VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega to su moja nagađanja povezana sa izvješćem zadre iz posta gore.Ja sam strujić i znam šta pričam.Radim u rafineriji Sisak i kad nešta kažem onda je to tako.Moja energana proizvodi paru za postrojenje,višak pare odlazi na turbinu a generator od 31,5 megawata proizvodi struju za rafineriju.U slučaju iznenadnog ispada upadamo u mrežu i HEPUplaćamo milionske penale.Turbina nam je bila u kvaru 7-8 godina i silni su se novci dali za popravak,i to od svih naših firmi,mađara poljaka…….Sad radi i sve je OK.Sad mi recite ako se jednom gigantu kao Ina ISPLATILO DATI MILIONE ZA POPRAVAK,DA LI SE VIRI NE ISPLATI .Ako RNS vozi na nusproizvod koji bi inače otišao u zrak pa zar to nije besplatna energija.
Za Viru sam tražio podatke od ljudi,i na internetu i ono šta sam napisao sam na jedvite jade iskopao.Nisam mogao doći do točnog pdatka o snazi.Avidim da ste vi dobro upućeni recite nam sve jer ja dijelim svoje informacije sa svima i nije me ničega strah.Onaj link je komentar na intervju sa zadrom,a ako vaša turbina vozi na plin -pa šta sam ja loše rekao,dapače ako vam je mazut rezervna energija i vozite na plin pa onda vam trebaju samo ti fermentatori i onda mi recite da vam energija nije skoro besplatna.Koliko nama plaćate mazut I PLIN,a koliko će vas koštati VAŠ BIOPLIN koji sami proizvedete iz zelene mase šta kaže zadro.
Adrago mi je da ste se javili jer sam svojim razmišljanjima i kopanjima uletio u vaše interne POSLOVE,jer ste Vi jopa 123 korisnik od danas i javno prijetite meni-"pazite se ovoga linka".Ja sam mali dioničar i ne bojim sae ničega jer mislim da je ovo ipak moja demokratska zemlja za koju sam se borio,i mogu reći šta god hoću, a ponavljam vrlo blizu sam istini jer ste se vi nakonmog posta gore- jopa123 DANAS ODMAH LOGIRALI NA POSLOVNI I ČINI MI SE DA ŽELITE NEŠTA ZATAŠKATI.

peyo

Još nešta -vidim da ste vrlo visoko rangirani u VIRI,jer ne bi inače tako bahato nastupili-pa recite nam svima a ima nas iz cijele Hrvatske i o kolice -zašto ste pokupovali toliko svojih dionica,da li se sprema dokapitalizacija i da li ćete nas sve usrećit sa dividendom………………..ako to nije problem.
A za onaj post u kojem ste onako nastupili Vam je bez veze i tako nikoga ne možete ušutkati.SVE to je izjavio gospodin zadro u intervjuu-a sve su ostalo logična razmišljanja ili mislite da svi koji rade sa dionicama igraju loto ili mislite da je burza kladionica.Stotine tisuća kuna uloženih sa strane nas malih može Vam biti samo poticaj naravno moralni.

peyo

dobro, bio sam malo preoštar, ispričavam se.
dosta podataka se može naći upotrebom googla, pa tako i snaga generatora, tehnologija proizvodnje šećera itd. što opet govori da malo "skačete pred krdo" u nekim izjavama, znači bez dovoljno informacija uzimate nešto zdravo za gotovo.

što se tiče bioplina, koliko znam kupovina postrojenja je ogromna investicija a s obzirom na korisnost je na rubu isplativosti.

nemojte odmah stvarati teorije zavjere, samo sam želio upozoriti da ste iznijeli dosta neprovjerenih/netočnih informacija koje prezentirate kao istinite.

U ovih 5-6 godina sam se toliko toga nagledao i naslušao tako da me ništa ne može ni zastrašiti ni iznenaditi a teoriju zavjere ste stvorili sami jer ste se danas logirali i odma bum-tako vam ovaj forum ne funkcionira i svi odmah shvate sve.Možemo drukati,zafrkavati se voliti se ili ne ali niko nikome ne prijeti.A ponovno velim isto VI STE VRLO VISOKO RANGIRAN ČOVJEK U VIRI I IZGLEDA DA SU MOJA RAZMIŠLJANJA UBOLA OSINJE GNJEZDO E SAD PITANJE ZZAAŠŠTTOO????????????????????????????????????????
I molim odgovorite na pitanje iz mog psta ptrije!

peyo

vi ste očito na nečemu, ne bih želio više komentirat jer osjećam neku nelagodu. gdje ste vi vidjeli prijetnju, meni nije jasno.

od mene EOD, lijepo vas pozdravljam te se nadam da će još netko ubacit koju konstruktivnu! [thumbsup]

btw. ne posjedujem dionice viro-a, niti su prethodni postovi bili usmjereni na poticanje i/ili obeshrabrivanje na kupnju istih. samo reality check.


U ovih 5-6 godina sam se toliko toga nagledao i naslušao tako da me ništa ne može ni zastrašiti ni iznenaditi a teoriju zavjere ste stvorili sami jer ste se danas logirali i odma bum-tako vam ovaj forum ne funkcionira i svi odmah shvate sve.Možemo drukati,zafrkavati se voliti se ili ne ali niko nikome ne prijeti.A ponovno velim isto VI STE VRLO VISOKO RANGIRAN ČOVJEK U VIRI I IZGLEDA DA SU MOJA RAZMIŠLJANJA UBOLA OSINJE GNJEZDO E SAD PITANJE ZZAAŠŠTTOO????????????????????????????????????????
I molim odgovorite na pitanje iz mog psta ptrije!

Dečko, ti si malo puknuo. Ovi tvoji postovi, pa to je kao da ih je Vjekoslava Huljić pisala.

