Premijer Andrej Plenković danas sudjeluje na sastanku Europskog vijeća, a iz Bruxellesa se obratio medijima te naveo kako je Europska komisija dala okvir koji bi pomogao državama članicama, vezano uz smanjenje energetskih pritisaka, prenosi N1.
“Na tom tragu su aktivnosti i koje je poduzela hrvatska Vlada. Bili smo među prvima koji smo išli smanjivati cjenovni udar. Barel nafte jučer je bio oko 116, 117 dolara, mi ćemo se sa sličnim mjerama izaći u ponedjeljak tako da spriječimo veliki skok cijena, koji bi se dogodio zbog situacije na tržištu. Ova će kriza, po meni, biti ozbiljnija i zahtjevnija nego što je bila na početku ruske agresije na Ukrajinu.” Uz to, poručio je Slovacima i Mađarima da im je Hrvatska partner te da “zbog nas” neće doći do ugroze opskrbe energentima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu