VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 02.01.2023. u 10:32

Yuma je drugi tjedan u Lencu i za to nema brige..za ostalo..jos nista

 

Pozdrav

https://seebiz.eu/tvrtke/lenac-u-djelomicnu-obnovu-doka-11-nikad-veci-dio-dobiti-uplacuju-u-drzavni-proracun/286532

Evo potvrda..

Posla i zarade neće falit ni u 2023 godini 👍

Ovo što će se platiti ex lopovskog poreza i to ćemo izdržati, to će se vratiti kroz dva do tri dobro odrađena posla.

 

 

diokidina, 12.12.2022. u 12:44

USA Carson City je trenutno u Splitu do 20.12.,iza toga ide u Lenac na remont.

Trebao je biti u remontu pred Bozic, ali je izvanrednom zadacom otisao u Sredozemlju. Doci ce i on sigurno.

 

Yuma dolazi na dva mjeseca , tako da je to malo vise nego li redovan remont.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Danasnji razgovor novinarke sa predsjednicom uprave

https://radio.hrt.hr/radio-rijeka/vijesti/viktor-lenac-je-jedino-europsko-brodogradiliste-koje-ce-platiti-dodatni-porez-na-dobit-10549832

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

Dobro je za čuti kako uprava vidi situaciju. Žena je standardno skromna, oprezna sa svojim predviđinjama i upoznata sa svakim komadićem poslovanja, a uvijek ostvari rezultate bolje od očekivanja. Menedžer kakav treba biti.

Drago mi je da je spominje burzu, znači da vode računa o njoj. Jedino je šteta da ne vide burzu kao mogućnost financiranja doka, to bi sigurno probudilo interes ulagača.

Stiže  Yuma…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nejasan mi je odgovor Sandre na upit o rezultatima u 4 q..negdje u vremenu 1 min i 53 sek odgovara da se “ocekuje na razini ???”… tu mi je nejasna 🙁

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan, 12.01.2023. u 15:54

Nejasan mi je odgovor Sandre na upit o rezultatima u 4 q..negdje u vremenu 1 min i 53 sek odgovara da se “ocekuje na razini ???”… tu mi je nejasna 🙁

 

Pozdrav

Na razini onih koji su bili u 9 mjeseci.

Što da se u narednim mjesecima desi neka nesreća na DOK – u 11. da li će država i ti lopovi biti odgovorni ? jer oni su uskratili financijski Lenac za obnovu DOK-a i sigurnost ljudi lopovskim porezom.

Priča o obnovi DOK- a nije od jučer već od prije dvije godine i za to se čuvala sredstva i nije se dalo kn dividende, da bi se bagra lopovska našla ubirati danak, fuj!!

Tu se radi o ogromnim teretima i sigurnost je na prvom mjestu.

Također je bilo dosta vremena da se bace kalkulacije, a ne sumnjam da Palumbo ne zna kako max da zaobiđe ovaj lopovluk, tako da sam mišljenja da će se platiti min lopovski porez, a vidimo da posla neće falit u 2023 i narednim godinama.

 

“Na razini onih koji su bili u 9 mjeseci.”

To je dobra vijest jer 4 q zna uglavnom bit negativan a i cemu prikazivat dobit i ako je ima kad 33 % ide državi. Moguce da su nasli neki nacin za knjizit prihode u 1q 23 .

U gruboj racunici reako bi da ce jedno 15..16 mil otiv na poseban porez. Za tvrtku to nebi trebao bit problem . Nama dionicarima bi sigurno vise “godilo” da je to isplaceno kroz dividendu od 1 kn…ovako uzeli mi ili uzela drzava..firmi na kraju svejedno…i nadajmo se da ce se i prica oko tog doka razmrsit..cijena celika vise nebi trebala bit problem.

Posla koliko cujem ne fali..Danas bi trebao cruiser , novogradnja iz 3 maja , bit prebacen u Lenac..krajem tjedna dolazi još jedan teretni brod..i tako…navozi dobro popunjeni…i to je razlog za optimizam.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ma prebrodit ćemo i taj porez.

bitno da HEP ne ulazi u tu kategoriju 😄 pa kakve mi imamo lopove u vladi to svijet nije vidio 🤣🤣

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/izuzeci-od-placanja-novog-nameta-hep-i-male-elektrane-bez-ekstraporeza-na-struju-15295325

Kako bi HEP trebao ući u to kad je podmetnuo leđa i podnio ili će podnijeti 6 milijardu kuna gubitka. Odakle da porez plati?

“Lenac” nastavlja surađivati s Američkom ratnom mornaricom. Ovo je novi brod koji je stigao na remont

Trenutno najpodcjenjenija na zse ali nema veze… Palumbo samo naprijed…

Upravo tako napodcjenjenija dionica na ZSE.

New Report

Close