VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




opet strase, tresu stablo kao u travnju s preuzimanjem na 430 kn, pa sto padne.

ovaj put su se i mene dojmili, ne znam da li zelim biti u dionici koja je delistirana. taj dio o dionicama ne znam, nije mi trebao: kako je poslije prodajes? mogu li poslije delistiranja oni ici u istiskivanje? ako mogu, kako se odredjuje cijena istiskivanja ako se njome ne trguje na burzi?

zna li netko odgovore, hvala?

to što će se dionica delistirati je najmanji problem. dlistirao se i vlho-r-a kad je bio na 30 kuna, a pogledaj ga sad….

uglavnom, nakon što se dionica delistira ona se na prijedlog opet može uvrstiti na tržište (što je bio slučaj s već spomenutim valamarom).

glavna je razlika što nakon delistacije tvrtka više nema nikakve obveze prema burzi (slati obavijesti, izvješća i sl…)

ovdje nije pitanje što će biti s dionicama, već što će biti s tvrtkom?

[/quote]
Znači s njom se i dalje trži kao i do sad
[/quote]

da. nije u uređenom tržištu, već na mtp-u. ali normalno se može trgovati.
ali opet govorim, ovdje nije pitanje dionica, već tvrtke.

mene kao suvlasnika tvrtke više zanima što će biti sa tvrtkom nego dionicama….

Taja979

Prodao sam Viro, da. Samo sam htio reagirati na izjavu kolege da će biti nekakva premija od 15% a to nigdje ne stoji u dokumentu. Šta je tu loše da upozorim. Da bar ode na 600 ne bi mi bilo žao.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Jao opet vi mene hvatate za riječ za 15%. Jel shvaćate da kad neka firma otkupljuje dionice kad ih delistira onda to radi uz premiju. Jel vama to jasno. Kada sam napisao 15% na to sam mislio. Oni su napisali samo prosjek cijena zadnjih 3 mj. bez premije. Prosjek je kako sam već 50 puta napisao 527kn. To je najmanje što moraju platiti po zakonu o tržištu kapitala. Još treba vidjeti šta će biti do skupštine ali sigurno neću prodavati ispod tog prosjeka.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Zasto bi oni placali premiju dionicarima ako Zakon to ne nalaze. Onda bi dali javnu ponudu po odredjenoj cijeni, a ne ovako. Mozda je i daju, no dok je ne vidimo ne zamajvajte narod izmisljenim premijama i nerealnim ocekivanjima.


Jao opet vi mene hvatate za riječ za 15%. Jel shvaćate da kad neka firma otkupljuje dionice kad ih delistira onda to radi uz premiju. Jel vama to jasno. Kada sam napisao 15% na to sam mislio.

Ajde navedi jedan primjer da je firma koja se delistirala platila neku premiju za to. Samo jedan.

opcija a ako skupe 30 000kom prelaze 75pct i ide nova ponuda koja nemoze biti manja od 527kn ili opcija b neskupe tih 30 000kom i ide normalno daljnje trgovanje.



Jao opet vi mene hvatate za riječ za 15%. Jel shvaćate da kad neka firma otkupljuje dionice kad ih delistira onda to radi uz premiju. Jel vama to jasno. Kada sam napisao 15% na to sam mislio.

Ajde navedi jedan primjer da je firma koja se delistirala platila neku premiju za to. Samo jedan.
[/quote]
Dajte nemojte mene učiti ako vi nemate pojma. Evo sad sam ponovo čitao inteligentnog investitora i imate unutra primjer nekoliko društava koja su platila premiju nakon izlistavanja. Kako sam vratio knjigu prekjučer neznam točna imena. Ako se želite kladiti u nocac ići ću ponovo po knjigu i reči vam točna imena. Imate primjer da je dionica na burzi koštala 37 dolara i firma je otkupila dionice natrag po 45 dolara. Zašto bi davali premiju? Pa zato jer je to ispravan način za postupanje s dioničarima. Po kojoj je vama logici u redu od firme da se izlista i plati ono šta ionako mora platiti. Znači ja sam drzao dionice kompanije 3 mjeseca i zaradio 0. A šta oni koji su kupovali prije par godina po tisuću i više? Jel to u redu prema njima?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Gospon Klemenc s obzirom da tek počinjete čitati materiju, moram vam reći da niste u pravu. Viro je jasno napisao što će biti i nema potrebe da drukate na neki postotak. Ukoliko niste zadovoljni sa cijenom ne morate im prodati. Ponuđena svota je zakonski legitimna i vjerojatno će jednak broj dionica skupiti kao i da su dali premiju.

ovo su očito napravili kao zadnju mjeru da skupe maksimalno. prva ponuda ispala je fijasko, cijena nije otišla previsoko i ovo im je prava prilika da dođu do onog što su zamislili.

a pravo pitanje je što su zamislili i što će biti s virom? dali prodati njima, ili čekati ono što čekaju oni?

VIROVITICA – Belgija je nova zemlja partner 18. Sajamske manifestacije VIROEXPO 2013., nakon raskida dogovorenog partnerstva sa Srbijom zbog “šećernog rata”.

Tako je odlučeno na 5. sjednici Odbora za pripremu i održavanje sajma. U dopisu koji je stigao na adresu Viroexpoa iz belgijske ambasade stoji da s velikim zadovoljstvom prihvaćaju biti zemlja partner, između ostalog i zbog činjenica da Hrvatska 2013. ulazi u EU. “ Belgija, osim toga što je središte EU, poznata je po pivu, čokoladi i festivalima, što jamči da će biti organiziran i bogat kulturno-umjetnički program. 18. Međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede VIROEXPO 2013. održava se od 18. do 20. siječnja 2013. u Virovitici”, kaže Tomislav Tolušić, župan Virovitičko-podravske županije.

Pokrovitelji 18. međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, uz Vladu RH kao generalnog pokrovitelja, su Ministarstvo poduzetništva i obrta, Ministarstvo poljoprivrede i Ministarstvo turizma. Organizatori i pokrovitelji su Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK – Županijska komora Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije i županijska Turistička zajednica.S.Kadić

Netko je dobro napisao da tresu drvo i nadaju se da ce im nesto upast. Bit ce par strasljivaca koji ce prodat ali vecina dionicara dobro vidi glad vecinskog vlasnika za dionicama a to znaci i njenu vecu cijenu uskoro.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Upast ce im u kosaru i dionice mirovinaca ako se nesto ne promjeni u regulativi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close