Krajem ožujka u obrtu i slobodnim profesijama bilo je zaposleno gotovo 182 tisuće građana, što je 1,1 posto manje nego krajem veljače, najnoviji su podaci Državnog zavoda za statistiku.
Pritom je pad zaposlenih koncentiran na obrte u kojima je radilo 162.957, odnosno 1,2 posto ili 2041 osoba manje. U slobodnim profesijama došlo je do blagog rasta zaposlenih, za 0,1 posto, pa su u toj kategoriji zaposlene 19.002 osobe.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu