Od visokih – čak i dvostruko većih od prošlogodišnjih – dnevnica za berače voća, po svemu sudeći neće biti ništa, a to posebno vrijedi za berače malina, prenose srpski mediji. Pored domaćih radnika na plantažama jagoda ili trešanja sada su u Srbiju stigli radnici iz Rumunjske, azijskih zemalja, pa čak i Kube.
Prošle se godine dan berbe u voćnjacima Srbije plaćao od 3000 do 3500 dinara (30 eura), a trenutno najveću zaradu među sezonskim radnicima ostvaruju berači trešanja u okolici Beograda, kojima se dan rada plaća 4700 dinara, odnosno 40 eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu