Investitore zahvatila blagdanska letargija (objavljeno 21.12.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Investitore zahvatila blagdanska letargija (objavljeno 21.12.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


Sasvim mirna trgovina, barem u kategoriji obujma trgovine, odlikovala je i dionice riječke Transadrije (TNSA-R-A), u čijem je slučaju vlasnika promijenilo svega 10 dionica, i to s identičnom cijenom od 7.170 kuna. Koja je, pogađate već, jednaka gornjoj granici dopuštenog fluktuacijskog raspona, i u odnosu na dan ranije predstavlja rast od 8,7 posto, praćen doista mršavim prometom koji teško može poslužiti kao temelj za optimizam. Barem kada je u pitanju tržišni momentum. Mario Gatara Citam sada vec treci dan maestralne clanke novinara Gatare i pitam se pitam, tko mu uopce daje da pise burzovne osvrte s ovakvom kolicinom gorcine. Pitam se kako g. Gatara moze pricati o “mrsavom prometu koje ne moze posluziti kao temelj optimizmu” kada je jucer ostalo 400h naloga neispunjeno a i danas je vec od ranih jutarnjih sati ponuda za kupnju izdasna i na dnevnom maksimumu…. Obujam je mali, gospodine Gatara, zato jer nitko po onim cijenama nije bio spreman prodavati, osim onih koji nisu bili dovoljno brzi u uklanjanju starih naloga. Da sam ja urednik ove ocito iznimno opustene redakcije poslovnog dopustio bih novinarima da ispod teksta istaknu i svoj broj tekuceg racuna, da svi oni zadovoljni tekstom mogu uplatiti svoj doprinos.

Igor Prstec, web urednik

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

U današnjem Poslovnom Mario Gatara je opet zasjao onako kako sam on zna. Pa kaže, promet od samo 10 dionica uz porast cijene od 8,7% ne uljeva previše optimizma. Ma majstore svaka ti čast! Dnevni maksimum od 8,7%!? Pa da, netko je umjetno digao cijenu sa 10 dionica! Oni nalozi na kupnji su samo iluzija. Alo Mario, zar ti nije jasno da ti se ljudi već smiju!

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

New Report

Close