Bolonjskom sustavu visokoškolskog obrazovanja u Njemačkoj se žestoko opiru pravni i medicinski fakulteti na kojima smatraju da Bolonja ne stvara dobre stručnjake.
“Na pravu se još izučava 90 posto nacionalnog zakonodavstva, tako da razmjena unutar Europe za pravnike nema smisla. Drugo, ovim se ugrožava zvanje pravnika u Njemačkoj”, kaže profesor Bernd Heinrich, dekan Pravnog fakulteta na berlinskom Humboldtovom Sveučilištu. Tako razmišlja i Burkhard Danz sa uglednog medicinskog fakulteta Charite: “Tradicionalni sustav jedini u potpunosti jamči to da će nakon svih godina studiranja iz zgrade fakulteta na kraju zaista izići pravi liječnik”. (pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu