Rastuća politička neizvjesnost na "starom kontinentu" nije spriječila globalne investitore da u europske investicijske fondove uplate najveći iznos novca u posljednjih pet godina. Kako navodi Financial Times, u prvom tromjesečju u europske se fondove slilo 210 milijardi eura što je najviši tromjesečni iznos od 2012. godine.
156 posto
više novca uplaćeno je u odnosu na četvrti kvartal
Dvostruko više
O skoku privlačnosti europskih tržišta kapitala svjedoči i podatak da je iznos uplaćen u prvom tromjesečju dvostruko viši od prethodnog tromjesečja u kojem je pristiglo 82 milijarde eura. Pristigli novac u prvom kvartalu otišao je podjednako u dioničke, obvezničke, novčane i alternativne fondovei. Prema podacima konzultantske kuće Lipper, dionički fondovi privukli su 34 milijarde eura. Nakon što se slilo 13 milijardi eura, krajem ožujka imovina europske investicijske podružnice američke tvrtke JPMorgan Asset Managementa dosegla je rekordne razine, a njezin direktor Massimo Greco tumači kako je izbor Donalda Trumpa za američkog predsjednika povećao povjerenje u tržišta.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu