Njemački poslovni medij Manager objavio je da je Porsche zainteresiran za preuzimanje većinskog udjela u tvrtki Bugatti Rimac. Kao razlozi navode se loše upravljanje poslovnim procesima u tvrtki koja je osnovana kao “joint venture” Porschea i Rimca te slaba prodaja Rimčeve Nevere. U tome treba uočiti i da je lani Bugatti prodao 81 vozilo, što je gotovo isto kao rekordne 2019., te da su Bugattiji rasprodani do 2029. Medij ipak navodi da je napredak s novim Tourbillonom ponešto usporen. Pa je tu i gubitak od 17 milijuna eura što, bez obzira na probleme koje VW grupa sada ima, ne bi trebao biti osobit problem.
Prodaja Nevere ne ide unatoč tome što je sve na električni pogon te što se reklamira kao jedinstveno iskustvo. Međutim, Stephan Winkelmann, šef Lamborghinija, koji je, zanimljivo, u rukama Audija, Porscheova “rođaka”, rekao je da gotovo nitko ne želi električni superautomobil.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu