VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Može netko prokomentirati izvješće?

Tijekom 4Q 2011.g akumulirane su zalihe gotovih proizvoda koje su u 1Q 2012.g rasprodane i to u iznosu od cca 160M kn. Obzirom na kampanjsku proizvodnju i prodaju teško je donositi bilo kakve zaključke na temelju izvješća za samo 1 kvartal.
[/quote]

da, da i ja sam nešto načuo da su oni od 2011 uveli kampanjsku proizvodnju šećera, i najviše proizveli u četvrtom kvartalu, za razliku od dosadašnjih godina kada su najviše proizvodili u posljednjem kvartalu, tako da ovo što si napisao stoji [thumbsup]

Zbog elementarne nepogode mraza bojao sam se na rezultate ishoda i nekako u isto vrijeme malo prije je došla ona ponuda od 430kn,,,,neznam za ostale jednom sam se prevario na ini kod ponude od 2800kn.Kriza u svjetu trese za očekivat je povećana potrošnju šećera,virina uprava je sjajno reagirala na el nepogodu,ali za mene je ova cijena od 430kn niska i uvredljiva.MOŽDA RADNICIMA KOJI SU JE KUPOVALI I DOBILI OVO PRESTAVLJA NEŠTA JA SAM PAPIR O PONUDI BACIO U VATRU.Hvala višoj sili repa je dobra kiša je stigla sad nam preostaje da se nadamo dobrom urodu. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Navodno da Viro pregovara za preuzimanje još jedne šečerane ,dali to netko može potvrditi

kako je ponuda vrijedela do 06.05a to je subota dani namire se pomicu na ovaj ponedjeljak ako tomu dodamo t+3 sutra bi bilo onda vidljivo kako je ista prosla tj koliko su uspijeli skupiti osobno smatram da je trezor prihvatio ponudu i jos pokoji mali do sutra ekipa


kako je ponuda vrijedela do 06.05a to je subota dani namire se pomicu na ovaj ponedjeljak ako tomu dodamo t+3 sutra bi bilo onda vidljivo kako je ista prosla tj koliko su uspijeli skupiti osobno smatram da je trezor prihvatio ponudu i jos pokoji mali do sutra ekipa

Trezor se ne može javiti na javnu ponudu.

to nisam znao ali koja je funkcija onda skupljanja trezorskih dionca mozda ih podjele medjusobno vlasnici pa ti dojde na isto neznam ako se neko razumije u zakon volio bi da nam pojasni kako bi znali sta ocekivati

Viro preusmjerava prijevoz robe s ceste na željeznicu

http://liderpress.hr/tvrtke_i_trzista/poslovna_scena/viro-preusmjerava-prijevoz-robe-s-ceste-na-zeljeznicu/

Sklopili su trogodisnji ugovor sa Željeznicom vjerojatno zato sto imaju i imat ce manji opseg poslovanja, zar ne? [tongue] Procitao sam u komentaru Uprave prilikom objave javne ponude da ce poduzece takoreci pasti na koljena, a vlakom ce se, eto, ostvariti ustede…mozda se ipak nekako izvuku iz tog buduceg minusa

gospon pero o kojem vi gubitku pricate ja stvarno neznam samo znam da su na ovih 130mil dobiti rekli da ce imati 40pct manje prihode to po meni i matematici znaci sa ovim cijenama secera dobit za 2014god od najmanje 50mil kn.Viro provodi i uspjesnu racionalizaciju troskova sto po radnicima,sto po ovome ugovoru sa Hz Cargom,cijene plina za industriju su nize za 6.53pct,a do kraja ove godine i modernizacija Sladorane ce biti gotova sto zanci da ce imati od sljedece godine amortizaciju za jednu i drugu seceranu.Rh u Eu ulazi 01.07.2013 a ne od 01.01.2013 sto njima ne brani rekordan izvoz i sljedece godine normalno ako pravilno tempiraju izvoz.Pa sad kom je ova cijena skupa samo neka proda dok se jos nije raspalo

Slažem se sa činjenicom da nam dolaze prilično neizvjesne "šećerne" godine, ali sam siguran da Viro grupacija neće biti na koljenima ! Ove nas godine očekuje rekordna proizvodnja repnog šećera ( 24 000 hektara) s tim da se još samo čeka formiranje nove cijene plina za industriju (poslje 30.06. ???) pa da se može početi sa grubim kalkulacijama profita za ovu godinu. A jedno je sigurno..da će ga biti !!! Uprava tvrtke radi sistematski i nakon što su tvornicu u Virovitici tehnološki podignuli na europsku razinu, sada isto rade sa Sladoranom. Možda nebi bilo loše ponoviti da se u ovom kvotnom razdoblju koje nam slijedi ne radi o ograničavanju izvoza u EU, nego o ograničenju proizvodnje ukupne količine repnog šećera koje je namjenjeno za bilo koje tržište ! Ali ja sam gotovo siguran da ni uz takvo smanjenje prihoda i povečanje cijene energenta, profitabilnost grupacije (kolika – tolika) nebi smjela biti upitna.

http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=50719

www.knjigara.com


http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=50719

Kako to da vas nisu zvali da date svoj obol ovom sveobuhvatnom istraživanju????

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close