Gospodarska je klima u Hrvatskoj lošija nego u BiH, Sloveniji i Srbiji, pokazuje Gospodarski barometar JI Europe, koji su u Zagrebu predstavili Austrijsko kreditno osiguranje Prisma i GfK Austria.
Istraživanje je provedeno na uzorku od po 150 malih i srednjih tvrtki u te četiri zemlje. Gospodarski indeks, koji obuhvaća procjene gospodarske situacije u zemlji, uvozno-izvozne i investicijske aktivnosti te ponašanja u plaćanju, za Hrvatsku je 64 boda, za Sloveniju 69, a za Srbiju i BiH po 79. Hrvati su nezadovoljni svojom gospodarskom situacijom, ali u idućih 12 mjeseci 48% ispitanih tvrtki očekuju poboljšanja.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Lošiji smo od BiH, Slovenije i Srbije !
A SDP+HNS Kukuriku vlada drže se ko čički za vlast i neće raspisati izbore .
Koji im je cilj ?
Da budemo najgori na svijetu ?
Uključite se u raspravu