NACE (Našicecement d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska NACE (Našicecement d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovu temu otvaram zbog standardizacije imena tema….

Igor Prstec, web urednik


Kad neće nitko da otvori ovu temu, evo ja ću.

Firma se zove: “Našicecement” dd iz ne biste vjerovali Našica. Navodno prodaju cement, ali i drugi građevinski materijal. Navodno su kupili od Bilokalnika neke dijelove. Navodno su povećali četiri puta prihode u zadnjih 10 godina. Prodali su udio u Tozi.

General manager im je Ivan Ergović. Ticker im je NACE-R-A. Navodno im je temeljni kapital 257mil kn.

Igor Prstec, web urednik

Premješteno iz teme: [color=blue]Našicecement dd[/color]

Ovo je službeno, nemojte reći da vas nitko nije upozorio, i poslije plakati kao sa Ingrom,hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Premješteno iz teme: [color=blue]Našicecement dd[/color] Ovo je službeno, nemojte reći da vas nitko nije upozorio, i poslije plakati kao sa Ingrom,hi,hi,hi

Što to? [smiley8]

La vita e bella!


Ovu temu otvaram zbog standardizacije imena tema….

Kad ste vec nanovo otvorili temu koju sam ja otvorio mogli ste barem kopirati sto sam napisao/pitao.

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira NACE-R-A
Stanje na dan: 26.01.2007
Naziv vlasnika računa Mjesto
NEXE GRUPA D.D. NAŠICE, HRVATSKA
CA IB CORPORATE FINANCE BERATUNGS GES.M.B.H. WIEN, AUSTRIJA
NIKOLIĆ MARICA ZAGREB, HRVATSKA
HEGEDIŠ-LIOVIĆ RUŽICA ZAGREB, HRVATSKA
GAŠPARIĆ ZVONKO NAŠICE, HRVATSKA
NAŠICECEMENT D.D. NAŠICE NAŠICE, HRVATSKA
NEKIĆ NEVENKA NAŠICE, HRVATSKA
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira
[smiley2][smiley2]

Iza Caiba se krije Heidelberg koji je u početku privatizacije pokušao preuzeti cementaru, a kako je uspio skupiti manjinski dio, najvjerojatnije će se rješavati ove dionice .

O Našice cementu iz LIdera, br 69
I Našicecement i Atlantic grupa su se u posljednjih 10 godina mijenjali u svakom pogledu. No usredotočimo se za sada samo na promjene u strukturi njihovih proizvoda. Matično je poslovanje ( core business ) prije desetak godina objema tvrtkama predstavljalo 100 posto prihoda ( Nexeu cement, a Atlanticu distribucija tuđih brandova )
Iako su mu se prihodi od cementa u međuvremenu povećali više od četiri puta, Nexe danas više od polovine prihoda ostvaruje od od polovanja koje nekad nije imao. Poduzeće se uspješno transformiralo iz proizvođača cementa u proizvođača građevinskog materijala.

Inače Našicecement je 157. na listi najvećih hrvatskih izvoznika, sa izvozom od 53,8mil kn. Ukupan prihod im je 364 mil kn.
Toliko sam uspio iskopati iz zadnjeg broja Lidera
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Samo mala napomena, podaci o izvozu su iz Zapijevog izvještaja za prvih devet mjeseci 2006.g.. Posljedično tome će i ukupan izvoz u 2006. kao i ukupni prihodi ( jer su računati kao izvedenica od ukupnog izvoza = 14,78% ) biti veći. Molim vas da uvažite ispriku zbog pogrešnog podatka. Nažalost isteklo mi je vrijeme pa nisam mogao editirati poruku i odmah ispraviti netočnost.
Howgh
[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

u prilogu se nalaze rezultati 2003-2004-2005 i 1Q2006, te se na stranici http://www.crosec.hr/jik/obv_files/P_1339761_220404.pdf nalazi prospekt izdanja obveznica Nexe grupe (detaljan opis Nasicecement dd unutar Nexe Grupe). Velika promjena od tada je da su Nasicecement 3.101.2006. prodale udio u Tozi Markoviću, jer je management Toze blokirao NACE u daljnjem ulasku u kompaniju.

U prilogu se nalaze i konsolidirani rezultati za 3Q2006 za NACE.
Sazetak podataka za 3Q2006:

Prihod 970.000.000 kn
EBITDA 195.000.000 kn
Bruto dobit 125.000.000 kn
Kapital 830.000.000 kn
Dug 940.000.000 kn

Po zadnjim cijenama NACE je procijenjen na ca. 2.000.000.000 kn [smiley8][smiley8]

Svrha posta nije nagovor niti na prodaju niti na kupnju, vec da svatko za sebe odluci (temeljem financijskih izvjesca i analiza) koliko mu ova dionica vrijedi.

Zna li neko BV od NACE-R-A?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Vidim da su neki kupvali NACE ovih dana. Dajte onda nabacite ovamo podatke o P/E, BV, P/S i ostalo pa se možda i mi drugi uključimo. Ovo što sam našo na netu je da je nominala 400 kn a cjena na burzi u kratko vrjeme odletila na 3100 kn.

Ignore: KressoM, delux

u prilogu su i nekonsolidirani izvjestaju nace 2003-2004 i 2005
ssretno sa racunanjem ….[smiley8]

New Report

Close