HTPO (HTP Orebić d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPO (HTP Orebić d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedne firme spremne za privatizaciju. Očišćena od dugova, višak novca, dobar položaj. U blizini nema neku naročitu konkurenciju, ni po kvaliteti ni po broju kreveta. Tu je i omiljeni fond AE. Trži se oko 515 kuna a prošlo ljeto po 600.

HTP OREBIĆ D.D./REDOVNA HTPO-R-A
SDA 30.04.2007.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 110.609 62,91 Osnovni račun
2. BANIČEVIĆ FRANO 11.220 6,38 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 10.078 5,73 Osnovni račun
4. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 6.645 3,78 Osnovni račun
5. RAIFFEISEN KREKOVA BANKA D.D. 5.426 3,09 Osnovni račun
6. ZAGORJE D.D. 4.588 2,61 Osnovni račun
7. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 4.059 2,31 Skrb. račun
8. CENTAR BANKA D.D. 3.332 1,90 Skrb. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 2.000 1,14 Skrb. račun
10. BANIČEVIĆ MIRJANA 913 0,52 Osnovni račun
Ukupno: 90,36

FI 2006.
http://www.zse.hr/issuer.php?sessionId=83414881d3617b26dbdd1b846e310ab2&issuer=453

Već je preko 2 BV. Meni neinteresantna

Hell is Empty and all the Devils are Here

Tu su dva fonda, Aureus i KD. Jedan joj je ne tako davno pokusavao dizati cijenu, a drugi ju je istovremeno spustao…dok se ne dogovore, nista [smiley1]


Već je preko 2 BV. Meni neinteresantna

Pojasni nam kako si to izračunao.

Tako piše na PG. Nije mi se dalo gledati FI[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

P/E 7.55 [smiley11]

No respect

Cijenjeni kolege, kakva su vam razmišljanja u vezi ove dionice u dolazećim ljetnim danima?
Turistički sektor, a solidan P/E.
Da li je netko možda posjetio tu hotelsku kuću i na vlastitoj koži isprobao kakvi kapaciteti i usluga?

P/E (i doboit, naravno) je isključivo konsekvencija prodaje jednog dragog hotela (trebate gledati i… bilanse!!! ) [smiley7]

Cijena je već godinu dana ispod svog ATH, koji je bio posljedica prodaje hotela Rathaneum i očekivanja koja su slijedila nakon toga. Nisam dugo bio tamo i neznam kako troše novac, ali hoteli trebaju valika ulaganja. Slijedeći veći skok cijene bi mogla izazvati samo najava privatizacije.

i meni se ova dionica učinila zanimljivom pred nekog vremena, kao solidni fundamenti, ali nakon malo proučavanja ispalo je da i ne posluju baš nešto, kao što je kolega gore rekao prodali su jedan hotel (navodno jedan od boljih) tako da je P/E umjetan
2005. poslovali u gubitku, 2004. zarada minimalna

Zna li netko što rade s novcem od prodaje hotela, možda to može biti dobra injekcija za naprijed

Izilo se i popilo.

Netko je danas uredno pokupio paketić Aureus OIFa s prodaje.
Cijena – prava sitnica. [emo_smijeh]

Taj netko je sigurno dobro proučio novi plan PSNe i procijenio kolike su šanse da ona prodje.

Mislim da postoji nekih 80% šanse da je riječ o g.bloggeru ili eventualno drugom poznatom ulagaču, koji se nedavno proslavio na HCVT.

Ne zato što im je baš HTPO posebno zapeo za ono, nego kad je riječ o ulagačkim prilikama, ovo je svakako jedna od njih, a jako je malo danas ostalo investitora na ZSE koji ciljaju visoko.

New Report

Close