Otkriće bi moglo donijeti milijarde eura zemlji, jer nalazište sadrži približno 43 milijuna tona ekvivalenta litijevog karbonata, piše Seebiz.
Ovo bi mogla biti prava prekretnica za budućnost njemačke automobilske industrije, prema objavi.
Neptune Energy planira koristiti poboljšanu metodu rudarenja: litij će se vaditi filtriranjem termalne vode, koja će se zatim vraćati pod zemlju.
Ako se ova tehnologija implementira, prema preliminarnim procjenama, projekt bi mogao generirati 6,4 milijarde eura bruto dodane vrijednosti (BDV) u Njemačkoj između 2025. i 2042. i stvoriti do 1500 radnih mjesta.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu