VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I tu je Lenac imao svoje prstiće 👏👏

To je ono što se cijeni, na vrijeme i kvalitetno odraditi, zadovoljan kupac= stalni kupac

Nezabilježen slučaj u hrvatskoj brodogradnji: Riječka tvrtka završila brod tri mjeseca prije roka

Bit će posla pune ruke 👏👏

Jadrolinija kupuje nove i rabljene brodove za koje će potrošiti 99 milijuna eura

Stigao u Lenac

https://www.marinetraffic.com/hr/ais/details/ships/shipid:208995/mmsi:238151000/imo:8223282/vessel:VALUN

Lijepo je vidjeti da su diverzificrali poslovanje i na Jadroliniju.

Više ne ovise samo o par kupaca.

Gledam malo tehničku analizu i dionica Lenca nam radi školski flag nakon prvog vala rasta. Za očekivat je skori proboj flaga i novi jači val rasta. Vjerojatno nakon objave rezultata za prvi kvartal.

Tesko je predvidjet koliko ce i hoce li prvi kvartal bit bolji ili losiji od prosle godine jer je prosla godina stvarno bila rekordna. Hoce li se nastavit sa nekakvim racunovodstvenim “cakama” kako bi porez bio manji , uostalom zasto ne , i ovako dobit ostaje u tvrki, zasto placat drzavi ako se ne mora.

Ja bi bio zadovoljan sa nekih cca 2 do 3 mil eura ( 15 do 20 mil kuna ) mada iznosenje bilo kakvih brojki zna bit zeznuto jer se odmah stvara percepcija da je nesto vise ili manje bolje ili losije…u svakom slucaju ne ocekujem nista spektakularno..vaznije je da je konstantno dobro.

Drugi tjedan stizu dva zanimljiva broda i nadam se jako profitabilnom poslu pa tako da i drugi kvartal nastavljamo sa odlicnom popunjenosti

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan hvala za info.

moja su očekivanja da će Q1 2023 biti bolji od 2022 obzirom na extra porez koji se trebao platiti i da se dosta toga prebacilo za fakturirat u ovoj godinu, odnosno Q1

Q2 će biti prejak 😊 kao i kraj godine 👍

pozdrav

Ovaj “poslić” bi trebao ući u Q1 😊 neka ostane 50 % od ovih 20 milja € + ostali remonti, ruši rekorde, ponovno 👍🙂

Riječ je o velikoj jahti stranog naručitelja, s kojim je kostrensko brodogradilište sklopilo ugovor o remontu i preuređenju vrijedan više od 20 milijuna eura

 

FOTO: Megajahta Prince Abdulaziz saudijske kraljevske obitelji uplovila je u brodogradilište Viktor Lenac

Lucijan, 13.04.2023. u 14:44

Tesko je predvidjet koliko ce i hoce li prvi kvartal bit bolji ili losiji od prosle godine jer je prosla godina stvarno bila rekordna. Hoce li se nastavit sa nekakvim racunovodstvenim “cakama” kako bi porez bio manji , uostalom zasto ne , i ovako dobit ostaje u tvrki, zasto placat drzavi ako se ne mora.

Ja bi bio zadovoljan sa nekih cca 2 do 3 mil eura ( 15 do 20 mil kuna ) mada iznosenje bilo kakvih brojki zna bit zeznuto jer se odmah stvara percepcija da je nesto vise ili manje bolje ili losije…u svakom slucaju ne ocekujem nista spektakularno..vaznije je da je konstantno dobro.

Drugi tjedan stizu dva zanimljiva broda i nadam se jako profitabilnom poslu pa tako da i drugi kvartal nastavljamo sa odlicnom popunjenosti

Pozdrav

Da nisu možda us 6th fleet?

sitnariba, 13.04.2023. u 19:48

Ovaj “poslić” bi trebao ući u Q1 😊 neka ostane 50 % od ovih 20 milja € + ostali remonti, ruši rekorde, ponovno 👍🙂

Riječ je o velikoj jahti stranog naručitelja, s kojim je kostrensko brodogradilište sklopilo ugovor o remontu i preuređenju vrijedan više od 20 milijuna eura

 

FOTO: Megajahta Prince Abdulaziz saudijske kraljevske obitelji uplovila je u brodogradilište Viktor Lenac

Lenac knjiži prihode u razdoblju u kojem obave poslove tako da je dio tog posla već uknjižen lani.

Ispucali su veliki dio amortizacije lani, mislim da će biti bitno manja u prvom kvartalu.

S obzirom na dva Amera, pola Jadrolinije flote, par preinaka i ovaj kraljevski brod, rezultat će vjerojatno biti jako dobar.

Jako veseli najava za ova dva broda od Lucijana. Odlična popunjenost se nastavlja.

 

A ovi svi ulaze u Q2 🙂 plus još dva koji kako kaže kolega Lucijan dolaze drugi tjedan, no još će koji uletiti u Q2 to sigurno 👍😊

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ovo bi mogao odraditi 3.Maj, a Lenac čeći remont LNG brodova i to ne malih 👍

Proizvodnja novog modula trajat će 22 mjeseca, a očekuje se da će biti ugrađen tijekom ljeta 2025. godine. Razmatra se u kojem će brodogradilištu novi modul biti ugrađen, a u obzir dolaze i domaća brodogradilišta.

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/povecanje-kapaciteta-lng-terminala-ugovor-o-dodatnom-modulu-za-uplinjavanje-150034

https://www.google.com/amp/s/net.hr/danas/hrvatska/za-probni-rad-terminala-u-omislju-brod-lng-croatia-iz-viktora-lenca-isplovio-za-sagunto-po-ukapljeni-prirodni-plin-2c004862-b1c6-11eb-ae75-0242ac140014%3famp=1

 

 

Tangarina, 12.04.2023. u 19:51

Lijepo je vidjeti da su diverzificrali poslovanje i na Jadroliniju.

Više ne ovise samo o par kupaca.

Gledam malo tehničku analizu i dionica Lenca nam radi školski flag nakon prvog vala rasta. Za očekivat je skori proboj flaga i novi jači val rasta. Vjerojatno nakon objave rezultata za prvi kvartal.

Probili u petak flag prema gore. Prije nego šta sam očekivao. Jako pozitivan signal za mogući nastavak rastućeg trenda.

Po naslovnici danasnjih lokalnih novina , u obnovu doka mogla bi se ukljucit i drzava sa HBOR-om !

 

Početna

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nema još puno do 4, kad izlazi izvješće, kakva se dobit očekuje?

Neki metu gadno.

Koji je razlog metenja ovdje?

 

New Report

Close