Vlada ipak od 2015. uvodi porez na štednju od 12 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada ipak od 2015. uvodi porez na štednju od 12 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zanimljivo je kako kmeri bace probni balon u vidu možebitnog oporezivanja kamata na štednju, a istovremeno u tišini Zakonom o izvlaštenju uvode novu nacionalizaciju!

KONAČNO!!

Ovaj porez je davno trebalo uvesti štednja u bankama je ionako najg.uplji oblik štednje, pa će hrvati biti prisiljeni maknuti se iz vlastite g.luposti niti krivi niti dužni.

Ako se porez plaća na sve mora se platiti i na štednju, jer štednja je za onoga koji štedi na neki naćin kapitalna DOBIT, a dobit mora biti oporezivana.

Porez na štednju imaju sve normalne zemlje svijete, pa ćak i one manje normalne, poput BIH i Srbije.Samo ne znam zašto samo 12??
25 % minimum!!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…”Konkretne brojke bit će uređene kroz posebni zakon koji će biti donesen na jesen.”

Hm, a tko kaže da će ovi kmeri još biti do jeseni?[emo_plazi]

Vi koji pričate što imaju druge zemlje ste od SDP-a na Forumu tako da se stvori privid da ima i onih za. Kad već pričate što imaju druge zemlje recite pametnom šefu SDP-a da druge zemlje ne kradu građane a Vlade nešto daju. Kod SDP se kao kod prethodnih KPJ samo uzima. No ono što je najjadnije da u HRV ljudi melju po forumima umjesto da izlaze na ulice pa da vidimo kako će budaliti Mili-Vanili kad zaigra mečka. I s njim onaj sveznajući niš-koristi predsjednik.[emo_vrtimise]

Osobno me zaboli za ovaj porez, ja sam jedan od onih idiota koji je prije 5 godina uložio u posao, zapošljavao, plaćao uredno sve poreze i redovito krpam kraj s krajem iako se radi po cijele dane.

Eto poslovni subjekt do mene već godinama radi samo sa gotovinom (u blokadi je), ništa ne polaže na račun, a sada mu je još država i oprostila ogroman dio duga. On i dalje radi isti posao, i dalje radi sa gotovinom, i uskoro će stvoriti novi dug…

Pa neka mi još netko predloži ulaganje u ovoj državi….

Ma odlicne vijesti. Ovo je nesto najbolje sto sam cuo jos od otkica tople vode. Ova Vlada jednostavno zna i to im nitko ne moze poreci. Ja bi jos samo savjetovao Vladu da uzme 12% godisnje od glavnice ne samo od kamate. Ionako te stedise uopce ne znaju sto bi s tim novcem umjesto da im ga ova pametna Vlada uzme i oplodi kao i sve do sada. A od poreza na kamate ovi jebivjetri nece vidit lipe. Bas smo mi narod koji je veslo sisao.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@plavi
Dao sam ti stotku samo da vidim koliko si kečiga pobrao sa ovim svojim postom. Nevjerojatno mi je kako ljudi pozdravljaju da se nekom drugom nesto uzme takvom lakocom. Ti ljudi ne vide da ce ovakvim odobravanjem i njima sutra ove l-opine doc nesto uzest. Samo je pitanje vremena. Sreca pare nikad nisam drzao u banci vec samo ono za tekuce troskove.Od mojih kamata se sigurno nece najist kruva. Ovo su me jos odmalena naucili roditelji.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako se oporezuje dividenda, onda treba i štednja u banci. Treba poticati ulaganja, a ne rentijerstvo.

apsolutno se sada vidi da su svi ovi tzv. veliki domoljubi s foruma u biti govnari a ne domoljubi. eto sada prilike da date nešto svojoj državi i vi nećete nego se bunite. pa neće to dobiti SDP nego narod koji se besplatno školuje, liječi, sudi, itd…sve je to za narod. vi se stalno busate u prsa hrvatska,ali kako vi to zamišljate hrvatsku – bez institucija koje državu čine državom? bez bolnica. pa bravo, samo naprijed. imanje države košta, a ako je mala, košta još više jer je broj institucija jednak njemačkoj ili francuskoj, a 10-20 puta je manje stanovnika. zato šutite i platite svojoj voljenoj državi. ili se iselite u neku koja vam je milija. ovaj porez platit ću s guštom.

...povijest se ponavlja...


apsolutno se sada vidi da su svi ovi tzv. veliki domoljubi s foruma u biti govnari a ne domoljubi. eto sada prilike da date nešto svojoj državi i vi nećete nego se bunite. pa neće to dobiti SDP nego narod koji se besplatno školuje, liječi, sudi, itd…sve je to za narod. vi se stalno busate u prsa hrvatska,ali kako vi to zamišljate hrvatsku – bez institucija koje državu čine državom? bez bolnica. pa bravo, samo naprijed. imanje države košta, a ako je mala, košta još više jer je broj institucija jednak njemačkoj ili francuskoj, a 10-20 puta je manje stanovnika. zato šutite i platite svojoj voljenoj državi. ili se iselite u neku koja vam je milija. ovaj porez platit ću s guštom.

Porez na dividendu-da
Porez na višak nekretnina_normalno da
Porez na kamate na štednju-najnormalnije da
Porez na svaki prihod_da bez milosti
Porez na kapitalnu dobit_normalno
Porez na zrak_ipak ne.
I kojih 12%,to je premalo,treba derati kao i plaće zaposlenika.
Bogati trebaju plačati puno,mali ništa ili minimalno.

Jedino bi trebalo uvesti veći cenzus,recimo 3.000 kn i progresivne stope poreza.
I dok se to ne uvede ne možemo naprijed,nema povećanja zaposlenosti i rasta BDP.

Volio bih da moj porezni doprinos bude što veći,s time da država to iskoristi
za povećanje proizvodnje i zaposlenosti,a da se ne ponašaju kao pijani milijuneri.

med i mlijeko ne vidim,ali ipak čak i ovakav neuređeni sistem pruža više mogućnosti od promašenog socijalizma.To je bio sistem koji je kreativnost
tretirao kao kriminal!!!!

a gdje idu ti novci od poreza?U skupa auta,besmislena putovanja,glupave projekte!!Zmajlo za jedno putovanje 50.000kn!!!Zamislite stotine takvih zmajlića kao se audiraju,vozaju prvom klasom,taru devizne dnevnice.Lole se po Briselima opijaju!!!


a gdje idu ti novci od poreza?U skupa auta,besmislena putovanja,glupave projekte!!Zmajlo za jedno putovanje 50.000kn!!!Zamislite stotine takvih zmajlića kao se audiraju,vozaju prvom klasom,taru devizne dnevnice.Lole se po Briselima opijaju!!!

to naravno nije u redu, ali kad pročitaš stavke državnog proračuna vidiš kamo odlazi novac. to nisu plaće niti dug države. novci cure na sve strane i nitko ništa ne poduzima jer su svi lijeni čitati što piše, a sve piše. sve je dostupno, ali je lakše ovako napamet bubati nego pročitati i onda prosuditi kamo idu pare.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close