Osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo izjavio je danas da su prošle godine sva gradska poduzeća, osim jednog, poslovala pozitivno, a kreditini rejting grada u ovom je trenutku bolji od bilo koje jedinice lokalne samouprave te od države.
Nakon sastanka s direktorima gradskih poduzeća Bubalo je rekao kako su njihovi ukupni prihodi bili oko 455 milijuna kuna, a jedino je Gradski prijevoz putnika (GPP) imao negativni financijski rezultat od 2,3 milijuna kuna. Dodao je kako je to dosad najmanji gubitak i upućuje na pozitivan trend budući da se 2009. godine, zbog velikih dugova i zajma od 240 milijuna kuna, razmišljalo i o pokretanju stečaja u toj tvrtki.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu