Vlada ipak od 2015. uvodi porez na štednju od 12 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada ipak od 2015. uvodi porez na štednju od 12 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Opet ova vlada traži rješenje za krizu na prihodovnoj strani proračuna. Bi li možda trebalo izvesti određene zahvate na rashodovnoj strani? Mogu li Hrvati financirati svoju državu tako da se zadužuju još neko vrijeme?

Znaju li ovi išta drugo osim uvoditi poreze?!
Što ne odrežu 10% posto na plaće svima koji primaju plaću iz proračuna, smanje pdv na 20%, porez na dobit spuste na 10%, uvedu ponovo zakonsku giljotinu i riješe nas šume propisa koju ni sami ne razumiju i za dvije godine smo barem na magarcu kad već ne znamo bit na konju….

ja im ga sigurno neću plaćati, ili ću sve pare dići i odnijeti u neku banku preko granice ili doma pod madrac!

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

zašto se ne uvede porez na kredite?

Naročito poreze na dugove koji su oprošteni u predstečajnoj nagodbi?

To je isto nečija ušteđevina (ušteda).

lp

[b]black magic[/b]

poruka vlade je vrlo jasna, ako ne štedimo mi , nećete ni vi, ovdje će biti prekrasno poslovati poduzetnicima, kada platite porez na dobit, 20 %, ostatak želite odnijeti u banku, platite još 12%, onda kada vam banka dopiše kamate, evo slavka opet da uzme “svojih” 12 %, ne bi taj smanjio malo vrdoljakovo stado krava, boji se stampeda


ja im ga sigurno neću plaćati, ili ću sve pare dići i odnijeti u neku banku preko granice ili doma pod madrac!

nikolson- samo sto su ti vani kamate 1 do 1.5 % (recimo austrija) a tu jos uvijek oko 3% pa ti izračunaj gdje ti se isplati


nikolson- samo sto su ti vani kamate 1 do 1.5 % (recimo austrija) a tu jos uvijek oko 3% pa ti izračunaj gdje ti se isplati

je, samo što kao štediša u tim bankama onda možeš dobiti i kredite sa 2,5-3% kamata, a ne kao kod nas sa 7%

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Pazi, olakšice.. žele nas olakšati od ušteđevine! Neznam jel postoji ijedan porez u Hrvatskoj a da nije poraso od kad su ga uveli. Dakle, sad će uvest novi porez koji će s vremenom bit samo veći i veći… “Ma samo da preimenujemo, znate komunalnu naknadu u novo ime, koja ce se zvat porez na nekretnine. Sve će vam dalje ostat isto! još ćemo vam i olakšat kad to preimenujemo! Nije vam to ništa!”
PITANJE ZA MILJU DOLARA: A ŠTA JA FAKIN DOBIJEM KAD TO PLATIM!?
Hoće li možda obnovit fasadu zgrade u kojoj se nalazi nekretnina? Neće, i to moraš platit! I pričuvu moraš platit! I energetski certifikat moraš platit! i Razdjelnike topline moraš platit! Sve moraš platit, a šta si dobio? Ništa sve je isto ko i prije, samo se porezi mijenjaju! Ova država je samo jedan veliki porez. pa dok ne krepamo.

Ako može jednom onda može i dvaput!


poruka vlade je vrlo jasna, ako ne štedimo mi , nećete ni vi, ovdje će biti prekrasno poslovati poduzetnicima, kada platite porez na dobit, 20 %, ostatak želite odnijeti u banku, platite još 12%, onda kada vam banka dopiše kamate, evo slavka opet da uzme "svojih" 12 %…

a onda digneš lovu i odeš u dućen pa još 25 posto pa ak šta ostane od toga ćeš platiti porez na nekretninu itd itd. nema kraja.

Sve će troškove i poreze nabijat maksimalno, a onda se kreće na rušenje standarda i prosječnu plaću 300-injak eura. Pa tko preživi nek priča.



nikolson- samo sto su ti vani kamate 1 do 1.5 % (recimo austrija) a tu jos uvijek oko 3% pa ti izračunaj gdje ti se isplati

je, samo što kao štediša u tim bankama onda možeš dobiti i kredite sa 2,5-3% kamata, a ne kao kod nas sa 7%
[/quote]

I jel imaju Austriji porez na nekretnine? U Beču su u zadnjih 4 god cijene nekretnina porasle za 50%! Njihova vlada o takvom porezu i ne razmišlja. Kod nas, pad cijena nekretnina 50% + porez na “IMOVINU”.

Ako može jednom onda može i dvaput!


PITANJE ZA MILJU DOLARA: A ŠTA JA FAKIN DOBIJEM KAD TO PLATIM!?

Fakini se sluze poreznom evazijom a ti zasigurno to nisi cim imas namjeru placati tudje musice [emo_smijesak]

free flow information

Ne mogu…i to zbog sistemske greške koja ih je lišila vlastitog novca

Inače baš ovaj porez ima smisla jer se radi o prihodu…prihod na štednju treba oporezivati….to je u cijelom razvijenom svijetu tako…sramota je da i kod nas nije to bio slučaj

A što misle ljudi kako banke stvaraju te prihode

Većinom preko financiranja države što je još jedna sistemska greška u našoj ekonomiji…prinosi na štednju i prinosi na javni dug nam odnose novce u smjeru domaće i vanjske oligarhije….

Pravilo da se preko centralne banke ne može direktno financirati deficiti(koji naravno mora imati pravu strukturu) već se moraju izdati obveznice koje otkupe komercijaln banke(odakle njima novac…zdravoseljački rečeno doslovno ga mogu po.rati)) i onda nama raste dug koji moramo pokrivati porezima, je glavni izvor svih problema



PITANJE ZA MILJU DOLARA: A ŠTA JA FAKIN DOBIJEM KAD TO PLATIM!?

Fakini se sluze poreznom evazijom a ti zasigurno to nisi cim imas namjeru placati tudje musice [emo_smijesak]
[/quote]

Eto šta faking dobijem.. [emo_smijesak]

Ako može jednom onda može i dvaput!




PITANJE ZA MILJU DOLARA: A ŠTA JA FAKIN DOBIJEM KAD TO PLATIM!?

Fakini se sluze poreznom evazijom a ti zasigurno to nisi cim imas namjeru placati tudje musice [emo_smijesak]
[/quote]

Eto šta faking dobijem.. [emo_smijesak]
[/quote]

Racunovodja ce ti dati odgovor, kosta manje od 1 mil. [emo_dolar] [emo_smijesak]

free flow information

New Report

Close