Tijekom 2022. godine nacionalni CERT zaprimio je i obradio 1.296 prijava koje se mogu klasificirati kao računalno-sigurnosni incidenti odnosno sedam posto više nego godinu ranije, priopćila je u srijedu Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNET.
Nacionalni CERT je odjel CARNET-a i nacionalno tijelo koje reagira na računalno-sigurnosne incidente, te preventivnim djelovanjem radi na poboljšanju računalne sigurnosti informacijskih sustava, a prima i statistički obrađuje podatke i o botovima na računalima krajnjih korisnika.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu