Cilj nam je da što više djece bude u vrtićima i da što manje djece ostane bez mjesta. To je važna mjera za roditelje, ali i za cjelokupni obrazovni sustav, poručio je predsjednik Vlade Andrej Plenković na dodjeli ugovora za izgradnju, dogradnju i opremanje dječjih vrtića i osnovnih škola.
Riječ je o projektima iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti i programa “Konkurentnost i kohezija”, a odnose se na osiguravanje potreba jednosmjenskog rada u školama i uvođenja cjelodnevne nastave te stvaranju dodatnih mjesta u vrtićima. Predstavnicima lokalnih jedinica dodijeljena su tako ukupno 54 ugovora vrijedna 128 milijuna eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu