Greenspan: Kini prijeti slom (objavljeno 25.05.2007.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Greenspan: Kini prijeti slom (objavljeno 25.05.2007.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Greenspan je danas financijski savjetnik londonskog Citya. Prethodno tome je bio predsjednik FEDa (americkih federalnih rezervi tj. centralne americke banke – kao npr. Rohatinsky u Hrvatskoj). Za Greenspana se svojevremeno govorilo: „Kada Greenspan kihne, citava svjetska ekonomija se protrese“.

Koja je pozadina tog gospodina ?

Prethodno predsjedanju americkom FEDu, g. Greenspan je bio 10 godina u Upravnom odboru (ako ne najvece, a ono politicki najutjecajnije) americke (naglaseno anglofilski nastrojene !) banke „J.P.Morgan“. „J.P.Morgan“ je, kao sto znamo, vecinski vlasnik „US Steela“.

„US Steel Srbija“ kao tvrtka-kcer spomenutog am. koncerna predstavlja pak NAJVECEG srpskog izvoznika i kao takva predstavlja BITAN izvor prihoda za svoje vlasnike. Zadaca svake banke (njenih celnika i politicara /Mr.Galbreith/ drzave iz koje banka dolazi) jest da povecava vrijednost svojih akvizicija tj. vrijednost dionica koje posjeduje (u ovom slucaju US Steela). Iz toga i logican slijed potrebe da se osudi hrvatske generale u staljinisticko proporcionalnom odnosu (po principu „kvota“) sa srpskim generalima. Srbima je potrebno pokaziti da ce se suditi „pravedno“. Jer ako se to ne ucini, moglo bi se narusiti prijateljsku poslovnu klimu (bussiness friendly environment) u Srbiji prema americkim kompanijama. A to bi znacilo (neprihvatljivi) pad vrijednosti US Steela.

Ako koji hrvatski general kojim slucajem i bude oslobodjen, to ce biti u svrhu „dokazivanja“ Hrvatskoj pravednoisti suda, no vecina ce ih ostati utamnicena. Radi dionica „US Steela“.

Tek toliko da ne zivimo u iluzijama.

da nije mozda i us steel kupovao u korekciji.. ili tek namjerava.. zasto bi se taj lik tako zaletavao s prognozama ako mu to nije u interesu?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Dragi grizli,
citao sam tvoj tekst dva puta u nadi da cu pronaci neki dokaz da je tvoj komentar sala, medjutim nista od toga. Mozda medjunarodne institucije ne mogu locirati Karadzica i Mladica jer se skrivaju u Greenspanovoj vili na Havajima. Dobar si, dobar….[smiley2]

Dragi Goldmund,

Hvala na komentaru – to ne dobivam cesto, pa me veseli da barem netko reagira, iako bas ne shvacam ironicno intoniran komentar sa Karadzicem & co. Nije li nedavno bila vijest u “Jutarnjem” o Karadzicu kao vojnom savjetniku u Iraku. Zar je to Vama nevjerojatno ? Meni je to logicno – pa zar nije Jugoslavija (JNA) bila glavni konstruktor bunkera po toj zemlji i jedan od glavnih snabdjevaca oruzjem ? Amerikanci su poslije 2. svj. rata zaposlili u NASI i von Brauna – nisu bili optereceni visokim etickim nacelima kad im je to bilo u interesu. Isto tako niti Rusi nisu likvidirali nj. naucnike nego su ih iskoristili za razvoj svog svemirskog programa. A ako mislite da se salim ili izmisljam, rado cu vas uputiti na literaturu o J.P.Morganu i o Greenspanu. Dapace, bit ce mi zadovoljstvo – ako pokazete interes.

A sto se tzv. “medjunarodnih institucija” tice, zasto ne nazvati prave stvari pravim imenom – to su engleske institucije, a ono “medjunarodne” je samo kamuflaza za naivne, povrsne i nedovoljno zainteresirane. Htio bih Vas podsjetiti da su te iste “medjunarodne institucije” (tj. Englezi, a danas i Amerikanci) sudile i Ivani Orleanskoj (prije 500 godina) koja je vodila uspjesnu borbu za oslobodjenje Francuske od Engleza. Trebam li vas podsjetiti na sudjenje jadniku Drayfusu (tzv. Dreyfus afera) kojim je Engleska uspjesno razbila saveznistvo Nj. i F., a koje su joj udruzene postale prijetnja po njenu premoc. Sjecate li se Napoleona kojeg su ti isti Englezi sudili i osudili na izgon na Elbu, da bi ga naknadno polako trovali – instant smrtna kazna bi izazvala preveliki revolt Francuza, pa to nije bilo uputno. Isto tako sada doziraju i sudjenje Hrvatima u Hagu – hrvatskoj javnosti je to vec dosadno, pa su malo i otupili na daljnje optuzbe (trovanja).

… da bi se kao znanstvenik moglo raditi na vojno povjerljivim projektima (razvoj raketnog sustava kojim je bombardiran London) bilo je nuzno pripadati poznato-je-kojoj stranci koja je imala svima-poznati-program glede ljudskih prava. Niti Amerikancima, a ni Rusima ta cinjenica nije smetala. Za razliku od ostalih „zasluznih“ pripadnika tadasnje stranke, znanstvenici nisu bili izvedeni pred Nuerberski sud. U tom trenutku su oni za Saveznike imali svoju, nazovimo to, „trzisnu vrijednost“.

Mafija je kao sto znamo organizacija koja se bavi iznudama, prostitucijom, ubojstvima, „zastitama“, pljackama isl. Sve to nije smetalo Saveznicima prilikom organiziranja invazije na Siciliju da sa g. Lucky Luccianom naprave „deal“ kako bi onemogucili bilo kakav otpor saveznickom nadranju. Mafija je u tom trenutku imala takodjer svoju trzisnu vrijednost, kao sto je danas najvjerojatnije ima i Kadic/Kadijevic/Mladic u Iraku. Imajuci to u vidu, postaje vrlo jasno zasto se u Bosni svako malo organizira toboznji lov na Karadzica – show „za raju“ tj. public relations event.

Da sam Amerikanac i ja postupio na slican nacin. Nakon svega recenoga, da li jos uvijek mislite da bi bilo nemoguce naci Karadzica u „Greenspanovoj vili na Havajima ?“

Za monstruma Mengelea (andjeo smrti) smo svi culi, no interesantna je spoznaja da je on bio sporedna osoba (asistent) i kao takav je BIO procesuiran u Nuerbergu. Ono sto je manje poznato jest da je glavni „znanstvenik“ u pokusima na ljudima (von Verschuer) nakon rata 1949.g. postao dopisni clan Americkog drustva za ljudsku genetiku (!?) Svi dokumenti u Auswitzu koji bi ga mogli teretiti su neobjasnjivo nestali. I taj gospodin je imao svoju „trzisnu vrijednost“

Gotovina i ostali hrv. casnici takodjer imaju svoju „trzisnu vrijednost“, ali na zalost – kao uznici. Osim US Steela, postoji i vrlo bitan srpski saveznik – Rusi, koji paze da u sudjenjima ne bi doslo do eventualnih „pristranosti“. Ne znam kako bih ja u ovom slucaju postupio da sam Amerikanac, pogotovo s obzirom na vrijednosti na kojima pociva Amerika. U svemu tome je zbunjujuce to sto cijelo vrijeme Amerikance percipiramo kao dokazane prijatelje – ako nam je tijekom rata itko pomogao onda su to Amerikanci, pa treba samo zakljuciti da je ljudski ici linijom manjeg otpora. Vjerojatno bismo i mi tako cinili da smo na njihovom mjestu. To je razlog vise zasto treba ukazivati na nepravilnosti, jer na koncu-konca, nitko nije savrsen.

Da ne bi ispalo kako sam jednostran, te da imam nesto protiv haskog suda (Boze sacuvaj ! – pa ti i novinarima, civilima sude. Svaka cast, svaka cast !), podsjetio bih i na svojevremeno sudjenje jadniku koji je bio optuzen za palez Reichtaga. I njemu je bilo svasta dokazano.

Hanibal bi rekao: „Gdje postoji volja“ (da se nesto „dokaze“ – moj dodatak), „postoji i nacin“ (da se to „dokaze“ – isto moj dodatak). A Hagu, kao sto znamo, ne nedostaje volje.

Ne znam zasto, no bas mi pada na pamet Konfucijeva maksima „Muha ne ulijece u zatvorena usta !“ i ona sicilijanska „Omerta!“. Ne znam kakve to ima veze sa Hagom.

U britanskim medijima je vrlo cesta sintagma „posebni odnosi“ kad se govori o Americi. To su odnosi koji su definirani prozetoscu njihovih bankarskih sustava kao i obavjestajnikh sluzbi (CIA je prilikom osnivanja bila struktuirana i uvjezbavana od Britanaca).

Kaze se: „Sto je dobro za General Motors, dobro je i za Ameriku !“ Imajuci u vidu da je vecinski vlasnik „GM“-a takodjer banka J.P.Morgan, proizlazi vrlo jednostavna jednadzba: Amerika = J.P.Morgan

I za kraj jedno kviz pitanje – sto mislite, koja banka je vecinski vlasnik „Bechtela“ ?

Jedini nacin da se spasi nase ljude iz Haga jest da politika poradi na redefiniranju njihove „trzisne vrijednosti“. Svako ostalo hrvatsko (vjecito) naivno dokazivanje neduznosti (pa i Irak je napadnut uz „dokaze“ o oruzju za masovno unistenje) se svodi na pripovjetku o „Slugi Jerneju i njegovom pravu“.

New Report

Close