Vrijednost dionice Applea prošloga je četvrtka skočila na rekordnih 209,35 dolara na osnovu medijskih napisa i očekivanja analitičara da će američki proizvođač računala krajem siječnja konačno predstaviti novo tajanstveno računalo tablet.
Čekanje tableta
Naime, tropostotnom rastu cijena dionica Applea pozitivno su doprinijeli medijski napisi da je kompanija za 26. siječnja rezervirala prostor u centru suvremene umjetnosti Yerba Buena Center u San Franciscu, pa se nagađa da bi to mogao biti datum predstavljenja novog računala tablet. Zanimljivo je da je upravo u tom prostoru Appleov predsjednik Uprave Steve Jobs u rujnu održao prezentaciju prvi put nakon gotovo šestomjesečnog odsustva zbog bolesti kada je predstavio i nove iPode. Na izbacivanje tableta Jobs se intenzivno koncentrirao od povratka na posao u lipnju. Glasine o novom uređaju tabletu traju još od prošle godine, ali Apple još uvijek nije ništa službeno najavio. Prema medijskim napisima, novi Appleov gadget ima ekran od 7 inča. New York Times je u srijedu potvrdio izbacivanje novog računala tablet pozivajući se na navode neimenovanog izvora koji je rekao da je predsjednik Uprave Jobs iznimno zadovoljan s novim uređajem.
Analitičar Gene Munster iz investicijske tvrtke Piper Jaffray smatra da će tablet vjerojatno biti sličan iPod Touchu te da će koristiti verziju iPhoneova OS sofvera za veće aplikacije. S druge strane, ne miruje ni Appleova konkuencija. Tim Bajarin, stručnjak iz tvrtke Creative Strategies rekao je da Appleovi tehnološki rivali također pripremaju uređaje tablet od kojih će mnogi biti predstavljeni već u siječnju na sajmu potrošačke elektronike (CES) u Las Vegasu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu