Šest hrvatskih softverskih izvoznika predstavit će se ovoga tjedana u Švedskoj na konferenciji "Outsource 2 Europe" kako bi ugovorilo IT nearshoring poslove.
Nearsoring podrazumijeva suradnji s tvrtkama koje su geografski bliže. Konferencija slijedi nove smjernice EU po kojima bi se do 2016. trebao za 20 posto smanjiti broj IT outsourcing poslova koje su europske tvrtke prepustile tvrtkama u Indiji i drugim dalekim zemljama.Odlazak hrvatskih tvrtki Beta Tau Beta, Calyx, Koios, Multicom, Poslovna inteligencija i Profico u Švedsku prvi je plod suradnje hrvatske gospodarske diplomacije i Hrvatske udruge nezavisnih izvoznika softvera CISEx-a.Prema Gartneru, direktori IT-a u zapadnoj Europi žele za manje novca napraviti više i stoga su naklonjeni nearshoringu.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu