Francuska farmaceutska kompanija Sanofi objavila je u ponedjeljak da je potpisala sporazum o kupnji američke biotehnološke tvrtke Bioverativ, specijalizirane za lijekove za hemofiliju i za rijetke bolesti krvi, u sklopu transakcije vrijedne 11,6 milijardi dolara (9,5 milijardi eura).
Sanofi će tom akvizicijom osigurati "veću prisutnost na području specijalne skrbi i vodeću poziciju na području rijetkih bolesti … i stvorit će platformu za rast na području lijekova za druge rijetke bolesti krvi", pojašnjava u priopćenju glavni izvršni direktor Olivier Brandicourt.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu