EN DE
TOP 505 kompanija
Farmaceutska industrija

Pliva rastom od 25 posto premašila milijarde eura, JGL prvi put u top 100

Farmaceutsku industriju na listi 505 predstavlja devet poduzeća koja su zajedno ostvarila 1,96 milijardi eura prihoda.

Autor: Dragana Radusinović
29. rujan 2026. u 22:02
Generički i bioslični lijekovi čine oko 70 posto terapija koje se koriste u Europi/Shutterstock

Zahvaljujući dividendama od stranih kompanija u njezinu vlasništvu vrijednim 350 milijuna eura, Pliva Hrvatska je u prošloj 2025. godini premašila milijardu eura prihoda – koji su u odnosu na 2024. godinu rasli snažnih 25 posto.

Najveću domaću farmaceutsku tvrtku to je vinulo među prvih deset poduzeća na listi 505 najvećih, i to na osmo mjesto, dok je lani bila na 11. Među prvih deset Pliva bi ipak mogla plesati tek privremeno jer izbacimo li dividende iz jednadžbe, poslovna slika je nešto drukčija u 2025. godini velikih promjena za Plivu.

Kompanija je iz svojeg poslovanja izdvojila TAPI Croatia u zasebno poduzeće kojem je osnova djelatnost proizvodnja i prodaja aktivnih farmaceutskih supstanci i ta se tvrtka odmah plasirala na listu 505 najvećih poduzeća zauzevši 219. mjesto. Pliva Hrvatska je pak iz neprekinutog poslovanja u 2025. godini ostvarila 671,2 milijuna eura prihoda, 7,8 posto manje nego godinu prije, a prihod od prodaje proizvoda iznosi 575,2 milijuna eura, 8,8 posto manje nego godinu prije.

Među vodećim područjima Plivina portfelja lijekova nalaze se lijekovi za liječenje infekcija, kardiovaskularnih i uroloških bolesti te neurološke terapije.

I dalje je Pliva najveća domaća farmaceutska kompanija, daleko veća od prve iduće, riječkog JGL-a koji je se zahvaljujući prošlogodišnjim rezultatima s lanjskog 116. mjesta uspeo na 100. poziciju.

Nikolina Dizdar Čehulić, predsjednica Uprave Plive Hrvatska, kaže da je kompanija dobro pozicionirana za nastavak razvoja. Najveći su poslodavac u farmaceutskoj industriji Hrvatske, najveći su izvoznik lijekova koji proizvode iz Hrvatske izvozi na 60-ak tržišta, uključujući SAD i zemlje Europske unije. No, u 2025. u odnosu na prethodnu godinu prihod od izvoza smanjen je za 20 posto.

Najbrže rastuće kompanije


Rbr.NazivUkupni prihodi 2025Ukupni prihodi 2024Trend prihodi
1QUATRO COMPANY, d.o.o.28.064.9311.585.1771.670,4603
2RIO PROJEKTI d. o. o.18.114.9671.079.3181.578,3716
33. Maj brodogradilište Rijeka d.o.o.20.160.7421.414.3761.325,416
4VV RAZVOJ PROJEKATA d.o.o.21.422.1361.694.1771.164,4567
5FAVBET d.o.o.12.067.3761.025.6731.076,5324
6KALI TUNA d.o.o.18.442.3961.602.9641.050,5184
7ALLEGHENY FINANCIAL d.o.o.47.008.3624.313.961989,6798
8Intrepid Croatia d.o.o.12.641.8401.175.161975,7538
9Abysalto d.o.o.15.554.8121.621.856859,0747
10PICO FLOW CONTROLS d.o.o.39.366.0814.351.048804,7494
11PLATFORMA CARS TRANSPORT d.o.o.9.633.1991.183.999713,6154
12BRIZ ENERGIJA d.o.o.12.492.3791.624.074669,2001
13EES SISTEMI d.o.o.11.470.6591.587.220622,6886
14Cirtuo d.o.o.32.628.7674.537.318619,1201
15NILAVASA d.o.o.8.861.1191.252.180607,6553
16MEKATRONIK ÜRETIM TEKNOLOJI MÜHENDISLIK ANONIM ŞIRKETI10.822.1061.605.147574,2127
17ALU-KON d.o.o.8.387.0461.292.196549,0537
18CONSEL PROTEC d.o.o.13.976.6582.157.369547,8566
19NORINCO INTERNATIONAL COOPERATION LTD.64.454.7969.991.421545,1013
20Alpe-Adria poslovodstvo d.o.o.7.807.2591.228.237535,6475
21NILÜFER YÖNETIM DANIŞMANLIGI INŞAAT SANAYI TICARET ANONIM ŞIRKETI7.918.7811.363.745480,6643
22ATLAS INTERNATIONAL d. o. o.10.386.5011.789.816480,3111
23NAMJENSKA PROIZVODNJA d.o.o.18.659.6453.257.205472,8729
24TAPI Croatia Industries d.o.o.90.850.77816.018.783467,1515
25VODOVOD d.o.o.9.517.8651.691.920462,5481
26Adria Recycling d.o.o.10.165.9841.834.694454,0969
27CROATIA nekretnine d.o.o.9.181.8281.681.310446,1115
28Famoz d.o.o.6.008.0961.117.847437,4703
29VETEL d.o.o.6.558.7871.229.452433,4723
30APERTURA d.o.o.6.774.2521.276.343430,7548
31BURNIK GRAĐENJE d.o.o.6.190.1061.170.559428,8162
32GOLD MINT d.o.o.6.954.4911.354.706413,3579
33VODO-LIMEX, MLADEN ŠOŠTARKO5.898.6501.156.861409,884
34Bugatti Rimac d.o.o.391.235.67977.030.767407,8953
35ENERGIA NATURALIS d.o.o.59.894.55311.815.492406,9154
36SAACKE Croatia d.o.o.8.646.0591.708.970405,9222
37ANDA GRADNJA d.o.o.9.141.0551.814.632403,7415
38ADRIA DENTAL GROUP d.o.o.5.914.4761.195.847394,5846
39TRIENS MOBILITY d.o.o.13.211.7082.696.167390,0181
40MKM Yachts d.o.o.25.604.1195.331.248380,265
41Hankook Tire Zagreb d.o.o.40.630.3818.496.484378,2022
42BIND TECHNOLOGIES d.o.o.17.565.2513.683.960376,8035
43ELNA KABEL d.o.o.14.079.1753.006.389368,3084
44KAMGRAD OBJEKTI d.o.o.11.887.1012.550.370366,0931
45NAZARII d.o.o.4.828.9721.062.589354,4534
46MANSARD d.o.o.6.565.9921.447.900353,4838
47V.D.M. BARUN DOM d.o.o.31.948.1777.047.629353,318
48BHB DOMUS GRAĐENJE d.o.o.14.008.1313.123.589348,4626
49AURO DOMUS ONLINE d.o.o.227.259.44352.143.553335,8342
50Electrip Mobility Service d.o.o.5.557.6431.302.426326,7146
51TSG CROATIA d.o.o.16.845.3883.952.557326,1896
52LOG EXPERT TWO d.o.o.8.894.5462.089.501325,6779
53AUTO ZUBAK – ZAGREB d.o.o.14.985.7893.567.255320,093
54INSTAL-PROMET KANIŽAJ d.o.o.6.725.9721.602.419319,7386
55INOXMONT-S SYSTEMS d.o.o.7.385.6511.786.345313,4504
56Linjemontage i Grästorp Aktiebolag4.292.5701.041.823312,0248
57Rimac Group d.o.o.55.065.40113.391.424311,1989
58Cambridge Mobile Telematics d.o.o.5.790.3341.432.322304,262
59DEGRAD d.o.o.11.761.4252.912.352303,8462
60SPAZ d.o.o.10.161.2552.554.236297,8197
61VIDUKIN GAJ d.o.o.4.627.5021.165.388297,0782
62AUTOCENTAR BAOTIĆ d.o.o.9.406.6222.399.306292,0559
63Get-market d.o.o.5.613.5001.435.948290,9264
64Jungheinrich Business Services Croatia d.o.o.4.403.4731.138.483286,7842
65LUK-MAR CENTAR d.o.o.18.045.3324.673.572286,1143
66Project Management d.o.o.8.035.3342.095.155283,5197
67K.C. TRADE d.o.o.12.233.9333.244.757277,0369
68BBR ADRIA d.o.o.23.416.8576.306.258271,3272
69STAN-GRADNJA LANIŠTE d.o.o.3.812.8981.026.859271,3166
70GOLD STORE d.o.o.4.187.9681.134.640269,101
71DermaCare d.o.o.5.418.0981.476.677266,9115
72ZUBIĆ STAN d.o.o.6.498.6221.780.162265,0578
73ADRIALECE d.o.o.4.018.5041.104.887263,7027
74MS AMBULANCE d.o.o.3.764.9681.038.789262,4381
75Renewable Energy Solutions d.o.o.35.394.9299.771.374262,2308
76MEDIS ADRIA d.o.o.20.328.5875.644.487260,1494
77MARTINOVIĆ-NIKOLIĆ NEKRETNINE d.o.o.6.178.4991.718.990259,4261
78COIMEC d.o.o.4.056.1711.139.479255,9671
79China Energy Engineering Group Jiangsu Power Design Institute Co., Ltd.8.624.9932.436.467253,9958
80JID NEKRETNINE d.o.o.5.917.4751.690.848249,9708
81DUGOBABE d.o.o.4.241.0301.214.378249,2347
82ERNST & YOUNG CROATIA d.o.o.6.369.9781.834.374247,2562
83VETMA d.o.o.6.279.1511.814.709246,0142
84AMUSNET d.o.o.8.448.7262.453.275244,3856
85INTERTRADE d.o.o.14.477.4724.204.744244,3128
86CSM Croatia d.o.o.3.686.6411.085.542239,6129
87PETRIJA PROM d.o.o.8.785.1022.612.419236,2822
88Fit Invest d.o.o.3.415.7291.021.108234,512
89BLUE ART d.o.o.3.507.3881.053.113233,0495
90China Road and Bridge Corporation16.467.3124.962.984231,8026
91INTELLIGENT FUEL SOLUTIONS d.o.o.8.310.2542.519.821229,7954
92Šuma export import d.o.o.7.737.7412.346.613229,7408
93ELEMED TRGOVINA d.o.o.20.453.0676.203.524229,7007
94BJELIN OGULIN 2 d.o.o.22.948.5627.031.296226,3774
95HASTATUS PROJEKT j.d.o.o.4.295.0321.326.010223,9064
96Moro&Kunst, trgovanje s plemenitim kovinami, d.o.o.42.960.37413.333.536222,1979
97GRAĐENJEINVEST d.o.o.3.266.9601.014.670221,9726
98BEGAMONT GRAĐENJE d.o.o.28.042.2978.739.599220,8648
99NIJANSE PRO d.o.o.3.443.1641.074.454220,457
100LOG EXPERT FOUR d.o.o.5.524.1731.745.323216,5129

Troškovi rastu, cijene padaju

“Prostor za daljnji rast vidimo prije svega u razvoju kompleksnijih proizvoda više dodane vrijednosti, biosličnim lijekovima te inovativnim terapijama koje odgovaraju na neodgovorene potrebe pacijenata. Istodobno, generički lijekovi ostaju važan segment našeg poslovanja i europskih zdravstvenih sustava – generički i bioslični lijekovi čine oko 70 posto terapija koje se koriste u Europi, uz svega oko 20 posto budžeta za lijekove. Njihova dostupnost zato je važna i za pacijente i za održivost zdravstvenih sustava”, kaže Dizdar Čehulić.

Predsjednica Uprave Plive Hrvatska obrazlaže kako farmaceutska industrija posluje uz rast troškova rada, energije, logistike i sirovina dok se cijene kontinuirano snižavaju. Plivin cilj je jačanje uloge Zagreba unutar Tevine globalne mreže te usmjeravati kompaniju prema kompleksnijim proizvodima i terapijama veće dodane vrijednosti.

Među vodećim područjima Plivina portfelja lijekova nalaze se kako kažu, lijekovi za liječenje infekcija, kardiovaskularnih i uroloških bolesti te neurološke terapije s posebnim naglaskom na migrenu. Nekadašnji dio Plive, a od kraja 2024. izdvojeno poduzeće TAPI Croatia Industries dio je nove globalne grupacije Teva Active Pharmaceutical Ingredients (TAPI) koju matična kompanija nastoji prodati, no još nije našla kupca koji bi ponudio odgovarajući iznos novca. Hrvatska TAPI podružnica u 2025. nosi 91 milijun eura prihoda, ima 352 zaposlena na bazi sati rada. Proizvode aktivne supstancije lijekova.

Riječki JGL, pod novim vodstvom izvršne direktorice Alenke Jajac Knez, nastavlja svoj uspon u farmaceutskoj industriji/Goran Kovačić/PIXSELL

“TAPI vidi značajan prostor za rast kroz jačanje svoje pozicije globalnog partnera farmaceutskim tvrtkama u razvoju i proizvodnji aktivnih farmaceutskih sastojaka. Posebno vidimo prilike u segmentima složenijih i tehnološki zahtjevnijih API-ja, održivijih proizvodnih procesa te digitalizacije i automatizacije proizvodnje”, kažu u kompaniji te tumače da hrvatska proizvodna lokacija unutar svjetski razgranate TAPI mreže ima važnu ulogu zahvaljujući dugogodišnjem znanju, visokoj razini kvalitete i regulatorne usklađenosti te kontinuiranim ulaganjima u tehnologiju i razvoj zaposlenika. Portfelj aktivnih supstancija iz hrvatskog proizvodnog pogona koristi se za liječenje bolesti središnjeg živčanog sustava, respiratornih bolesti, kardiovaskularnih terapija, infektivnih bolesti i drugih područja.

Farmaceutsku industriju na listi 505 najvećih tvrtki u Hrvatskoj, prema prihodu, predstavlja devet poduzeća koja su zajedno ostvarila 1,96 milijardi eura prihoda i čine 2,33 posto ukupnih prihoda svih poduzeća na listi, što je ove godine 84,3 milijarde eura.

Na listu se ove godine nije plasirala Pfizerova Hospira Zagreb, tvrtka koja proizvodi bioslične lijekove i do sada je redovito zauzimala poziciju na listi. No, ove godine izostaje radi poreznog duga koji je isključujući faktor pri kreiranju liste.

Hospira je u poslovnom izvješću za 2025. godinu izvijestila o sudskom sporu s Ministarstvom gospodarstva koji je pokrenula nakon što je ministarstvo zatražilo povrat investicijskih poticaja u iznosu od 4,7 milijuna eura dobivenih za ulaganja u razdoblju od 2017. i 2021. godine. U Hospiri, naime, smatraju da je potraživanje povrata neosnovano. Iz Pfizerova globalnog ureda za medije kratko su poručili kako su u sporu s lokalnom vlastima te uputili na poslovno izvješće u kojem su zabilježili i 1,16 milijuna eura preplaćenog PDV-a.

Plivin cilj je jačanje uloge Zagreba unutar Tevine globalne mreže – predsjednica Uprave Nikolina Dizdar Čehulić/Sanjin Strukić/PIXSELL

Nova tržišta

Riječki JGL, pod novim vodstvom izvršne direktorice Alenke Jajac Knez, nastavlja svoj uspon u farmaceutskoj industriji kao druga najveća hrvatska tvrtka u sektoru, pri čemu prvi put 505 najvećih imaju dvije farmaceutske tvrtke među prvih stotinu. JGL je u 2025. i dalje pod vodstvom bivšeg izvršnog direktora Mislava Vučića ostvario rast od 27,4 posto na 206 milijuna eura prihoda, uz rast izvoza od 28,5 posto, prema nekonsolidiranom izvješću. Prostor za daljnji rast u JGL-u vide u područjima u kojima imaju dokazanu stručnost, tržišne pozicije i proizvodne kompetencije. Riječ je o dermatologiji, respiratornom zdravlju i oftalmologiji.

“JGL je među vodećim europskim proizvođačima sterilnih proizvoda za oči i nos, a upravo tu vidimo prostor za daljnji razvoj, širenje na međunarodna tržišta i snažnije korištenje vlastitih tehnoloških prednosti”, kažu u JGL-u. Fokusirani su na razvoj novih proizvoda s dodanom vrijednošću, ulasku na nova tržišta, strateškim partnerstvima te selektivnim akvizicijama koje im nadopunjuju portfelj. U idućoj godini iz riječke kompanije očekuju rast regulatornih zahtjeva, veći pritisak na sigurnost opskrbe i dostupnost lijekova, potrebu za diversifikacijom dobavljača i bržu digitalizaciju procesa te sve veći značaj automatizacije i analitike u proizvodnji i planiranju.

2,33

posto ukupnih prihoda svih poduzeća na listi 505, što je ove godine 84,3 milijarde eura, donose farmaceutske tvrtke

Ova godina u kojoj je JGL obilježio 35 godina postojanja krenula im je dobro, u prvih šest mjeseci JGL Grupa ostvarila je 169,4 milijuna eura prihoda, uz rast od 14,7 posto te operativnu dobit od 38,3 milijuna eura uz smanjenje neto duga JGL Pharme za 30 posto. “Prema prodaji ostvarenoj u prvom polugodištu 2026., tri najvrjednija JGL-ova brenda bili su Aknekutan, Aqua Maris i Vizol-S”, kažu u JGL-u. Aknekutan koji se prodaje isključivo u izvozu učvrstio je poziciju najvećeg brenda prema vrijednosti prodaje, Aqua Maris ostaje vodeći OTC brend po kojem je JGL najprepoznatljiviji, a Vizol-S je iz oftalmološkog segmenta.

Koprivnički Belupo, dio Grupe Podravka, ove je godine plasiran na 144. mjesto liste 505 najvećih poduzeća, istoj poziciji koju je zauzimao prošle godine.Prema nekonsolidiranom poslovnom izvješću usporedivom s ostalim kompanijama na listi Belupo je 2025. ostvario najskromniji, jednoznamenkasti rast prihoda u odnosu na prethodnu godinu od 7,01 posto. Iz kompanije
otkrivaju da su im u prošloj godini najprodavaniji bili bezreceptni lijekovi Lupocet, Neofen i Silymarin.

“Značajan prostor za daljnji razvoj vidimo u brojnim terapijskim područjima, ponajprije u dermatologiji, po kojoj smo prepoznati na domaćim i stranim tržištima, te u kardiologiji i području živčanog sustava. Budući rast planiramo ostvarivati prvenstveno lansiranjem novih proizvoda na postojećim tržištima, ali i ulaskom na nova tržišta putem partnerskih suradnji”, kažu u Belupu, gdje očekuju da će okolnosti koje već oblikuju farmaceutski sektor nastaviti.

Švicarski Sandoz na hrvatskom je tržištu 2025. ostvario rast od 10,3 posto – CEO grupacije na globalnoj razini Richard Saynor/Toby Melville

Iz Belupa među okolnostima ističu geopolitičku neizvjesnost, pritisak na opskrbne lance, rast troškova poslovanja, pritisak na cijene lijekova, ovisnost o vanjskim dobavljačima te (ne) dostupnost pojedinih kritičnih lijekova.

Pretežno u drugoj polovici liste 505 najvećih smjestila su se hrvatska prodajna predstavništva farmaceutskih multinacionalnih korporacija, među kojima je najbolje pozicioniran Roche na 170. mjestu, pet mjesta bolje nego lani zahvaljujući rastu prihoda od 14 posto na 123,8 milijuna eura.

Genera se udvostručila

Prema podacima servisa Poslovna.hr, veterinarska Genera udvostručila je prihode 2025. u odnosu na 2024. i lanjsku 421. poziciju zamijenila ovogodišnjom 227. Danski Novonordisk koji je lani pokrenuo veliko restrukturiranje i rezanje troškova kako bi više novca mogao uložiti u istraživanje i razvoj, na hrvatskom je tržištu 2025. u odnosu na 2024. rastao 28,4 posto i ostvario 76,2 milijuna eura prihoda naspram 59,3 milijuna eura iz 2024.

Novonordisk raste na lijekovima za dijabetes, odnosno za mršavljenje. Na globalnoj razini Wegovy, lijek za mršavljenje, do kraja 2025. postao je dostupan u 52 države, dok je godinu prije bio dostupan u tek 17, a prodaja je skočila na 82 milijarde danskih kruna (otprilike 11 milijardi eura). Rezultat postignut na hrvatskom tržištu pozicionira Novonordisk na 256 mjesto na listi, što je za 71. mjesto bolje od lanjske 335. pozicije.

Prostor za daljnji rast vidimo prije svega u razvoju kompleksnijih proizvoda više dodane vrijednosti, biosličnim lijekovima te inovativnim terapijama, kaže Nikolina Dizdar Čehulić.

Švicarski Sandoz, koji se prije tri godine odvojio od Novartisa kako bi se požrtvovnije posvetio razvoju generičkih i biosličnih lijekova, na hrvatskom je tržištu 2025. ostvario rast od 10,3 posto, na 63,2 milijuna eura prihoda i zauzeo 325. mjesto na listi. U poslovnom izvješću hrvatske podružnice tumače kako je rast rezultat postignut u području onkologije i bezreceptnih lijekova, a na tržište su lansirali i nekoliko novih proizvoda koji nisu značajno utjecali na rast prihoda. Na hrvatskom tržištu 48 posto Sandozove prodaje čine receptni lijekovi, 32 posto onkologija i bioslični lijekovi, a 20 posto odnosi se na paletu bezreceptnih lijekova.

Na začelju liste njemački Bayer, domaćim potrošačima najpoznatiji po Aspirinu, drži 453. mjesto s 45,8 milijuna eura prihoda koji su 2025. u odnosu na 2024. rasli 11,8 posto.

Najuspješniji po izvozu


Rbr.NazivPrihodi od prodaje u inozemstvu 2025Prihodi od prodaje u inozemstvu 2024Trend izvoz
1PRVO PLINARSKO DRUŠTVO d.o.o.1.739.513.984727.395.817139,1426
2INA, d.d.1.233.738.1911.153.681.7506,9392
3D. TRADING d.o.o.980.009.169432.331.710126,6799
4PETROL d.o.o.517.947.637195.839.353164,4757
5GNK ASG d.o.o.504.001.682169.453.131197,4283
6PLIVA HRVATSKA d.o.o.474.359.601592.904.203-19,9938
7KONČAR – Distributivni i specijalni transformatori d.d. za proizvodnju409.807.036382.938.1567,0165
8MVM CEEnergy Croatia d.o.o.369.258.007396.966.809-6,9801
9Bugatti Rimac d.o.o.369.070.07651.069.894622,6764
10KONČAR-ENERGETSKI TRANSFORMATORI, d.o.o.313.509.530247.792.20326,5211
11Valamar Riviera d.d.290.334.310264.507.7059,764
12HEP d.d.271.342.876324.072.477-16,2709
13EMPWR d.o.o.227.416.229155.299.39446,4372
14Rimac Technology d.o.o.214.001.54288.796.438141,0023
15L'OREAL ADRIA d.o.o.193.258.675179.996.5977,3679
16PLAVA LAGUNA d. d.191.933.590183.761.5574,447
17ALUFLEXPACK NOVI d.o.o.190.800.341200.656.190-4,9118
18PODRAVKA d.d.185.813.658187.679.335-0,994
19MAISTRA d. d.183.356.920181.098.2481,2472
20Klimaoprema d.o.o.181.557.386193.693.335-6,2655
21ERICSSON NIKOLA TESLA d.d.169.535.878177.235.702-4,3443
22JGL d. d.167.983.329130.709.02928,517
23Ferrero d.o.o.159.170.532144.499.51510,1529
24Croatia Airlines d.d.158.678.819160.107.314-0,8922
25PETROKEMIJA, d.d.147.006.46052.889.319177,9511
26Vetropack Straža d.d.140.283.900147.364.849-4,805
27Hrvatska kontrola zračne plovidbe d.o.o.134.383.729112.729.78519,2087
28ELKA d.o.o.127.020.169103.183.64323,101
29Dalekovod, d.d.125.030.62280.186.19055,9253
30VERTIV CROATIA d.o.o.123.137.797196.586.101-37,3619
31CE-ZA-R d.o.o.122.567.058135.955.956-9,8479
32AD PLASTIK d.d.121.174.944110.283.8239,8755
33M SAN GRUPA d.o.o.119.766.436142.685.353-16,0625
34ĐURO ĐAKOVIĆ SPECIJALNA VOZILA d. d. Slavonski Brod119.471.759104.140.22614,722
35EUROCABLE GROUP d.o.o.118.678.30543.689.344171,6413
36HS PRODUKT d.o.o.117.269.739127.203.518-7,8093
37INFOBIP d.o.o.116.988.768124.903.117-6,3363
38HOPS d.d.115.946.578130.389.745-11,0769
39Imperial Riviera d. d.113.638.990100.118.69513,5042
40PHILIP MORRIS ZAGREB d.o.o.111.494.150102.492.7188,7825
41BOMARK PAK d.o.o.106.696.65490.022.89018,5216
42GEN-I Hrvatska d.o.o.103.892.144253.936.938-59,0874
43TŽV GREDELJ d.o.o.98.787.941108.196.589-8,6958
44ORBICO d.o.o.98.326.56982.628.16718,9988
45VAPOUR INTERNATIONAL d.o.o.97.827.06064.752.48951,0784
46OMCO CROATIA d.o.o.97.615.230104.989.548-7,0238
47FACC Solutions Croatia d.o.o.96.123.97562.734.14453,2243
48CROMARIS d.d.94.355.42187.251.4508,1419
49YTRES d.o.o.92.561.55093.853.231-1,3762
50SPAN d.d.90.461.87265.931.24737,2063
51INTER CARS d.o.o.87.728.55080.784.8078,5953
52TAPI Croatia Industries d.o.o.87.685.47513.116.397568,518
53BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC d. d.84.348.89155.095.61853,0954
54KNAUF INSULATION d.o.o.81.901.59879.402.9283,1468
55CEMEX Hrvatska d.d.80.097.11087.613.654-8,5791
56Kronospan CRO d.o.o.79.281.52066.225.64019,7142
57BELUPO d.d.78.373.55568.447.96714,5009
58TDR d. o. o.78.354.20973.162.5077,0961
59JANAF, d.d.78.170.69586.979.905-10,1278
60TUBLA d.o.o.76.601.53666.675.55614,8869
61ROCKWOOL ADRIATIC d. o. o.75.350.34269.683.8858,1316
62GE Vernova Hrvatska d.o.o.73.662.29755.482.84132,7659
63ACG Europe d.o.o.71.697.95169.550.4713,0876
64DS Smith Belišće Croatia d.o.o.71.522.34298.575.032-27,4437
65SUNCE HOTELI d.d.70.144.52968.745.9162,0344
66KRAŠ d.d.69.548.24965.239.4986,6045
67BOXMARK LEATHER d.o.o.69.029.38069.274.119-0,3532
68TETRAGRAM PROJEKT d.o.o.68.703.46135.092.07295,7805
69HT d.d.68.017.10774.336.484-8,501
70MET Croatia Energy Trade d.o.o.67.829.57496.052.503-29,3828
71KONČAR – Mjerni transformatori d.d.67.216.45547.647.61241,0699
72DUKAT d.d.66.287.25760.748.1559,1181
73CALCIT LIKA d.o.o.65.814.86568.260.972-3,5834
74Harburg-Freudenberger Belišće d.o.o.64.831.204102.906.430-36,9998
75INTESA SANPAOLO INTERNATIONAL VALUE SERVICES d.o.o.62.617.13558.533.4906,9765
76LTH Metalni lijev d.o.o.61.952.01362.252.412-0,4825
77E.ON Plin d.o.o.61.677.88050.114.94923,0728
78CAREL ADRIATIC d. o. o.61.284.80051.352.15619,3422
79VOLVO GROUP CROATIA d.o.o.61.065.84660.338.3151,2057
80cosnova Eastern Europe d.o.o.60.757.73556.627.4847,2937
81MARITIMAE REGIONIS d.o.o.59.580.39658.707.2301,4873
82WELLMAX d.o.o.58.379.27348.355.95420,7282
83E.G.O. Elektro-komponente d.o.o.58.276.76257.381.9831,5593
84MURAPLAST d.o.o.57.461.68057.589.255-0,2215
85ANDRITZ TEP D.O.O.57.362.85173.114.834-21,5441
86OMIAL NOVI d.o.o.57.033.90259.403.222-3,9885
87ŽITO d.d.56.827.77059.185.556-3,9837
88ARIVERA FRUIT d.o.o.56.528.06854.150.2634,3911
89Saponia d.d.56.008.46760.433.161-7,3216
90INTINOVA d.o.o.55.575.21264.239.251-13,4871
91HAIX Obuća d.o.o.55.270.34346.792.59518,1177
92ATLANTIC TRADE d.o.o.55.204.70648.126.91714,7065
93FLY AIR41 AIRWAYS d.o.o.54.158.08644.137.26222,7037
94LPT d.o.o.54.045.98559.630.541-9,3652
95Kostwein – proizvodnja strojeva d.o.o.53.349.67873.084.057-27,0023
96LIBURNIA RIVIERA HOTELI d. d.52.573.65652.193.7740,7278
97NEXE d.d.52.373.55350.283.5954,1563
98ZRAČNA LUKA SPLIT d.o.o.51.969.02948.942.2696,1843
99Calucem d.o.o.51.223.50446.836.5599,3664
100TRADE AIR d.o.o.50.100.12837.350.39834,1354

Autor: Dragana Radusinović
29. rujan 2026. u 22:02
Podijeli članak —

New Report

Close