VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odakle njima novac za dividendu?ni radove na hotelu u dubrovniku nisu platili.

pogledaj izvješće za prva tri kvartala…..to što nisu platili radove samo pokazuje način poslovanja…..

ali ključna stvar u ovome je sasvim druga – NAJBITNIJA stvar jest što je to turistički sektor, a to je budućnost hrvatske, naša najjača gospodarska grana

ja sam već prije na ovoj temi pisao o iskustvima u valamarovim hotelima, a to je uistinu besprijekorna usluga i nenadmašna gastronomska ponuda, oni su tu profesionalci i to vrhunski

i ja isključivo na tome vidim potencijal ove dionice, zato ću je i držati, dokle god treba

ako isplate dividendu tko će plaćati milijardu kuna obaveza?

Ja svoje dionice ne namjeravam prodavati, pazite unutra je još 5000 malih dioničara. Velika većina njih nema namjeru prodavati dionice. Dobit koju Valamar ostvaruje je impresivna, ako bude sreće mogli bi kroz dividendu dobiti u nekoliko godina više nego uopće možemo pretpostavljati. Ako većinski dioničar misli dalje prodavati svoj većinski paket dobro je da uz brutalne rezultate može reći i da ima dividendni prinos tj. da se isplačuje dividenda. To je svako dobro za pumpanje cijene ako misli prodavati dalje, a vjerojatno misli…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


ako isplate dividendu tko će plaćati milijardu kuna obaveza?

pa neće sigurno isplatiti dividendu sljedeće godine, niti one iza……..


ako isplate dividendu tko će plaćati milijardu kuna obaveza?

rivijera! babin kuk, rabac,…pa i dom fond. njihovi dioničari se mogu zamisliti. ovdje se novac samo sliva i jasno mi je da večinski vlasnici žele što veći komad sebi. problem je što imaju sve manje vremena za takve stvari jer se i kod nas polako uvodi red u državu. ja cu isto odjavit dionice od brokera pa nek ostane djeci. al ce se iznenadit jednog dana kad shvate što je stari kupovao po 2x kn!
[proud]
ili po dstare dane odlucim ipak kupiti ferrarija!

da li je moguće da se u neko vrijeme dionica izlista na burzi u austiji ko što vele moji preferanski prijatelji??

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

zašto odjaviti dionice kod brokera,možda će ići na mtp?Puno je dioničara,netko će možda uvrstiti.



ako isplate dividendu tko će plaćati milijardu kuna obaveza?

rivijera! babin kuk, rabac,…pa i dom fond. njihovi dioničari se mogu zamisliti. ovdje se novac samo sliva i jasno mi je da večinski vlasnici žele što veći komad sebi. problem je što imaju sve manje vremena za takve stvari jer se i kod nas polako uvodi red u državu. ja cu isto odjavit dionice od brokera pa nek ostane djeci. al ce se iznenadit jednog dana kad shvate što je stari kupovao po 2x kn!
[proud]
ili po dstare dane odlucim ipak kupiti ferrarija!

da li je moguće da se u neko vrijeme dionica izlista na burzi u austiji ko što vele moji preferanski prijatelji??
[/quote]

dobro zboriš!

ovo je jedna od onih situacija koje bi se vrlo lako mogle asocirati sa onim scenama u filmovima kad lik nađe zaboravljene dedine dionice mcdonaldsa u ormaru…….

ne kažem da će tako biti, ali ja ovu priliku da slučajno tako ne bude neću propustiti…….

Koliko dugo je još VLHO na burzi?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ima li odgovora koliko će vlho-r-a još biti na burzi?

Oteti (legalno) ljudima novac njihov je glavni cilj:

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/yh7FtI161KGG7bCdJh0G4A==.pdf

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Oteti (legalno) ljudima novac njihov je glavni cilj:

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/yh7FtI161KGG7bCdJh0G4A==.pdf


pa to je ovdje oduvijek jasno, o tome stalno govorimo – kako su ti Austrijanci prepredeni muljatori.

Slično kao sada aktualna i njihova Hypo banka npr. koja mulja na sve strane i sa svim mogućim lopovima surađuje…, ma sve to iz Austrije što je ovdje kod nas došlo… čudno je, kao da se sa nostalgijom sjećaju starih dana kada su nam bili vladari… i sada pokušavaju vlast ponovno vratiti, i to upravo i drevnim metodama ("osvajačkim").

Ali ovdje konkrento, jedni način kako se možete oduprijeti osvajačima je ne prepustiti im niti jednu dionicu niti pod kakvu "fer cijenu" (sigurno neće biti fer) jer ako ste dugoročni investitori tada vam zbilja ništa ne znači to da li se dionicom trguje na burzi ili ne – UOPĆE. Međutim, svi znamo da je i to nemoguće, da je nemoguće dionicu "izvrstiti iz svih kotacija sa trajnom zabranom uvrštenja u bilo koju kotaciju" – uvijek je možete uvrstiti u MTP pa se čak i tada može s dionicom i dalje trgovati, za one koji dođu u potrebu za time.

Tu kada ostanete manjinski dioničari dionice vjerojatno na kraju zanemarivo malog free-floata, s kojom se jako dugo (trajno) uopće ne trguje ili trguje uz zanemarivu likvidnost na MTP, po pitaj Boga kakvim (vjerojatno potpuno suludim) cijenama, ako ste dugoročni investitori – i dalje vas ovo niti najmanje ne treba dirati, vi uživate u svojoj spoznaji intrinzične vrijednosti, koju tržište ne mora i ne mora moći vrednovati (ne trgovine…) ali bitno je da vi znate da je ona realna, i vi ste kao investitori zadovoljni – a kad tad ćete, makar jako dugo ne vidjeli valorizaciju svog kapitala u bilo kojem smislu niti ga imali priliku utržiti po fer cijenama (ali to vas i tako ne zanima, kada vam prodaja nije cilj), dočekati vraćanje zarade vam kroz tada jednoga dana isplaćivanje kvalitetnih i redovitih dividendi!!

Jedini problem bi bio ukoliko bi austrijski lopovi unatoč tome što su tada jednoga dana većinski vlasnici sa velikom dominacijom (cca. 95 % recimo) i dalje bili nezadovljni sa curenjem 5 % na "ostale dioničare" pa bi pokušali na neke druge načine izvlačiti novac iz firme koji vas zaobilazi (preko kojekakvih povezanih poduzeća…) – e protiv toga se možete boriti jedino na sudu… a za nadati se ostaje da neće biti tako ludi da idu raditi takve makinacije i gluposti kada već i normalnim putem dobivaju većinu zarade….

Drugi potencijalni problem bi bio da oni uspiju doći do punih 95 % pa da rade squeeze out što zbog naših debilnih zakona (uvijek iz tuđih zakonodavstava pokupimo ono najgore!, i to još gore provodimo!!) možete biti bezizlazna stvar – naime tu nemate šanse više poništavati odluku, polagati pravo na svoje dionice, nego morate prihvatiti otpremninu, bilo tu prvotno određenu bilo neku drugu koju izborite na sudu mukotrpnim postpukom sumnjivogo ishoda, ali na kraju krajeva ipak morate prihvatiti neku otpremninu, po nekoj cijeni – ne možete reći da ne želite nikakvu otpremninu nego jedino svoje dionice i ništa osim njih.

Dakle: ako se želite oduprijeti stranom osvajaču: sve je stvar volje i odlučnosti, ne dajte im više od 5 % dionica niti sada niti kasnije nikome nikada te dionice ne prodajte (jer na kupnji može biti trezor i tako vas zahebe!, kupi i poništi i opet imaju preko 95 %) i dok je stanje takvo, dok vi mali nezavisni držite čvrsto preko 5 %, nema šanse da vam ih itko oduzme, a isto tako ako budu isisavali dobit mimo vas: imate sud da se i protiv toga borite – naime uprava ne smije raditi na štetu firme odnosno dioničara (svih) u korist samo jedne skupine dioničare (ma kako bila velika) i uvijek možete kazneno goniti sve odgovorne ukoliko dođe do nepravilnosti.

Kada biste uspjeli biti odlučni ovako – rezultat bi bio: jednoga dana tako lijepe dividende da u njima uživate i da vam se kroz njih investicija lijepo isplati, a prodaja da vas nikada ne zanima!

New Report

Close