Premijer Silvio Berlusconi sudjelovat će u subotu na svečanosti dolaska postrojenja Adriatic LNG za pretvaranje tekućeg plina u plinsko stanje ispred Roviga u Jadranskom moru.
Oporbeni lijevi centar optužuje vladu Silvija Berlusconija da sebi pripisuje zasluge lijeve vlade Romana Prodija, koja je počela proces za stvaranje tih postrojenja. Postrojenje, veliko kao zgrada od 15 katova, prije 20 dana krenulo je prema Jadranu iz španjolske luke Algeciras pokraj Gibraltara, gdje je sastavljeno, i sada je stiglo ispred Roviga. Adriatic LNG je prva offshore struktura na svijetu izgrađena od armiranog betona koja će primati tekući plin, uskladištiti ga i pretvarati u plinsko stanje da bi potom plinovodom kao zemni plin bio prebačen na kopno. Adriatic LNG ima kapacitet pretvaranja u plin osam milijardi prostornih metara plina godišnje što je deset posto nacionalnih potreba za zemnim plinom. Počet će s radom iduće godine, objavila je tvrtka Edison, partner sa 10 posto kapitala u tvrtki Terminale GNL Adriatico Srl, u kojoj su i Qatar Terminal i ExxonMobil.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu