Za Tvornicu industrijske i brodske opreme (TIBO) i Tvornicu motora i dizalica (MID) , tvrtke izdvojene iz Brodograđevne industrije "3. maj" završen je javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica te su u prvom krugu interes za te tvrtke iskazali investitori iz Danske i Njemačke, priopćio je Državni ured za upravljanje državnom imovinom ( DUUDI ).
DUUDI navodi kako za MID, iako je iskazan interes u prvom krugu, nije donesena odluka za drugi krug jer je Centar za restrukturiranje i prodaju (CERP) uložio žalbu protiv rješenja kojim je odobreno sklapanje predstečajne nagodbe. Razlog žalbe leži u činjenici da je MID, bez dogovora i suglasnosti CERP-a, predvidio da će CERP snositi plaćanje obveza društva prema trećima. DUUDI navodi da je i dalje prisutan optimizam po pitanju MID-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu