Mliječna industrija Dukat i vrhunski francuski stručnjaci za sir, sirar Xavier Thuret i kuhar Jean-Charles Karmann, u zagrebačkoj akademiji Wine&Gastro predstavili su mnogobrojne primjene sira u gastronomiji, kao i bogatstvo kulture sira.
Dukat odnedavno nudi asortiman naziva Sirevi svijeta, pa je zainteresirane sirar Thuret učio sljubljivanju sireva s vinom, a šef Karmann otkrio recepte u kojima sir ima glavnu ulogu. Karmannovo načelo jednostavnosti, prema kojem u jelu ne smiju dominirati više od tri okusa, a sastojci upotrebljeni uz sir moraju odgovarati podneblju iz kojeg sir dolazi. Tečajevi “sirnih poslastica” će se nastaviti.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu