VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Remorker daj budi realan!!!

Viro je u problemu, i to je cinjenica…svi secerasi su u problemu…sada vec spominjes 4_2019, do prije mjesec dana si se kunuo da nas ceka raketa,…

ajmo normalno razgovarat bez emocija i zelja koje su neostvarive




Mislim da ne bi uzimali 2.4% dionica po 140kn tek tako. Oni najbolje znaju. I znali su i kakvo ce biti izvjesce a opet kupuju solidan broj dionica. Ja ih pratim. A imam i nagovor par ulagaca da pratim.
I danas mezio i nastavljam.

Uzeo na 112, 45 tek toliko
[/quote]
Svaka čast kolega… ja se 3h natječem na kupnji al
uvijek netko ispred. No ok, valjda i ja ugrabim 2.000 kom.
za početak. Sutra vjerujem u pad, ali ne ispod 105kn i onda
napokon malo rasta. Po elliot valovima dno je tu.
[/quote]
Do sad sam skupio 450 prosjek 147.
Jos toliko uzimam od 95-105

njima je obrtni sada ušao u fini minus i to je prvi znak za dignut sidro na bilo kojoj dionici

oresković, što računate u obrtni kapital. ne pitam za školsku definiciju, nego praktičnu – kada kratkotočne obveze premaše novac plus fin imovinu, ili još plus zalihe, ili još plus potraživanja. što je po vama crvena lampic – da li odmah pad ispo domjera 2 ili 1,5 na 1 ili čak na 0,5

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


njima je obrtni sada ušao u fini minus i to je prvi znak za dignut sidro na bilo kojoj dionici

oresković, što računate u obrtni kapital. ne pitam za školsku definiciju, nego praktičnu – kada kratkotočne obveze premaše novac plus fin imovinu, ili još plus zalihe, ili još plus potraživanja. što je po vama crvena lampic – da li odmah pad ispo domjera 2 ili 1,5 na 1 ili čak na 0,5

osnovno – krwtkotrajna imovina i kratkotrajne obveze


Po elliot valovima dno je tu.

Dno će biti tek kad najveći optimisti, bolje rečeno fantazisti svoje rasprodaju…….odnosno Vi……
Onda će realisti doći na svoje…….ako firma prezivi, naravno…….

Moze li netko prokomentirati stavku gotovi proizvodi. Tu je smanjenje 230 milja. A nije bas da se jeftino prodaje Viro secer u centrima. A potrazivanja nijansu veca za 16milja. Da li je islo u kratkorocne i dugorocne obveze jer tu imamo smanjenje.



Po elliot valovima dno je tu.

Dno će biti tek kad najveći optimisti, bolje rečeno fantazisti svoje rasprodaju…….odnosno Vi……
Onda će realisti doći na svoje…….ako firma prezivi, naravno…….
[/quote]

problem je što nitko ne zna kad će krenuti oporavak šećera. svi proizvođači još imaju neke zalihe keša za preživjeti pa još ne rasprodaju zalihe u bescjenje već ga proizvode i dalje.
međutim, ne dođe li skoro do preokreta, istopit će se i te zalihe keša pa će se prodavati zalihe po “daj što daš”, a onda će krenuti dodatni padovi i šećera i cijena dionica.
zato je najbolje sve ovo gledati sa strane jer od kako pratim ovu temu svi ti “povoljni” ulazi na 200 kn, 190, 160,140,130…pokazuju se kao gadne pušione, a kraj pada se ne nazire


Moze li netko prokomentirati stavku gotovi proizvodi. Tu je smanjenje 230 milja. A nije bas da se jeftino prodaje Viro secer u centrima. A potrazivanja nijansu veca za 16milja. Da li je islo u kratkorocne i dugorocne obveze jer tu imamo smanjenje.

jedan dio nosi prodaja(od toga su podmirivali dobavljače, obveze bankama i drugi
Promjene vrijednosti zaliha proizvodnje u tijeku i gotovih proizvoda


Ma ja stvarno vjerujem da ce secer kad tad okrenuti. I ja pratim, ali sudzucker. Viro mi je prerizican. Lako je kad kupujes dionice za sebe, ali kad moras kupovati i drugima, onda je to drugi par rukava. Jer sudzucker je i ovaj kvartal poslovao s dobiti, ali ne od secera, nego od juiceva, smrznutih pizza, etanola i ostaloga. Viro ima samo šećer. Tko zna koliko ovako stanje može potrajati, a sudzucker daje i 3,75% dividendni prinos. Kad secer jednom krene rasti, sudzucker će napraviti 100%, dok ce viro, ako prezivi, napraviti 500%. Ali uzmemo li Sharpov omjer, kojem je u brojniku prinos, a u nazivniku rizik, ja ću sigurno ostvariti bolji rezultat. Nije samo prinos bitan. Kad budete ulagali tuđe novce onda ćete shvatiti o čemu govorim. Dno nikad nisam tražio, jer ga je nemoguce uhvatiti. Ali da se sad treba zuriti s ulaskom, stvarno ne vidim razloga.

Uzmi protective put na underlying, Odnosno ako hoces Sudzuker long, uzmi put sa strike gdje ti je ulaz , pa tako ogranici downside, ovo tim vise sto ti dionica daje dobar dividendi prinos, pa te zastita nece puno kostati, a ostavljas upside neogranican.

Ako hoces jos vise ziheraski, slozi collar, protective put + prodani call na cca 15% upside-a, tako zastitu, bar kod ovih sto ja trgujem, ne znam za implied volatility i opcije kod Sudzuker, neces nista platiti jer premija koju primis od prodanog call-a + dividenda vrlo vjerovatno dode ekivalent premije koju moras platiti za preotective put. Pa slozis sebi time frame, u kojem su moguca samo dva ishoda, ako si u pravu zaradis 15-ak% ako nisi i dionica ode dole debelo ne gubis nista.



Ma ja stvarno vjerujem da ce secer kad tad okrenuti. I ja pratim, ali sudzucker. Viro mi je prerizican. Lako je kad kupujes dionice za sebe, ali kad moras kupovati i drugima, onda je to drugi par rukava. Jer sudzucker je i ovaj kvartal poslovao s dobiti, ali ne od secera, nego od juiceva, smrznutih pizza, etanola i ostaloga. Viro ima samo šećer. Tko zna koliko ovako stanje može potrajati, a sudzucker daje i 3,75% dividendni prinos. Kad secer jednom krene rasti, sudzucker će napraviti 100%, dok ce viro, ako prezivi, napraviti 500%. Ali uzmemo li Sharpov omjer, kojem je u brojniku prinos, a u nazivniku rizik, ja ću sigurno ostvariti bolji rezultat. Nije samo prinos bitan. Kad budete ulagali tuđe novce onda ćete shvatiti o čemu govorim. Dno nikad nisam tražio, jer ga je nemoguce uhvatiti. Ali da se sad treba zuriti s ulaskom, stvarno ne vidim razloga.

Uzmi protective put na underlying, Odnosno ako hoces Sudzuker long, uzmi put sa strike gdje ti je ulaz , pa tako ogranici downside, ovo tim vise sto ti dionica daje dobar dividendi prinos, pa te zastita nece puno kostati, a ostavljas upside neogranican.

Ako hoces jos vise ziheraski, slozi collar, protective put + prodani call na cca 15% upside-a, tako zastitu, bar kod ovih sto ja trgujem, ne znam za implied volatility i opcije kod Sudzuker, neces nista platiti jer premija koju primis od prodanog call-a + dividenda vrlo vjerovatno dode ekivalent premije koju moras platiti za preotective put. Pa slozis sebi time frame, u kojem su moguca samo dva ishoda, ako si u pravu zaradis 15-ak% ako nisi i dionica ode dole debelo ne gubis nista.
[/quote]

Nije losa ova prva ideja. Sudzucker mislim da bi neko vrijeme trebao biti jako malo volatilan pa mozda prodati i put i call ili napraviti long butterfly (ako se dobro sjecam). Dugo nisam radio s opcijama pa sve moram ponovo proucavati, a sad zbog analiza nemam vremena. Ali ideja je OK

Ovisno kolika ti je izlozenost od zeljene izlozenosti. Moze i ova opcija, ako nisi vec zauzeo zeljenu poziciju, a hoces swing long, prodaj putove ispod, sad sam pogledao SZU, npr. oct 12 put ide 0.56, 1opicja-100 dionica, prodas put na 12 skupis 0.56 premije i ako te izvrsi ulaz ti je 11.44, a ako ne ostane ti 0.56 premije ( 4.5% prinos na angazirani kapital za 3 mjeseca), a duzi time frame npr. dec 12 put ide po 0.83. Uglavnom ja vise nista ne radim bez opcija, risk menagment i miran san kad je tudi portfolio u pitanju su na prvom mjestu.


Ovisno kolika ti je izlozenost od zeljene izlozenosti. Moze i ova opcija, ako nisi vec zauzeo zeljenu poziciju, a hoces swing long, prodaj putove ispod, sad sam pogledao SZU, npr. oct 12 put ide 0.56, 1opicja-100 dionica, prodas put na 12 skupis 0.56 premije i ako te izvrsi ulaz ti je 11.44, a ako ne ostane ti 0.56 premije ( 4.5% prinos na angazirani kapital za 3 mjeseca), a duzi time frame npr. dec 12 put ide po 0.83. Uglavnom ja vise nista ne radim bez opcija, risk menagment i miran san kad je tudi portfolio u pitanju su na prvom mjestu.

Profići imaju ovo, a mi obični smrtnici moramo kupovati viagru. izem ti pravdu na ovom svijetu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ovisno kolika ti je izlozenost od zeljene izlozenosti. Moze i ova opcija, ako nisi vec zauzeo zeljenu poziciju, a hoces swing long, prodaj putove ispod, sad sam pogledao SZU, npr. oct 12 put ide 0.56, 1opicja-100 dionica, prodas put na 12 skupis 0.56 premije i ako te izvrsi ulaz ti je 11.44, a ako ne ostane ti 0.56 premije ( 4.5% prinos na angazirani kapital za 3 mjeseca), a duzi time frame npr. dec 12 put ide po 0.83. Uglavnom ja vise nista ne radim bez opcija, risk menagment i miran san kad je tudi portfolio u pitanju su na prvom mjestu.

Risk management ,opcije i “miran san” su vise teorijske kategorije.Jamacno da mozete poluciti i dobre rezultate ,ali morate “stvari postaviti idealno”,a opcije i WARRANTI su iznimno rizicni instrumenti i samo najiskusniji investitori imaju konzistentnog uspjeha s njima.
Za veliku vecinu S/L i trailing S/L i conditional orders i bucket orders (IALGO trading) su dostatni instrumenti i neprerizicni za kontrolu gubitaka.
Negdje sam procitao da je nesto manje od 10% investitora uspjesno u investiranju,a kod opcija 2-3%.
Ja trgujem ponekad WARRANTIMA i moram priznati da su to izrazito rizicni instrumenti s kojima mozete bukvalno izgubiti cijeli ulog u trenutku.

@bisakovi

Nije istina. Opcije kod ozbiljnih investitora služe kao hedge glavne pozicije upravo da se rizik minmalizira, POSTOJE 1000 razlicith opcijskih strategije, ovisno ko sta voli i trazi od marketa, naravno manje pismeni mogu trgovati opcijama kao da su lottery tickets, kupovati far out of the money naked callove/putove i ici kontra “grka”, odnosno thete i nadati se jackpotu.


Ovisno kolika ti je izlozenost od zeljene izlozenosti. Moze i ova opcija, ako nisi vec zauzeo zeljenu poziciju, a hoces swing long, prodaj putove ispod, sad sam pogledao SZU, npr. oct 12 put ide 0.56, 1opicja-100 dionica, prodas put na 12 skupis 0.56 premije i ako te izvrsi ulaz ti je 11.44, a ako ne ostane ti 0.56 premije ( 4.5% prinos na angazirani kapital za 3 mjeseca), a duzi time frame npr. dec 12 put ide po 0.83. Uglavnom ja vise nista ne radim bez opcija, risk menagment i miran san kad je tudi portfolio u pitanju su na prvom mjestu.

Otprilike kao da citam brazilca koji mi na portugalskom objasnjava o trzistu secera. A portugalski neznam…

Rastimo zajedno...

New Report

Close