Trenutačno stanje svjetske ekonomije je stavilo mladu obrazovanu radnu snagu u nezavidnu situaciju. S jedne strane im se nudi na dlanu mogućnost zapošljavanja izvan matične zemlje, no s druge je strane problem u velikoj konkurenciji uzrokovana nezaposlenošću. Fiona Sandford, izvršna direktorica za karijeru i globalni biznis u London Business School tvrdi: "Servisi za karijere su se uvijek međusobno natjecali, no kada bi nekoliko vrhunskih škola međusobno surađivalo, mogli bismo regrutima dali veliku količinu studenata".
Potaknuti boljim uvjetima u stranim zemljama, mlada je obrazovana radna snaga odlučila potražiti radno mjesto u sredini gdje je ekonomija možda naprednija ili liberalnija od vlastite zemlje. Pogotovo oni koji su rođeni za vrijeme 80-ih ili 90-ih. "Mladi ljudi ne uče samo kako bi bili fleksibilni s obzirom na stanje tržišta u kojemu rade, nego uče zato što su zainteresirani za otkrivanje različitih uvjeta rada i mogućnosti". Kaže Victoria Cai, studentica s diplomskog London Business Schoola, koja je u svojoj karijeri živjela u Kini, SAD-u, Francuskoj, Velikoj Britaniji i Njemačkoj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu