Da bi ostvarila ciljeve o smanjenju emisije stakleničkih plinova, Europska unija trebala bi do 2030. godine za najmanje trećinu smanjiti potrošnju energije kroz poboljšanje energetske učinkovitosti, piše EurActiv, pozivajući se na nacrt izvješća o energetskoj učinkovitosti koje će uskoro biti objavljeno.
Postizanjem tog cilja otvorilo bi se još 568.000 radnih mjesta, a uvoz fosilnih goriva smanjio bi se za 260 milijardi eura.No, u Europskoj komisiji (EK) još uvijek nisu dogovorili koliki će prag na kraju biti postavljen, a da bude politički prihvatljiv i tehnički izvediv. Naime, predsjednik EK-a José Manuel Barroso smatra da je potrebno postaviti ambicioznije ciljeve, pa je dao zeleno svejtlo povjerenicima za energetiku i klimu, Güntheru Öttingeru i Connie Hedegaard, da se u izvješću postavi viši cilj od 25 posto smanjenja emisija.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu