VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajući kako je šećerna repa planirana na približno 11.500 hektara, kao i suncokret, što je pet posto manje nego prošle godine. Na prošlogodišnjoj razini ostaje soja, čija je sjetva planirana na 30-ak tisuća hektara.

Smanjeni obujam sjetve šećerne repe objašnjava se nižom otkupnom cijenom od one ugovorene. Na taj su potez otkupljivači bili prisiljeni zbog ukidanja kvota i pojave snažne konkurencije iz Europske unije. Slično se, podsjeća Nad, događalo s cijenom mlijeka nakon ukidanja kvota, zbog čega smo ostali bez proizvodnje stoke. Rezimirajući planove za proljetnu sjetvu, Nad ističe kako kukuruz i nadalje prednjači, a zadovoljan je stabilnošću uljarica, za koje postoji sve više interesa.

http://www.glas-slavonije.hr/358411/7/Ovog-ce-proljeca-biti-zasijano-manje-povrsina-nego-lani

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir
To je vec poznata stvar…rekao clan uprave na TV-u



@investimir

To je vec poznata stvar…rekao clan uprave na TV-u

pa postaj, da svi čuju

zato i jesmo na forumu da svatko posta sto ima, inace sam pojedinac ako uhvati tu i tamo nesto

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


pa postaj, da svi čuju
zato i jesmo na forumu da svatko posta sto ima, inace sam pojedinac ako uhvati tu i tamo nesto

Evo kolega postam najnovije vijesti iz Indije – vlada je smanjila projekciju proizvodnje u sezoni
2017-2018.g. sa 29.5 na 27.2 milje tona. Oooooops, samo 2,3milje fulali. Bit će manje šećera.
Potrošnja u Indiji je zbog niskih cijena porasla i očekuje se preko 25 milja. Dakle Indija ima izvesti 2milje.

India – Government pegs 2017/18 sugar output at 27.2 mln t
Published Agra-Net: 14 March 2018 09:06 AM
The government pegged 2017/18 (Oct/Sep) sugar production at 27.2 mln tonnes, which is lower than the industry’s projection of 29.5 mln.

Dakle Indija ipak 2,3 milje manje, Brazil 5 milja u etanol. Otprije poznate vijesti da je Francuska proizvodnja snižena, u Rusiji isto, Kini, …
Dakle vjerovatno imamo još 3 milje viška. Kad to ode i proda se, pitam se gdje će cijena.
Viro? Po meni dno je tu…možda 145kn i kraj priče. Krećem agresivnije od danas.

@ Investimire
Viro je prije godinu dana bio 510 kn a danas je 155 kn, to je pad od 70%.
Kako to da vani firme koje rade sa šećerom nisu ni približno pale kao Viro, pa ne mogu vjerovati da oni ne znaju ovo što ti iz dana u dan navodiš, cijene šećera, zalihe, Indija, Brazil, pa nije valjda da ti stručnjaci tamo žive u takvom neznanju.

Baš mi je žao da te put opcije ne zanimaju, šteta što takvo veliko znanje nisi dobro naplatio. :-)

Bilo bi lijepo od tebe da se registriraš i na njihove forume, pomogni ljudima i lijepo im objasni kao nama, Brazil, Indija, zalihe, viškovi itd itd.

Drago mi je da na ZSE za razliku od cijelog svijeta dionice povezane sa šećerom super reagiraju na stanje u Brazilu i Indiji, na zalihe, viškove i cijenu šećera, eto pa nek sad neko kaže nešto protiv ZSE, ovo je za svaku pohvalu, tu reagiramo bolje od ikog…..

Zadnja dva dana još podebljao poziciju, i nastavljam s dokupom dok ne skupim 15% portfelja.
Ne znam da li će cijena Vira još padati, ali znam da su mi ovo predobre razine za ulaz o kojim nisam ni sanjao, kroz godinu – dvije očekujem minimalno 100% zaradu. Povijest se ponavlja!

Lp


ajući kako je šećerna repa planirana na približno 11.500 hektara, kao i suncokret, što je pet posto manje nego prošle godine. Na prošlogodišnjoj razini ostaje soja, čija je sjetva planirana na 30-ak tisuća hektara.

Smanjeni obujam sjetve šećerne repe objašnjava se nižom otkupnom cijenom od one ugovorene. Na taj su potez otkupljivači bili prisiljeni zbog ukidanja kvota i pojave snažne konkurencije iz Europske unije. Slično se, podsjeća Nad, događalo s cijenom mlijeka nakon ukidanja kvota, zbog čega smo ostali bez proizvodnje stoke. Rezimirajući planove za proljetnu sjetvu, Nad ističe kako kukuruz i nadalje prednjači, a zadovoljan je stabilnošću uljarica, za koje postoji sve više interesa.

http://www.glas-slavonije.hr/358411/7/Ovog-ce-proljeca-biti-zasijano-manje-povrsina-nego-lani


poštovani kolega
obzirom na vaše neiscrpno znanje
molim vas da nam objasnite kako
bi se potencijalni trgovinski rat mogao odraziti na cijene
svjetskog i europskog pa tako i hrvatskog šećera
unaprijed zahvaljujem i odgovor prihvaćam u toku cijelog dana
jer znamo svi da Trump još spava pa ga nećete htjeti buditi

Mene zanima gdje su ti prodavači???
Počinjem tek vaditi jače naloge…
ajmo dečki srušite da pokupim to malo bijede vaše



pa postaj, da svi čuju
zato i jesmo na forumu da svatko posta sto ima, inace sam pojedinac ako uhvati tu i tamo nesto

Evo kolega postam najnovije vijesti iz Indije – vlada je smanjila projekciju proizvodnje u sezoni
2017-2018.g. sa 29.5 na 27.2 milje tona. Oooooops, samo 2,3milje fulali. Bit će manje šećera.
Potrošnja u Indiji je zbog niskih cijena porasla i očekuje se preko 25 milja. Dakle Indija ima izvesti 2milje.

India – Government pegs 2017/18 sugar output at 27.2 mln t
Published Agra-Net: 14 March 2018 09:06 AM
The government pegged 2017/18 (Oct/Sep) sugar production at 27.2 mln tonnes, which is lower than the industry's projection of 29.5 mln.

Dakle Indija ipak 2,3 milje manje, Brazil 5 milja u etanol. Otprije poznate vijesti da je Francuska proizvodnja snižena, u Rusiji isto, Kini, …
Dakle vjerovatno imamo još 3 milje viška. Kad to ode i proda se, pitam se gdje će cijena.
Viro? Po meni dno je tu…možda 145kn i kraj priče. Krećem agresivnije od danas.
[/quote]

kakav frajer. vau.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bravo kolega Remorker. Bez obzira na ishod proširili ste temu novim podatcima i razmišljanjem. Jednoumlje je nepovratno iza nas.




pa postaj, da svi čuju
zato i jesmo na forumu da svatko posta sto ima, inace sam pojedinac ako uhvati tu i tamo nesto

Evo kolega postam najnovije vijesti iz Indije – vlada je smanjila projekciju proizvodnje u sezoni
2017-2018.g. sa 29.5 na 27.2 milje tona. Oooooops, samo 2,3milje fulali. Bit će manje šećera.
Potrošnja u Indiji je zbog niskih cijena porasla i očekuje se preko 25 milja. Dakle Indija ima izvesti 2milje.

India – Government pegs 2017/18 sugar output at 27.2 mln t
Published Agra-Net: 14 March 2018 09:06 AM
The government pegged 2017/18 (Oct/Sep) sugar production at 27.2 mln tonnes, which is lower than the industry's projection of 29.5 mln.

Dakle Indija ipak 2,3 milje manje, Brazil 5 milja u etanol. Otprije poznate vijesti da je Francuska proizvodnja snižena, u Rusiji isto, Kini, …
Dakle vjerovatno imamo još 3 milje viška. Kad to ode i proda se, pitam se gdje će cijena.
Viro? Po meni dno je tu…možda 145kn i kraj priče. Krećem agresivnije od danas.
[/quote]

kakav frajer. vau.
[/quote]

Cijena je bila porasla jer je indija u 2016/ 17 bila omanila sa klasičnih 25 n a20.

Onda u 2017/ 18 indija opet natuče 25

I sad su prokelcije z a2018 / 19 ne 20, ne 25, nego 27.

I to je kao dobra vijest. Aha.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Bravo kolega Remorker. Bez obzira na ishod proširili ste temu novim podatcima i razmišljanjem. Jednoumlje je nepovratno iza nas.

samo krivim podacima. projekcije za 2017 / 18 n epostoje jer sezona 2017 / 18 je zavrsila – TO J EPROGNOZA VREMENA ZA JUČER. jako korisno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Bravo kolega Remorker. Bez obzira na ishod proširili ste temu novim podatcima i razmišljanjem. Jednoumlje je nepovratno iza nas.

samo krivim podacima. projekcije za 2017 / 18 n epostoje jer sezona 2017 / 18 je zavrsila – TO J EPROGNOZA VREMENA ZA JUČER. jako korisno.
[/quote]
Dobro ste napisali PROJEKCIJA


Mene zanima gdje su ti prodavači???
Počinjem tek vaditi jače naloge…
ajmo dečki srušite da pokupim to malo bijede vaše

to se ti prsiš sa 5 komada na bidu? a u glavi vidiš 500 komada?



necu da mi stampedo pobere sve zbog +/-10 kn

stampedo, jel? 😀

[/quote]

Polako.
Mozda sam fulao, ak jesam. Jesam.
Al ak nisam.
Nemozes pogoditi dno ni vrh. Al ovo je kladionica



Mene zanima gdje su ti prodavači???
Počinjem tek vaditi jače naloge…
ajmo dečki srušite da pokupim to malo bijede vaše

to se ti prsiš sa 5 komada na bidu? a u glavi vidiš 500 komada?
[/quote]
vrlo discipliniran kupac
ne želi se razbacivati ni sa 10 kn

New Report

Close