Drugi kineski proizvođač nafte, Sinopec, imao je u prvom polugodištu rast proizvodnje nafte od 2,4 posto u odnosu na isto razdoblje lani, a zbgo rasta potražnje u tom najbrže rastućem velikom svijetskom gospodarstvu.
U priopćenju Sinopeca navodi se kako je u prvih šest mjeseci 2008. proizvedeno 20,8 milijuna tona sirove nafte, dok je istovremeno proizvodnja plina povećana 3,3 posto na 4,1 milijardu kubičnih metara. Sinopec, čije dionice kotiraju na burzi u Hongkongu, u prvom polugodištu je povećao potvrđene naftne rezerve za 168 milijuna tona.
(Bl.)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu