Guverner HNB-a, Boris Vujčić za N1 je komentirao odluku Visokog upravnog suda vezano uz dostavljanje podataka o konverziji kredita u švicarskim francima.
"Ti podaci će se vrlo malo razlikovati od onoga što je HNB dosad već objavila. Jedino što nismo objavili su bila imena koja su štićena zakonom, po zakonu se smatraju supervizorskom tajnom, a ono što smo mi jedino rekli jest da je to stvarno presedan gdje se prvi puta u području bankarske i supervizorske tajne kaže da se ne treba držati tog slova zakona, nego da se neki podaci mogu objaviti. U tom smislu, to otvara pitanje u budućnosti koji podaci stvarno jesu zaštićeni tajnom, a koji nisu", rekao je Vujčić.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu