‘Zabrana je udar na 1300 radnih mjesta, vraća se crni biznis’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Zabrana je udar na 1300 radnih mjesta, vraća se crni biznis’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

samo nesposobna vlast ide zabranama za takve stvari umjesto da se kupnja svake petarde evidentira i nadzire pa da ih djeca ne mogu kupovati

budapest !

Znači opet se spominju udruge za zaštitu životinja, životinja koje godišnje povrijede 20 puta više ljudi nego petarde. Zašto o tome nitko ne piše. Inaće 90% povreda od petaredi su opekline. 10% povreda su radi korištenja petardi kućnih izrada i pokazivanje hrabrosti (gluposti) pred društvom. Sve petarde od 2017 godine imaju CE certifikat, a to znači prije svega kvalitutu i najbitnije sigurnost. Ako ih se upotrijebi kako piše na kutijama i samim petardama, povreda ne može biti.
Slažem se da će ljudi počet kupovat ilegalno petarde, ili će ih pak švercat preko granice i to znači samo jedno. Kupovat će se nesigurne, a to za sobom povlači i opasnije petarde. Kupovat će se i dosta jače od sadašnjeg dozvoljenog II Razreda.
Kod mene u kvartu nije bilo pucanja do 30.12. Možda jedna dvije petarde. Tek 30.12. se počelo pucati malo jače, a 31.12. se znalo da dolazi Nova Godina, a nju treba proslaviti. Bez pucnjave ne bi bilo pravog ugođaja.
Slažem se u vezi nekog kompromisa. Ne bi dirao početak prodaje pirotehnike, a to znači 15.12. Ustvari čak bi ga produljio za 15 dana, odnosno da prodaja pirotehnike počne 01.12. Prodaju petardi bi ograničio na 6 dana tako da bi prodaja počela 27.12.
U Sloveniji su petarde zabranjene već 10-tak godina. Koliko sam samo puta vidio Slevence kako ih kupuju kod nas. Bio sam u Sloveniji prije par godina na dočeku NG i pucalo se petardama više nego u Hrvatskoj. Znači pucalo se zabranjenom pirotehnikom.
Zato bi bilo jako dobro da se dobro promisli prije nego se donese zakon o potpunoj zabrani, prije svega o posljedicama.

Zabrana nema smisla jer ionako će se petarde kupovati.
Postrožit kontrole i kontrolirati kako je došlo do ozljeđivanja. Ako je osoba x ozlijedila osobu y oderat po džepu i naplatit liječenje. Ako se osoba samoozlijedila zbog nepoštivanje uputa za uporabu opalit po džepu i neka si sam plača liječenje.

Nije bolest sve što boli

ima li netko ideju, naravno osim policije (oni imaju rješenje sigurno) kako će se u općoj pucnjavi za doček, nakon zabrane, utvrditi počinitelji, ne mislite valjda da će profunkcionirati Građani pozornici, kao u Policijskoj akademiji, meni se čini da zabrana može nešto smanjiti korištenje, ali ukinuti potpuno, mislim da je nemoguće


Pa ja ne bih zabranio upotrebu petardi, ali bih u zakon uveo da za svaki prst, opekotinu, ozlijeđenu životinju, ili neku drugu posljedicu aktivaciju petarde odgovaraju proizvođači pirotehnika i isplaćuju odštete za invaliditet sukladno udjelu svoje tvrtke na tržištu.

“super”logika. kad ja prekoračim autom brzinu,onda kazna po tvojoj logici ide proizvođaču? ili kad mujo ubode mehu čakijom, u zatvor ide proizvođač čakija? 😆


Znači opet se spominju udruge za zaštitu životinja, životinja koje godišnje povrijede 20 puta više ljudi nego petarde. Zašto o tome nitko ne piše. Inaće 90% povreda od petaredi su opekline.

20X puta?
Četiri tisuće prijavljenih ugriza pasa 2016. godine u Hrvatskoj.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/cetiri-tisuce-prijavljenih-ugriza-pasa-2016-godine-u-hrvatskoj-imamo-li-razloga-za-strah/6058809/

ajmo onda zabraniti i držanje pasa jer dokazano crno na bijelo nanose ljudima 100X više ozljeda nego petarde!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close