Mercator je priopćio da je dokapitaliziralo M Tehniku, svoju tvrtku kćer specijaliziranu za prodaju tehničke robe, sa 14 milijuna eura.
Prije dokapitalizacije temeljni kapital M Tehnike iznosio je samo 25.000 eura, a tvrtka je 2010. uprihodovala 226.000 eura. Uz matičnu tvrtku Poslovni sistemi Mercator, specijaliziranu za prodaju robe široke potrošnje, i M tehniku, specijaliziranu za prodaju tehničke robe, prodajna mreža grupe Mercator u Sloveniji obuhvaća tvrtke Modiana, lanac trgovina specijaliziranih za prodaju tekstila, te Intersport ISI, trgovine specijalizirane za prodaju sportske opreme. (pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu