VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Priznali su da imaju značajan pad prinosa šecerne repe zbog suše🙈

Željko Zadro kazao je kako je šećerana u Županji već četiri godine u problemima koji su se zbog visokih cijena energije sada samo dodatno usložili.


”Šećerana u Županji je među najvećim potrošačima plina u Hrvatskoj. Stoga smo ministrici predložili nekoliko konkretnih mjera kako bismo zadržali proizvodnju šećerne repe u Hrvatskoj na 12.000 hektara, što bi trebalo značiti sigurnost za opstanak županjske šećerane”, kazao je Zadro.

Bilo bi ok staviti link. Ili dati i druge informacije

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/secera-ima-dovoljno-nema-razloga-za-nestasicu-foto-20220916

Danas smo razgovarali o dodatnim potporama toj proizvodnji jer opet imamo smanjenje površina, a zahtjev za potporama opravdan je i zbog činjenice da zbog suše imamo značajan pad prinosa šećerne repe. Zato ćemo s proizvođačima razmotriti kako osigurati mogućnost dodatne potpore, osim proizvodno vezanih potpora i potpora male vrijednosti”, rekla je ministrica Vučković.

Nije odgovorila hoće li šećerana u Županji biti u gubicima zbog ograničene cijene šećera u maloprodaji, rekavši kako ministarstvo ne može ulaziti u pojedinačnu bilančnu poziciju tvrtke, ali će pokušati kompenzirati sve eventualne gubitke

Po njegovim riječima, županjska šećerana ove je godine planirala preraditi oko 700.000 tona šećerne repe, ali će po svemu sudeći, to biti 20 posto manje što će rezultirati i s 25 posto manjom proizvodnjom šećera nego prošle godine.

“I to je dovoljno šećera za domaće potrebe. Niti ima nestašice šećera, niti će je biti.

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže..stara kineska poslovica..posijano je oko 8900 ha secerne repe umjesto 12000 i minus 20% prinosa..to je ukupno 40% manje secera..bit ce dovoljno jer dolazi recesija😉

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/transakcija-je-vrijedna-54-milijuna-kuna-najveci-slavonski-poduzetnik-od-posrnule-secerane-kupuje-silose-i-mlinove-15248803

 

Da se nadovezem. Sladorana je vlasnik 80% ak se ne varam, cerp ostatak.

Dakle sliti ce se 54 mil kn u sladoranu ciji je vlasnik?

To je cca 43mil kn u firmu ciji vlasnik vrijedi trenutno 68 mil kn. Nije lose.

Ide to ide. Dakle, sumanuto mi je da netko prodaje i jednu dionicu na ovim razinama.

joda, 17.09.2022. u 09:25

Ide to ide. Dakle, sumanuto mi je da netko prodaje i jednu dionicu na ovim razinama.

Target ide prema 80kn

Mislim da Az izlazi na 50 kn

@alt

a kakve to veze ima s icim? izlazili su i po 30 pa vidite gdje je cijena danas. ovdje se tek očekuje povećanje prometa sa porastom cijene tako da, sve da i krenu ponovno prodavati, to ce sve market progutat. problem je samo što je na sve ove vijesti koje su stigle, i koje ce stici, malo nezgodno procijeniti koliko sad Viro vrijedi. Mislim, svi imamo neke svoje procjene, ali pitanje je koliko su one točne 🙂

Nije mi jasno kako ovo ograničenje cijene na 7 kn neki ne smatraju jako lošim za ovu tvrtku?

Prije su ga mogli znači prodavati trgovcima po 8-9 kn, a sad znači max.po cca 6,5 kn.

Tako da mi nakon onog velikog pada nakon objave o ograničenju cijene, ovaj rast stvarno nije jasan, i tko kupuje ovako visoko jer će prihod biti značajno smanjen ovim limitiranjem cijene?.

zar vi mislite, ali stvarno, da je ono sve apsolutno istina što piše u članku? dosta stvari tamo ne drži vodu. koliko točno šećera završi u našim kućanstvima? jel znate koliko od ukupne proizvedene količine ide u druge države i po kojoj se cijeni tamo prodaje? i ako zbilja viro pati od te limitacije cijena, sigurno ce im nesto (čitaj dosta) država pomoći u rješavanju troškova koje imaju za plin, tako da kad se podvuče crta, sigurno će biti neke ekonomske računice u cijeloj priči. nego, bas je interesnatno kako su počeli izlaziti ti kojekakvi članci u trenutku kad su stvari počele polako dolaziti na svoje mjesto

Postoji špekulativni i fundamentalni rast..ovo je špekulativni rast..fundamentalni rast je zdraviji ali polaganiji..ovo je dionica za prave kockare😉

ok, a kakav je ono pad bio? isto špekulativni ili fundamentalni? 🙂

jel vi vidite koliko firma vrijedi na burzi?

jel znate na koliko je procijenjena na planu restrukturiranja?

jel znate koliko kn/dionici vrijedi ova transakcija sa Žitom?

kakav rast može bit s obzirom na sve navedeno?

Taj novac što imaju ide sve vjerovnicima..npr kf partners..

New Report

Close