VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marielena, 06.11.2020. u 09:20

Kolega Caccone,

Vasu opsjednutost sa mnom ne razumijem.

Da, kupovala sam prije Viro. Ne kupujem tvrtke u PSNu. Odnosno kupila bi ih po 1 kunu.

Da ista znate o trejdanju ne biste kupovali Viro prekjucer po 27 kuna, nego u utorak po 21 a u srijedu vec prodali. Ne, ja to nisam napravila. Sada ste kupili firmu po 27 kuna i mislite da cete iduci tjedan po deblokadi racuna nekome prodati po 40 kuna? Sretno. Ja mislim da ce Viro iduci tjedan biti 10 kuna.

Ne. Oni su ponudili vjerovnicima 15 posto sadasnje realne trzisne cijene na burzi(vrlo blizu mom targetu), a ne da oni misle da dionica vrijedi 180 kuna. Recimo da glavni vjerovnici pristanu na tu ponudu? Pa koliko bi onda dobili vi mali dionicari?

Lp

 

Kolegice

evo par slika da vidimo kaj vi to kupujete i ne kupujete

( pazi pametnjakovicke , kupila isti dan)

i koliko je bio VIRO prekjucer

pojma vi nemate koja je sadasanja vrijednost niti koliko je kapital VIROa osim sto prepisujete sa ovog ili onog “drugog ” portala pa pisete o svojim saznanjima

pokrite se po usima i u rupu ( kako bi rekao kolega DIZEL aka KNELE u dobra stara vremena )

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Kolega ne kupujem Viro.

Ovdje se proslih par dana iskljucivo zabavljam.

A vi frustracije zbog svojih promasenih investicija lijecite negdje drugdje. Necu vise pisati na Viro da si ne gubim vrijeme bez veze.

Vracam se na 1.60 kuna.

Lp

percepcia, 06.11.2020. u 09:09

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Temeljno pitanje je sto je buducnost Vira. Viro danas ne proizvodi nista. Ima udio u HISu ali ne moze dobivati financijska sredstva od HISa iducih 8 godina. Koji vjerovnik bude cekao 8 godina da se tu mozda nesto dogodi? Sto ce vam bilo koji broj dionica firme koja ne stvara novu dodanu vrijednost?

Eventualno bi netko mozda htio preuzeti HIS, ali to je ovdje sve jako zakomplicirano.

Ja ne vidim tocno sto ce se dogoditi ali ne vidim nista dobro za male dionicare.

stečaj nije opcija,jer ne odgovara nikome,a i firma ovakva kakva je i da dođe u stečaj vrijedi barem 50 milja,dioničari ne bi trebali strahovati jer ili propadaju svi ili ne propada niko,a šta mislite da vjerovnik prihvati prijedlog i tih 1000 000 dionica proda npr podravki ili atgr?po meni je vrlo vjerovatno da će prihvatiti tih milju dionica i kasnije mešetariti sa njima,jer kad prihvate te dionice kapital i rezerve viro grupe će biti na razini od 450 milja kuna bez dugovanja..kakvi stečaj..iskusni su to igrači,Zadro bi saa stečajem izgubio sve,a šta milsite da je on igrač od jučer?gadno se varate..

Kolega Caccone,

Prodala 1000 komada Viro po cijeni od 30 kuna prosli ponedjeljak, nakon toga nisam vise kupovala Viro. Ne znam sto vi sanjate.

Pa recite vi. Sto bi onda vjerovnici dobili sa dionicama ako ne bi kako vi kazete nista dobili niti u stecaju. Cudno.

Rekla sam da bih opet kupovala Viro ako padne na cijenu Djure Djakovica.

Budem vam udovoljila pa cu se maknuti sa teme Viro do daljnjega.

Lp

Stvarno nije mi jasno što pišu ovi što nemaju dionice. Ako nemate neku pametnu inform. Nema potrebe da ljude navlačite u bilo koju stranu nećeš ti gurua pod nicknameom

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Ima puno logike u tome sto pisete.Ja nekako mislim  da je znatno veca vjerovatnost da VIRO ide u stecaj nego da se prihvati predlozena nagodba.Nagodba ide kada firma ima dobre sanse zaradivati u buducnosti i vracati dugove i kada se nade fer vrijednost za pretvaranje dijela potrazivanja u dug.Mislim da to ovdje nije slucaj.

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Takvo je i moje misljenje. Ne vidim niti jedan objektivan razlog da ijedan vjerovnik prihvati dionice po visoj cijeni od trenutne trzisne cijene koja je trenutno u downtrendu.

P.S. nazalost mnogi mali dionicari su na ZSE dozivjeli ovaj scenarij na mnogim dionicama. Zato niti nema vise malih dionicara na ZSE

🙁

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Zadro od osivanja HIS-a kombinira kako spasit sto spasit moze…vec tad mu je bilo jasno da je VIRO “zivuci mrtvac”…mislim da on (njegov kapital) stoji iza KF-a i da je s njima u kombinaciji…i da ce nagodba proc odnosno da je vec dogovorena…letit ce perje na VIRU, ali bez mene jer mislim da VIRO ne vrijedi nista i da ce svejedno nakon nagodbe (kroz 2-3 godine) ici u stecaj…isto tako, vlasnik HIS-a je Sladorana koja (koliko pratim) isto ide u PSN pa je pitanje koliko ce tamo bit razvodnjavanja, to je za dionicare VIRA jednako vazno kao i sami PSN od VIRA…ali ne bih se cudio da je i u Sladorani glavni vjerovnik KF i da ce i tamo nagodba proc po slicnim uvjetima kao i kod VIRA…naravno da ostali vjerovnici to nece samo tako promatrat i da ce pljustat kaznene prijave…tko voli nek izvoli, nije moj dir, samo promatram bez ikakve zelje za aktivnijim pristupom…

Rastimo zajedno...

markozo, 06.11.2020. u 21:25

 





percepcia, 06.11.2020. u 09:09



 

Ajmo jednosyavnom logikom, koja je prosjecnom investitoru toliko strana. Recimo da su oni za potrazivanja dali oko 20%. Vjerujem da je vise jer dionica nije prije psna bila tolika rusevina, da bi svi mislili da ce propasti, pa daj sta das jer se necu moci naplatiti od vira. A viro je i uvijek placao kooperante. Dakle, ja vjerujem da su za potrazivanja dali sigurno preko 30%. E sad dolazimo do logike. Zasto bi oni prihvatili 15% za nesto sta su platili duplo?

 

 



 

Moje misljenje. KF plati 30% za potrazivanje. Viro nudi za 180kn duga jednu dionicu. Ako KF to prihvati ispadne da su platili 60kn za dionicu. (I KF drzi 50% od dugova tako da samo oni i odluce o predloga reorganizacije). Nije KF toliko lud da te 180kn prihvati, mogli su jeftinije kupiti dionice direktno na berzi.

Znaci KF ce odbiti predlog iz predstecaj i viro ode u stecaj (ako nebude bolji predlog tipa 10kn dug za jednu dionicu). Onda ce se pojaviti stecajnom upravniku onaj ko je angazovao KF i ponuditi da kupi viro za cifru koja maximum pokriva dugove. Dionicari zavrse sa 0. Vierovnici sa nesto izmedju 30 i 100%. HIS zavrsava u Sudzucker ili slicno.

Dali ima logike?

Za nick star tek 2 dana dosta interesantno razmisljanje

A i mislio sam da je marielena odustala od pisanja. Kad vidi cuda

Opet cura pomaze dionicarima shvatit kako viro ne vrijedi.

A ni sama nezna kad je kupovala za trade dionicu u psn koju nikad ne kupuje.

 

Trio fantastikus

Pitanje za novog kolegu.

Sto to tocno KF dobija?

Platio je 30% od 83milje = 25 milja. Da zaokruzimo

Onda ide u stecaj gdje je sve na staklenim nogama i koji ce srusiti da onda odkupi od ostali vjerovnika vjerojatno opet po diskontu da bi onda usao u problematiku sa sladoranom.

Kad zavrsi sa sladoranom ( baj d vej za koju nemaju pojma u kojem je problemu jer je samo konsolidirana u VIRO izvjescu)

Onda ide prodati HIS cija je kompletna imovina po hipotekom razlucnih vjerovnika.

Molim objasnjenje sto ce to tocno prodati kada kolegica marielena i kolega Bisakov kazu da viro nema nista.

Pls objasnjenje jako me interesira.

 

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

alt666, 07.11.2020. u 20:45

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

Vasa tvrdnja da je stecaj nemoguc u situaciji kada su kapital i rezerve vece od dugovanja je netocna i pogresna.

Stecaj je moguc u tom slucaju ,itekako moguc,a kolika je stvarna vrijednost kapitala vidjet ce se prilikom prodaje u stecaju ako do njega dode.

Ak je kf partners njegov kapital onda brilijantnim potezom skida vjerovnike sa dnevnog reda i postaje vecinski vlasnik..

alt666, 07.11.2020. u 20:45

vrlo vjerovatno je da se stvar već dogovorila sa vjerovnikom,viro može tvornicu u virovitici i županji pretvoriti u industriju etanola a šećeranu u Osijeku bi ostavili kao šećeranu,ne znam šta je sa dalmacijavinom,tamo imaju vrlo vrijedna zemljišta,doduše oni i dalje proizvode alkohol,ali mislim da su proizvodnju prebacili u Drniš..uglavnom stečaj je nemoguć u situaciji kad su kapital i rezerve veće od dugovanja..možda su se dioničari ipak malo zaletjeli.ali bumo videli..da ne špekuliram sad,vrlo brzo će se vidjeti na čemu su dioničari,ako ih ovdje na forumu uopće treunutno i ima..za par mjeseci će se situacija iskristalizirati..

Tvornica u Virovitici ostaje za preradu tršćanog šećera i najvjerojatniji pokušaj proizvodnje ekošećera.

New Report

Close