VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Indijske dionice secerana danas snazno porasle i po 20%. Zaokret trenda je definitvno u tijeku i slijedi dugorocni rast.
Secer odradjuje padajuci podval 2 na sitnom volumenu i slijedi raketa u 3.podvalu. Sve val 1 u rastucem trendu. Pravi rast ce biti u 2019.g.
Moj target Vira za iducih 12-14 mj. je
otprilike 280-320kn. Kome se ne ceka toliko dugo nek priceka 220kn u ovom rastu.

Viro mala kaska al uskoro ce prema 220kn. Kad usporedim s Indijcima cijena dionice Vira je vec trebala preko 160-170kn. Al bude iduci tjedan. Fali jedan veliki volumen u rastu. Iduci tjedan.

Ostar pad cijene secera jucer na svjetskim burzama.


Ostar pad cijene secera jucer na svjetskim burzama.

Retest linije proboja…bar 2 puta.
Secer ce jos malo dolje nekih 2% a onda opet gore. Bit ce sad valova gore dolje. No srednjerocno mozemo ocekivat rast prema 15 USD. Pratite volumene kolega pa ce Vam bit jasnije.

Skoro 5,6% jučer pad. Sličnog nije bilo već 2 mjeseca, a prije toga i mnogo dulje. Do linije supporta je još poprilično, desetak posto. Al nije to toliki problem koliko činjenica da na tjednom grafu ne može probiti otpor. Drugim riječima, a gledajuci i volumene, dosta ekipe je ovdje špekulativno bez dugoročnije ambicije da ostane unutra.

Daily: https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&p=d1&ty=c

Weekley: https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&p=w1&ty=c

Monthly: https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB&p=m1

Paperman
Prije ce VIRO na 50 kuna nego na 220 kuna,po meni.


Paperman
Prije ce VIRO na 50 kuna nego na 220 kuna,po meni.

Ma najbolje da padne na 1kn pa ja kupim 51% za sicu. Ha ha. Samo se nadajte kolega. Puno ste pesimisticni. Kako se formiraju ovi uragani i kakvo je vrijeme prije ce secer za maslom a Viro na 2000 kn.
Glede grafa commerrcials i hedgersi ulaze..a to znaci samo up up up.
Suse,visoke temperature,uragani,el nino…ode vrijeme u bananu..a secer moze u nebo.
PRATITE VOLUMENE VANI.

A sto s volumenima?

Volumeni na rastu ili padu? Ili opcenito? Na kojem vremenskom horizontu?



Paperman
Prije ce VIRO na 50 kuna nego na 220 kuna,po meni.

Ma najbolje da padne na 1kn pa ja kupim 51% za sicu. Ha ha. Samo se nadajte kolega. Puno ste pesimisticni. Kako se formiraju ovi uragani i kakvo je vrijeme prije ce secer za maslom a Viro na 2000 kn.
Glede grafa commerrcials i hedgersi ulaze..a to znaci samo up up up.
Suse,visoke temperature,uragani,el nino…ode vrijeme u bananu..a secer moze u nebo.
PRATITE VOLUMENE VANI.
[/quote]
Ja mislim da ste vi sve vec “ulupali” u Viro ,po daleko vecim cijenama pa sada sami sebe hrabrite da ce cijene gore!Nijedan vas post nije argumentiran,a “sipati cijene samo tako”je djetinjasto i u tom smjeru je isao moj ironicni komentar.

kaže član Uprave Rešić, prinosi oko 6,5 t/ha i digestija 16%
uz smanjenje površina cca 15-20% , što će se događati bumo vidli,
ali svakako je dobro da kreće nova proizvodnja uz cijenu od 230kn/t repe
uz to je i Tolušić prisnažio da je šećer naš najveći izvozni adut,
neka mi ne zamjeri kolega Jubito, jer opet nemam link

Sugar decreased 0.23 Cents/LB or 2.06% to 10.93 on Monday September 17 from 11.16 in the previous trading session. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
Cijena secera i dalje pada.Ako opet probije 10 ,nece biti dobro.


Cijena secera i dalje pada.Ako opet probije 10 ,nece biti dobro.

Nazalost nista od tog scenarija. Sutra secer ide u manje zeleno iz crvenog. Moja prognoza opet lagani spori rast do 11.8 USD iliti 360 USD u Londonu a onda booom gore. Lijepi paterni se razvijaju.
U Indiji dionice secerana 55-95% narasle od dna. Skoro 100% rast u samo 2 dana. Ma krenut ce i Viro samo je pitanje vremena.

Sugar decreased 0.47 Cents/LB or 4.21% to 10.69 on Monday September 17 from 11.16 in the previous trading session. Historically, Sugar reached an all time high of 65.20 in November of 1974 and a record low of 1.25 in January of 1967.
U 2-3 dana pad 16-17% .


kaže član Uprave Rešić, prinosi oko 6,5 t/ha i digestija 16%
uz smanjenje površina cca 15-20% , što će se događati bumo vidli,
ali svakako je dobro da kreće nova proizvodnja uz cijenu od 230kn/t repe
uz to je i Tolušić prisnažio da je šećer naš najveći izvozni adut,
neka mi ne zamjeri kolega Jubito, jer opet nemam link

Mislim da će prinos prije biti 65t/ha

da, točno
mi seljaki navikli na 6,5 vagona,
isprika

New Report

Close