“FTI Touristik GmbH, matična tvrtka FTI GRUPE trećeg najvećeg turoperatora u Europi, podnijet će zahtjev za otvaranje stečajnog postupka na Okružnom sudu u Münchenu u ponedjeljak, 3. lipnja 2024. To je u ponedjeljak ujutro objavila tvrtka s 11.000 zaposlenih sa sjedištem u Münchenu. Deseci tisuća putnika su pogođeni.
“Očekuje se da putovanja koja još nisu započela neće biti moguća od utorka nadalje. Podrška putnicima pogođenim posljedicama nesolventnosti sada je glavni prioritet za FTI GROUP. Web stranica za podršku već je postavljena na www.fti-group.com/de/insolvenz i na broj telefona +49 (0) 89 / 710 45 14 98 . Postavljena je besplatna telefonska linija za podršku. Trenutno vrijedno radimo kako bismo osigurali da se putovanja koja su već započela mogu dovršiti prema planu. Od utorka, 4. lipnja 2024. mogu se izvesti samo djelomično “, rekli su iz tvrtke.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu