Ministar financija Boris Lalovac izjavio je u utorak kako bivši predsjednik Uprave Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR) Vladimir Kristijan nije zaslužio otpremninu za devet mjeseci koliko je proveo na čelu HBOR-a te najavio kako u ugovorima s novom Upravom neće biti mogućnosti za otpremninu, ako sami daju ostavku.
"Mi smo Kristijanu ponudili, upravo da ne bi konzumirao tu otpremininu, mjesto u HPB-u, on je odustao od toga. Nudili smo sve mogućnosti da razvija svoju karijeru unutar poslovnih banaka. (…) Osobno smatram da za tih 9 mjeseci nije zaslužio otpremninu, međutim to je njegovo pravo. Ja ne bih uzeo tu otpremninu da sam na njegovom mjestu, sigurno", kazao je u izjavi novinarima ministar Lalovac, koji je i predsjednik Nadzornog odbora HBOR-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Maras jučer kaže da je to Lalovac odobrio a Milanović danas da je Linić!? Pojeo vuk magarca. Novi direktor ne ulijeva povjerenje…ostavio je Puris devastiran
Gospodin Kristijan više nikad, ali baš nikad, ne smije biti zaposlen u niti jednu instituciju pod kotrolom države. On je na otpremninu imao pravo, ali je nije zaslužio.
Ako se Kristijan ponovno negdje “uhljebi” imamo objektivno pravo sumnjati da je ova otpremnina završila u nekom “crnom fondu”.
Kako ja to vidim loš kredit je loš kredit i ako ga ne plati klijent u ovom slučaju će ga platiti porezni obveznici. Očito čovjek želi imati čistu savjest a vama dragi političari eto vam prilika pa postavite svoju upravu. I da, vjerovatno će opet DORH imati posla za koji mjesec…
Treba pronaći onoga tko je sklopio ovako nepovoljan ugovor i poslati ga na sud.
Kako se u javnosti tumači ugovor, ovaj je čovjek mogao posljednji dan mandata napustiti fotelju i uprihoditi 300 000 kn! Tko je ovdje lud da smatra da je to pravedno?
Uključite se u raspravu