Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski i američki predsjendik Donald Trump sastali su se u talijanskom glavnom gradu, kamo su obojica došla radi pogreba pape Franje, rekao je Zelenskijev glasnogovornik, a Bijela kuća objavila je da je razgovor bio “vrlo produktivan”.
Do sastanka je došlo u kritičnom trenutku za pregovore radi zaustavljanja sukoba između Ukrajine i Rusije. Trump, koji pritišće obje strane da pristanu na prekid vatre, u petak je kazao da su razgovori između njegovog izaslanika i ruskog vodstva bili produktivni te je pozvao na sastanak između Kijeva i Moskve na visokoj razini kako bi se finalizirao sporazum.
Trump je ranije upozorio obje strane da će njegova administracija odustati od svojih napora da se postigne mir ako zaraćene države uskoro ne pristanu na dogovor.
Sastanak u Rimu predstavlja prvi susret licem u lice Trumpa i Zelenskog od njihove svađe u Ovalnom uredu u veljači. Nakon tog sastanka, Sjedinjene Američke Države su prekinule obavještajnu suradnju s Ukrajinom, ključnu za njene napore da odbija ruske napade, no ona je kasnije obnovljena.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu