VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa meni je jasno da je vlho napuhan. No ima on neke svoje druge razloge za to- nelikvidan, želja grofa da ga preuzme

Nevjerojatno je to što ovim austrijancima nikada nije dosta,pa oni bi kupili čitav korf ,vlho i rivp za pet kuna.Davno nisam vidio ovakve pohlepne beskrupulozne ljude,prestrašno.


pa meni je jasno da je vlho napuhan. No ima on neke svoje druge razloge za to- nelikvidan, želja grofa da ga preuzme

Kad i kako je to grof dizao cijenu? Bas ta zelja i sumnja u fer preuzimanje je bila razlog slabe likvidnosti i pada cijene. Sjeti se samo delistiranja prosle godine.

Nego, ovaj s pola milijuna kn na kupnji vjerojatno isto misli da je VLHO napuhan. A isto su valjda mislili i ova dva investitora koji su kupovali i po vise a poslije prodali grofu i Epici preko posrednika.[wink]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ja sam u Vlhou bio preko 10 god i na kraju sam izašao jer mi se smučila ta ekipa. Vrijednost vlhoa nije za sve ista. Za grofa koji ubire lovu i koji se želi domoći 100% vlasništva je današnjih 50-55kn vrlo nisko. No za male dioničare koji ne znaju što ih sve čeka u budućnosti je upitna



pa meni je jasno da je vlho napuhan. No ima on neke svoje druge razloge za to- nelikvidan, želja grofa da ga preuzme

Kad i kako je to grof dizao cijenu? Bas ta zelja i sumnja u fer preuzimanje je bila razlog slabe likvidnosti i pada cijene. Sjeti se samo delistiranja prosle godine.

Nego, ovaj s pola milijuna kn na kupnji vjerojatno isto misli da je VLHO napuhan. A isto su valjda mislili i ova dva investitora koji su kupovali i po vise a poslije prodali grofu i Epici preko posrednika.[wink]
[/quote]

Po čemu je napuhan?Pa ovo je i na ovim cijenama sramotno jeftino,trenutna tržišna kapitalizacija valamara je na nivou vrijednosti jednog boljeg hrvatskog hotela sa pet zvjezdica.Ako je to napuhano onda neka ti tako bude?Zar ne vidite da svaka odluka skupštine već niz godina pokušava na sve moguće akrobacije rušiti cijenu kako korfa tako i valamara a sve u svrhu da se većinski dioničari opernate na uštrb malih dioničara,ovo je samo nastavak toga plana i politike koje vode.Pogledajte prijedloge za zakazane skupštine oba dva društva korf i vlho,pa to je za nepovjerovati dokle seže ljudska mašta i pohlepa.Bojim se da će im svi planovi skoro pasti u vodu i da će konačno odustati od plana koji sprovode već godinama.Pa oni do sada nisu donjeli niti jednu odluku koja ide na ruku malim dioničarima,svaka odluka i prijedlog je direktno uperen protiv interesa malih dioničara,pa to je strašno.




pa meni je jasno da je vlho napuhan. No ima on neke svoje druge razloge za to- nelikvidan, želja grofa da ga preuzme

Kad i kako je to grof dizao cijenu? Bas ta zelja i sumnja u fer preuzimanje je bila razlog slabe likvidnosti i pada cijene. Sjeti se samo delistiranja prosle godine.

Nego, ovaj s pola milijuna kn na kupnji vjerojatno isto misli da je VLHO napuhan. A isto su valjda mislili i ova dva investitora koji su kupovali i po vise a poslije prodali grofu i Epici preko posrednika.[wink]
[/quote]

Po čemu je napuhan?Pa ovo je i na ovim cijenama sramotno jeftino,trenutna tržišna kapitalizacija valamara je na nivou vrijednosti jednog boljeg hrvatskog hotela sa pet zvjezdica.Ako je to napuhano onda neka ti tako bude?Zar ne vidite da svaka odluka skupštine već niz godina pokušava na sve moguće akrobacije rušiti cijenu kako korfa tako i valamara a sve u svrhu da se većinski dioničari opernate na uštrb malih dioničara,ovo je samo nastavak toga plana i politike koje vode.Pogledajte prijedloge za zakazane skupštine oba dva društva korf i vlho,pa to je za nepovjerovati dokle seže ljudska mašta i pohlepa.Bojim se da će im svi planovi skoro pasti u vodu i da će konačno odustati od plana koji sprovode već godinama.Pa oni do sada nisu donjeli niti jednu odluku koja ide na ruku malim dioničarima,svaka odluka i prijedlog je direktno uperen protiv interesa malih dioničara,pa to je strašno.
[/quote]

Konačno netko da iskreno napiše nešto o ovoj dionici..to je to i tu se nema šta dodati….POHLEPA većinskih vlasnika….

Kolega Osmo slažem se sa vama, samo što smatram da će i dalje raditi sve negativno za male dioničare. Evo jedva čekam skupštinu korfa

10.000 kom na bidu po 50,00 kn

cijela kupnja 11.807 kom od 32,00 do 50,00 kn ( 90% na 50 kn)
cijela prodaja 7.267 kom od 54,90 do 300,00 kn

ma kakav cash-r-a, 100% in


Kolega Osmo slažem se sa vama, samo što smatram da će i dalje raditi sve negativno za male dioničare. Evo jedva čekam skupštinu korfa

Pozdravite austrijance na skupštini i pitajte ih jeli oni stvarno misle da su došli u Afriku pa da mogu korf i vlho dokapitalizirati sa isključenjem prava malih dioničara za 10kn odnosno kod korfa po 50kn?

Pitajte ih što bi im napravili u austriji mali dioničari i mediji da to njima predlože???I na kraju im recite da to ne mogu danas raditi ni u burkini faso i somaliji a kamoli u hrvatskoj!

Naravno njihova intencija možda nije ni bila dokapitalizacija već svijesna manipulacija i štopanje cijena zbog njihovog dokupa i zato su nam i podvalili rok kušnje na ZAMISLITE "pet godina",zamislite držati će nas u šahu "PET GODINA."Ja ipak mislim da taj film neće gledati!Jer ovo nije burkina faso!

Jasno kolega, samo problem je i tih 50kn dokapitalizacije. Koliko se sjećam kod drugog kruga na vlhou je ostalo 15% slobodnih dionica. A dokapitalizacija je išla po 10kn. Što mislite koliko će se ovdje ljudi javiti. Ja procjenjujem da bi se u prvom krugu javilo manje od 20% dioničara, a u drugom manje od 10%. Dakle priličan broj malih dioničara će ostati zakinut razvodnjavanjem kapitala. Grofa još nitko nije preveslao, a mislim da ni neće


Jasno kolega, samo problem je i tih 50kn dokapitalizacije. Koliko se sjećam kod drugog kruga na vlhou je ostalo 15% slobodnih dionica. A dokapitalizacija je išla po 10kn. Što mislite koliko će se ovdje ljudi javiti. Ja procjenjujem da bi se u prvom krugu javilo manje od 20% dioničara, a u drugom manje od 10%. Dakle priličan broj malih dioničara će ostati zakinut razvodnjavanjem kapitala. Grofa još nitko nije preveslao, a mislim da ni neće

Samo ovaj put predlažu dokapitalizaciju sa isključenjem prava malih dioničara,mislim čak da im nije cilj to uskoro napraviti jer zato su i predložili "pet godina" već im je cilj sa time prestrašiti male dioničare radi pada cijena i vlastitog stjecanja što i vidimo ovih dana kod stjecanja valamara od strane grofa i epica.Njima je cilj nastaviti stjecati i nekako sam siguran da imaju skrivene pakete kojim će rušiti cijenu,možda se varam ali ne isključujem tu mogućnost.

Njima je potrebno za eventualni squeze out sa ovom predloženom dokapitalizacijom još novog stjecanja tako da su ovi prijedlozi direktna manipulacija cijenama na tržištu kapitala a sve u svrhu vlastitog jeftinog stjecanja.

Ja osobno ne znam što će oni izglasati ali jako dobro znam što mi trebamo činiti.Konačno se ovemu treba stati na kraj i ne samo zbog valamara i dom holdinga iako su oni najekstremnji primjeri,već i zbog zaštite interesa svih malih dioničara u drugim sličnim društvima.Treba ih medijski nagaziti i udariti sa svih strana i samo govoriti o istini,kronologiji i postupcima koji oni godinama sprovode,treba probuditi sve dioničare od Vukovara do Dubrovnika i senzibilizirati sve medije, od lokalnih pa dalje, plasirati golu istinu o svim postupcima koji oni sprovode dugi niz godina.To je jedini način da izvršimo pritisak na hanfu da mijenja zakone o zaštiti malih dioničara i da se maksimalno senzibilizira javnost da se konačno ovakve stvari počmu nazivati pravim imenom a njihovi akteri imaju odnos u ovom društvu kakav zaslužuju a to će nakon svih argumenata i činjenica odlučiti javnost.

Naglašavam,ovdje ne treba nikoga unaprijed blatiti već samo u javnost izaći sa istinom pa neka ljudi procjene ,tko je tko, i što je što,jer ovo je po meni prešlo granice zdrave pameti i ljudskog razuma.

Osobno sam prodao pola porfelja jer sam točno znao 95%,poznavajući njihove dugogodišnje postupke da će ovakve odluke izglasati i samo sam to i čekao.Doduše mislio sam da će cijena ići drastično dole ali sam se zasada prevario i jako mi je drago da ljudi ipak nisu tako blesavi da nasjednu tim manipulacijama.Mislim da će ovaj put udariti glavom u zid!


Jasno kolega, samo problem je i tih 50kn dokapitalizacije. Koliko se sjećam kod drugog kruga na vlhou je ostalo 15% slobodnih dionica. A dokapitalizacija je išla po 10kn. Što mislite koliko će se ovdje ljudi javiti. Ja procjenjujem da bi se u prvom krugu javilo manje od 20% dioničara, a u drugom manje od 10%. Dakle priličan broj malih dioničara će ostati zakinut razvodnjavanjem kapitala. Grofa još nitko nije preveslao, a mislim da ni neće

Zasto 50 kn? Dokap bi mogao ici po 10kn za novu dionicu s omjerom za dvije postojece jedna nova.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Jasno kolega, samo problem je i tih 50kn dokapitalizacije. Koliko se sjećam kod drugog kruga na vlhou je ostalo 15% slobodnih dionica. A dokapitalizacija je išla po 10kn. Što mislite koliko će se ovdje ljudi javiti. Ja procjenjujem da bi se u prvom krugu javilo manje od 20% dioničara, a u drugom manje od 10%. Dakle priličan broj malih dioničara će ostati zakinut razvodnjavanjem kapitala. Grofa još nitko nije preveslao, a mislim da ni neće

Zasto 50 kn? Dokap bi mogao ici po 10kn za novu dionicu s omjerom za dvije postojece jedna nova.

[/quote]

Naravno da bi moglo, nešto što knjigovodstveno vrijedi 120kn,oni bi mogli steći za 10kn ali samo ako smo mi mali dioničari idioti a naša država pobunjenička pokrajina u Somaliji.Ako se zadovolje ta dva uvjeta sve je to moguće.Ponavljam,mislim da im to zasada nije namjera jer i oni znaju da je to krajnje nemoralno i uopće ne znam kako bi se izrazio,po meni njihov osnovni cilj je štopanje cijena na "rok kušnje od pet godina" da sebi otvore prostor jeftinog dokupa.To je jasno kao dan a dokapitalizacija im je barem zasada u drugom planu jer da im je do toga sada onda bi išli odmah i sa prijedlogom dokapitalizacije.Smislili su oni i njihovi savjetnici tako perfidan prijedlog da te hvata jeza što im sve može pasti na pamet.Ali osobno mislim da su time sebi zabili nož u leđa a da će prokleti dan što su pošlušali ili sebe ili možda svoje savjetnike.

Za dokapitalizaciju KORF nema razloga jer imaju dovoljno vlastitih dionica kojima mogu financirati preuzimanje. One trenutno ne vrijede mnogo, ali sa iskrenim odnosom prema ulagacima vrijedit će vise. Ako preuzimanja ne bude u skoro vrijeme, trebamo tražiti da se te dionice dodjele kao dividenda.

Ajde, ja imam malo drukčije pitanje, na što će se potrošiti pare od dokapitalizacije?
Ako budu išle za kupnju KORF-a, ja sam definitivno za dokapitalizaciju!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close