Ericsson je utorak objavio da planira zatvoriti pogon za proizvodnju telekomunikacijskih kablova u matičnoj Švedskoj i očekuje da će zbog toga ubilježiti jednokratni trošak od 500 milijuna švedskih kruna (75 milijuna dolara).
Tvrtka je objavila da će ukinuti 354 radna mjesta, obrazlažući odluku o zatvaranju pogona tvrdnjom da je tržište bakrenih kablova u padu. Proizvodnja seli u Aziju a paralelno raste potražnja za optičkim kablovima, ističu u Ericssonu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu