U idućih šest mjeseci u Srbiji će mobilni operater Telenor ući na bankarsko tržište i tako postati prvi telekom u jadranskoj regiji koji je proširio svoju ponudu na bankarske usluge.
Lani u lipnju Hrvatski telekom se doregistrirao za niz djelatnosti u platnom prometu. No, za razliku od Telenora koji je kupio KBC banku, HT se nada dogovoru s bankama kako bi usluge poput mobilnog plaćanja i druge, nekad isključivo bankarske usluge, ponudio korisnicima. U mobilno plaćanje u Hrvatskoj ulazi i Vipnet, a u Sloveniji je u to područje ušao i Telekom Slovenije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu