VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najbitnije je da više nema one kvartalne volatilnosti u poslovanju i da su uspijeli ustaliti poslovanje na vrlo visokoj razini uz pomoć ugovoranja novih kvalitetnih poslova sa visokom dodanom vrijednošću. Firma sa sad može valorizirati na sasvim novi način.

Nevjerojatno mi je da je Tankerska plovidba prodala svoj udio u Lenacu za desetak milijuna kuna i sad kupuje Turisthotel za dvije milijarde kuna, a Lenac sad praktički generira veću neto dobit nego Turisthotel.

I mirovinci su se tu iskazali preprodavši paket Uljanika Talijanima za sitne novce. Oni sad sigurno neće ulaziti u Lenac jer bi time priznali još jedan svoj veliki promašaj. NJima je bila bolja investicjska prilika onaj smiješni hotel u Postirama.

Marielena, 25.01.2023. u 19:08

Trenutno vjerojatno najbolja dionica na ZSE.

 

Nema slicnih firmi po kojoj bi mogli usporedjivat cijenu i prihode/dobit ali kako je vlen uvršten u cbxin pa usporedno sa sastavnicama koei / ernt/ kodt cijena je 50% niza od prosjeka.

Koei je na p/e 11 , ernt na 17 , kodt na 10 a vlen na 4…Ok dobit je promjenjiva varijabla kako kod lenca ali tako i kod svih drugih…Nema razloga ne vjerovat da ce se godisnja dobit ustabilit na nekih 50 ak mil kuna ili 6-7 mil eura sta svakako onda opravdava cijenu dionice od barem 4 eura..a ako kojim dobrom ostanu na 10 ak mil eura onda bi minimalni p/e od 10 koliko se trze ostale fer vrijednost dizalo do 6 eura..Naravno ovo je zse i tu fundamenti uglavnom ne znace previse niti su presudni ali neki argument za vrijednost sigurno postoji

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kako su i bili predviđeni , preko vikenda stigla dva broda , Lady Mariella i Monika

 

https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/shipid:372023/zoom:15

https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/shipid:5396907/zoom:15

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Hajde, sve češće se pojavljuje Lenac na HRT 👍😊

Godina započela odlično 🥂

https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/brodogradiliste-viktor-lenac-nastavlja-suradnju-s-americkom-ratnom-mornaricom-10583573

Megajahta bi isto sad već negdje trebala biti gotova , tu će isto fino kapnut koji milijun €

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/megajahta-saudijske-kraljevske-obitelji-uplovila-u-gruz-pogledajte-senzaciju-cije-predvorje-podsjeca-na-titanic-15155950

 

sitnariba, 30.01.2023. u 20:46

Hajde, sve češće se pojavljuje Lenac na HRT 👍😊

Godina započela odlično 🥂

https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/brodogradiliste-viktor-lenac-nastavlja-suradnju-s-americkom-ratnom-mornaricom-10583573

Sandra opet kuka, znači bit će opet dobra godina.

Kad ona bude rekla da je sve dobro, ja prodajem dionice.

Tangarina, 30.01.2023. u 23:29

 





sitnariba, 30.01.2023. u 20:46



 

Hajde, sve češće se pojavljuje Lenac na HRT 👍😊

Godina započela odlično 🥂

https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/brodogradiliste-viktor-lenac-nastavlja-suradnju-s-americkom-ratnom-mornaricom-10583573

 



 

Sandra opet kuka, znači bit će opet dobra godina.

Kad ona bude rekla da je sve dobro, ja prodajem dionice.

Da da slažem se 👍☺️

Scenicov Eclipse II , zavrsen i isporucen 3 maju, popodne dolazi brod Chiapas Star ( neznam gdje ih vise stavljaju ) , ugovor za obnovu doka sa 3 majem pred potpisivanjem tako da mozemo slobodno nastavit sa kukanjem 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 01.02.2023. u 09:38

Scenicov Eclipse II , zavrsen i isporucen 3 maju, popodne dolazi brod Chiapas Star ( neznam gdje ih vise stavljaju ) , ugovor za obnovu doka sa 3 majem pred potpisivanjem tako da mozemo slobodno nastavit sa kukanjem 🙂

Pozdrav

FOTO Kruzer Eclipse II stigao na finalne zahvate u 3. maj: “Na riječkim navozima se mogu raditi čuda”

 

Super vijesti svakim danom. Imas odlicne i pouzdane informacije. Nastavi samo💪👍

🥂🍾 😊 hvala kolega za informacije, idemo jako u 2023 👍☺️

Lucijan, 01.02.2023. u 09:38

Scenicov Eclipse II , zavrsen i isporucen 3 maju, popodne dolazi brod Chiapas Star ( neznam gdje ih vise stavljaju ) , ugovor za obnovu doka sa 3 majem pred potpisivanjem tako da mozemo slobodno nastavit sa kukanjem 🙂

Pozdrav

 

Kakva su vam očekivanja u vezi dividende ove godine? Prošle godine je trebalo biti pa nije prošlo, a ove?

Puno casha će otići na poreznu obvezu. To je jedna stvar.

Druga stvar je da će prihodi biti enormni, a prema tome i dobit ove poslovne godine. Vidjeli smo da u prvih devet mjeseci prošle godine rashodi ništa specijalno nisu rasli. Ova kompanija praktički nema duga.

Koje probleme ima? Ima probleme osigurati dovoljne kapacitete i dovoljan broj radnika kako bi zadovoljila golemu potražnju za svojim uslugama. 🙂

Mnoge firme požele imati probleme takve naravi. 🙂

Od svih kompanija na ZSE, nadolazeće godišnje izvješće za VLEN me najviše zanima. I naravno projekcije za ovu godinu.

Nije bas realno cekivat dividendu u okolnostima aktualne porezne politike i oporezovanja “extra” dobiti ali s obzirom na rezultate i predviđena ulaganja to nebi trebalo bit ni presudno za cijenu dionice.

I danas dolazi jos jedan brod , Petar Hektorovic , pa ocito posla ima i “preko glave” ..Da nije tako onaj amer bi bio vezan u Lencu a ne u Zadru.

Ocekujem dobit u visini cca 10 mil eura i da se ta razina dobiti zadrzi , a kako vidimo nema razloga da nece biti tako .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nadam se da će se nešto vezano za dok uskoro saznati, možda nabava preko 3.maja uz nekakva hbor financiranja uz dobru cijenu. Nema smisla porez za jedini profitabilni škver u ovim trenutcima. Možda tu ministarstvo nađe nekakvog sluha na drugi način da anulira porez preko nekakvog poticaja… Zavjet šutnje je po tom pitanju nastao…

Okolnosti očito ukazuju na to da je potrebno čim prije reagirati vezano uz dok. Previše je posla. Upravo ovo što kolega @Lucijan kaže – nije slučajno Arctic vezan u Zadru.

U svakom slučaju, već sada se nazire jedna snažna poslovna godina.

Ako neće biti ove godine dividende osobno sam spreman, a znamo svi da će dobit za ovu 2023g. odjeknuti u 2024g. kao uvođenje eura 😉

2024g. očekujem minimalno 1 € dividende, ako doživim 😊

Ljudi su u 4. godine od preuzimanja napravili čudo od Lenca kojeg su “naši” dotjerali do ruba propasti.

Također nemojmo zaboraviti MSC od kojeg isto Lenac očekuje brdo posla, nakon obnove DOK-a 11. kako je i Sandra najavila  2020g.

U ovom remontnom brodogradilištu u Martinšćici očekuju daljnje benefite i od potpisanog joint-venture sporazuma između Palumbo grupe i svjetski poznate kruzing kompanije MSC Cruises.

“Viktor Lenac” nakon devet mjeseci poslovanja u plusu 43 milijuna: Evo što će napraviti s dobiti

Tako da dragi moji dioničari sretno svima i samo nebo je granica 👍😊

New Report

Close