VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mišljenje kupaca: Šećer Viro je najkvalitetniji
Objavljeno 9. lipnja, 2013.
JOŠ VIJESTI
129 godina Croatia osiguranja
SVJETSKI DAN ZAŠTITE OKOLIŠA
Čak trećina proizvedene hrane završi kao otpad
Zeleni krediti sve traženiji

VIROVITICA – Istraživanje QUDAL, koje mjeri iskustvo, percepciju i zadovoljstvo ispitanika kvalitetom usluge i ponude na tržištu, pokazalo je da 42,3 posto korisnika najkvalitetnijim šećerom u Hrvatskoj smatra šećer tržišne oznake Viro. Šećer Viro osvojio je više nego dvostruko veći broj glasova od drugoplasiranog proizvođača. Istraživanje QUDAL – QUality meDAL 2013/2014 na uzorku od 1.200 ispitanika provodila je švicarska kuća Icertias u razdoblju od 8. do 19. travnja metodom Cawi – Deepma (Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness). Od ispitanika se tražilo da navedu proizvođača odnosno ponuđača šećera koji, prema njihovu iskustvu, nudi apsolutno najvišu razinu kvalitete na hrvatskom tržištu. Pitanje je bilo otvorenog tipa, što znači da ispitanicima nisu unaprijed ponuđeni odgovori, već su oni sami mogli slobodno navoditi odgovore. Također, napomenuto im je da ne odgovaraju nabrzinu, da ne navode prvog ponuđača kojeg se sjete, onog koji se najviše reklamira, pa čak ni onog čije proizvode sami upotrebljavaju (ako im pri kupnji i konzumaciji šećera nije najvažnija kvaliteta, već u prvom redu cijena ili neka druga karakteristika proizvoda).

– Vrlo smo ponosni što su hrvatski potrošači nagradili kvalitetu našeg šećera. Viro je do sada uložio više od 400 milijuna kuna u modernizaciju proizvodnje, a taj ćemo trend nastaviti kako bismo svojim kupcima ponudili još bolji proizvod i uspješno odgovorili na snažnu konkurenciju koja nas očekuje u Europskoj uniji – izjavio je Željko Zadro, predsjednik Uprave Viro tvornice šećera.

Istraživanje QUDAL – QUality meDAL provodi se u skladu s odredbama Međunarodnog kodeksa za provedbu tržišnih i društvenih istraživanja, koji su donijele Međunarodna trgovačka komora (ICC) i Svjetska udruga istraživačkih stručnjaka (ESOMAR). Istraživanje ne mjeri tržišne udjele ili snagu brenda, nego isključivo iskustvo, percepciju i zadovoljstvo ispitanika kvalitetom usluge i ponude na tržištu. M.Lešić Omerović

Vrtim net i “vrišti” naslovnica sutrašnjeg Jutarnjrg lista : Nijemci daju milijardu za hrvatsku šećeranu, nemam pojma na što se odnosi, koga zanima provjerite, u svakom slučaju vrijedno spomena.

vid'la žaba...

POSAO STOLJEĆA U SLAVONIJI Nijemci daju milijardu kuna za hrvatsku šećeranu Viro

Marinko Zadro, najveći pojedinačni dioničar šećerane Viro kupcu iz Njemačke prodaje vlasnički udio u svojem šećernom biznisu, potvrđeno je Jutarnjem listu iz tri izvora bliska kompaniji i obitelji Zadro

http://www.jutarnji.hr/nijemci-kupuju-seceranu-viro-za-milijardu-kuna/1112795/

e sad se namecu pitanja prvo je dali cijelu seceran znaci 100pct ili svoj dio prodaju za 1milijardu a drze cca 73,5pct Vira i drugo koji udio prodaju ili su to oba pitanja u svakom slucaju cijena je veca nego zadnja na burzi po ovme u najgorem slucaju nude 715kn po dionici i da Viro ima 460kn po dionici na racunu sta sa time

dali postojeci dionicari mogu racunati mozda sa obzirom na kes po dionici i dobiti od 2012 na izvanrednu ispaltu dividende u svakom slucaju ako je ovo istinito ja sam svu svoju ustedjevinu i sav portfelj izlozio u Viro tako da sam cca negdje oko 30 vecinski vlasnik ove firme


POSAO STOLJEĆA U SLAVONIJI Nijemci daju milijardu kuna za hrvatsku šećeranu Viro

Marinko Zadro, najveći pojedinačni dioničar šećerane Viro kupcu iz Njemačke prodaje vlasnički udio u svojem šećernom biznisu, potvrđeno je Jutarnjem listu iz tri izvora bliska kompaniji i obitelji Zadro

http://www.jutarnji.hr/nijemci-kupuju-seceranu-viro-za-milijardu-kuna/1112795/

Jutarnjem ništa ne vjerujem, uvijek neke senzacionalne vijesti i cifre, a na kraju ne bude ništa od toga…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Jutarnjem ništa ne vjerujem, uvijek neke senzacionalne vijesti i cifre, a na kraju ne bude ništa od toga…

Misliš da je novinar šetao pored silosa, i odjednom mu palo na pamet da izmisli takav članak?

Pa, mudar si ti momak, a posebice vidim da se kuiš u novinarstvo…

Zadrine biser izjave:
Izjava 1 početkom godine: “Tvrtku želimo delistirati jer su preskupi troškovi održavanja na burzi”
Izjava 2-ova sada: Moramo prodati jer ne možemo poslovati bez strateškog partnera.
Pa ne moraš prodati cijelu firmu da bi imao strateškog partnera, prodaš mu 25%. Ako mu prodaš cijelu firmu onda je vlasnik. Čudno mi je da čovjek tako stvara u unaprjeđuje, sav se daje za posao koji voli a onda ga tako lako i nezainteresirano prepušta.
Kako nisu došli na ideju npr da spoje 2 šećerane u HRV u jednu?
Ovak je najlakše: “uzmi novce i bježi”

meni svejedno bitno da zaradim sto vise Andy ne patroniziraj sebe jer smo tu na ovj bari svi jednaki svi zelimo brzo i preko noci zaradu ako ti ne zelis zaraditina ovaj ili onaj nacin onda neznam kaj trazis tu

“Kako nisu došli na ideju npr da spoje 2 šećerane u HRV u jednu?”

A jel moguće da to učini straTEŠKI partner?

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

Snupy2
Mislim da je Vaše ulaganje dobro ali nestrpljenje nije dobro. Ja se nakon dobrog ulaganja osjećam mirno a Vi odgovarate poprilično anksiozno. Razlika između nas dvojice je u tome što ja želim primjerenu zaradu a Vi želite zaradu što prije.
Druga stvar je što mislim da bi tvrtka mogla konkurirati i dobro profitirati i ovako uz isplatu dividende. Cijena bi joj sigurno rasla pa onda neka ju netko preuzima kad vrijedi barem dvostruko više nego sada. Jednostavno sada je to prerano. VIRO nije PTKM koji je u gubicima i čeka da netko dođe pa da ga podigne. Vi razmišljate isto kao i Zadro, ja ne. Kao suvlasnik tvrtke iznio sam i obrazložio svoj stav. Naravno da većina glasova odlučuje. Jednostavno zašto bih bio zadovoljan sa x2 kad može biti x5. Ako Vam to kao suvlasniku nije prihvatljivo a 30. ste vlasnik onda tvrtka neće ići u dobrom smjeru.

hoče li se dionicom uopće moći trgovati ujutro ili če odmah biti blokirana sve do očtovanja uprave o natpisima u medijima budući da radi o važnoj informaciji?.,

New Report

Close