Mislim i ja imam dionice Vira i mislim da je generalno dobra firma i da će ostvarivati dobit i da će biti nekoliko pozitivnih iznenađenja u sljedećih par mjeseci, ali daj malo smanji doživljaj. Čovjek se danas prvi put prijavio na forum i ti ga odmah napadneš da je visoko pozicioniran u samom Viru? Halo?

Gle kolega na forumu je sve nagađanje,da bilo tko od nas nešta zna 100% sad bi bi milijarder i sigurno se ne bi povlačio na forumu.Vi ste se sami upecali na udicu jer je mamac bio fantastičan ali sad se isto tako dobro izvlačite.Kod nas se veli- kad počneš hovno jesti jedeš ga do kraja.Ja sam za razliku od vas uložio u VIRU jako puno novaca i stalno dokupljujem,i još ću.Nisam na ničemu osim na friškim kobasama i špeku,a ako je burza droga onda sam ja narkoman.Nagovarati nekoga na kupnju je idiotizam i to nitko ni ne može.Drukati se može na finjaka.A razmišljati na glas i povezivati neke stvari kao šta sam ja povezao i donesao moje zaključke na osnovu govora vašeg predsjednika uprave i jednog od većinskih vlasnika mislim da se to smije.Jer tako dolazi do rasprave sa ostalim kolegama forumašima i uvijek se sazna nešta novo.Nažalost danas su mi se kolege slabo ubacivale,nekima idem jako na živce ,nekima sam poremetio planove,neke otkantao,ali ima puno ljudi koje cijenim i poštujem i volim čuti njihovo razmišljanje.
" namjerno obmanjuješ ljude, ne znam… pazite se ovog lika! "-to je po meni uvreda upućena meni a zašto????????
Ja sam iznesao svoje mišljenje,pa onda" vi ste očito na nečemu" -tako se na forumu među normalnim ljudima ne razgovara.

"što se tiče bioplina, koliko znam kupovina postrojenja je ogromna investicija a s obzirom na korisnost je na rubu isplativosti"-citat iz Vašeg posta-onda ako je tako onda jedan od većinskih vlasnika VIRE laže i obmanjuje ljude odnosno Zadro od koga je sve i krenulo.
Poštovani kolege mislim da se u Viri kuha jako fini gulaš,a mi smo svi pozvani.Nešta se događa jer ovaj dečko je skočio kao šilom uboden,danas se logirao i odmah se upecao.Možda moja razmišljanja stvarno ne drže vodu,ali kad sve to povežem sa svim našim postovima unazad mjesec dva-toliki broj kupljenih dionica ,u tri kvartala dobit 31,41 milion,preuzimanje Slavonije za 50-60 miliona,izgradnja tvornice etanola,i ovo danas šta me kolega tako ažurno demantirao—————–Meni to miriši na jako fini gulaš i nadam se da ćemo se svi dobro najesti.Svima kojima sam se zamjerio oprostite,ne ljutite se na istoj smo strani.SRETNO SVIMA !
HOBOTNICE GDJE SI -ŠTA VELIŠ NA JOPU?

peyo

Stvarno si u pravu kolega tribal,treba čekat godišnje izviješće pa gibanica van jer ovdje se igra za ocjene na forumu,a ne za lovu.Nema tu igrača,samo lupetanja.Šteta,jer volim slatko……………..

peyo

Neznam koju ulogu igra peyo, al vrlo sam mu zahvalan na njegovim postovima. Toliko isprovocira neke forumase da otkriju neka svoja viđenja koja, da nema njega i njegovog pisanja, nikad nebi bila prenesena na ovaj forum. peyo samo naprijed.


Neznam koju ulogu igra peyo, al vrlo sam mu zahvalan na njegovim postovima. Toliko isprovocira neke forumase da otkriju neka svoja viđenja koja, da nema njega i njegovog pisanja, nikad nebi bila prenesena na ovaj forum. peyo samo naprijed.

[thumbsup]

Ma nemam ja kolega nikakvu ulogu,ja čuvam svoj novac svoj ulog.Pošto iz Vire dolazi jako malo informacija,moram kopati i tražiti u svemu.Znam da puno ljudi me ne trpi ali ja prvo nisam baš kompjuterski obrazovan sve šta sam naučio ,naučio sam sam.Šta veli kolega frckavi čak ne znam ni šta je link,ali jako dobro znam čitati i zbrajati ,a tek nanjušiti lovu.I jako sam uporan.Imam jako puno zahtjeva za prijateljstvo na forumu i oprostite mi svi jer da prihvatim vaša prijateljstva meni bi trebalo 2 sata za odgovor na neki vaš upit.Evo ovim putem se izvinjavam svima,jer sam stvarno na računalu polupismen,pa oprostite na greškama.
Ono jučer prepucavanje je za mene bilo korisno a i za Vas kolege.Jer Zadro-kapo di banda u Viri govori jedno ,a onda iz ne znam kojih razloga se javlja radnik iz Vira.Probajte pročitati cijeli intervju iz gore postova pa probajte sami izvući zaklučke i da li sam ja po njegovom izlaganju u pravu.
Evo još jednom razlozi mog ulaska sa pozamašnom svotom.
Otkup jako velikog broja svojih dionica,dizanje otkupne već dogovorene cijene šećerne repe,za tri kvartala zarada 31,41miliona kuna neto,najava kupnje Slavonije,otkup 145 hektara zemlje za izgradnju tvornice etanola,Izgradnja fermentatora za proizvodnju bioplina koji bi logično pokretao njihove energane i uz paru dobivali struju iz istog tog svog bioplina prizvedenog iz "zelene mase",cijene šećera u svijetu najviša u zadnjih 100 godina,i najava poskupljenja šećera u Htvatskoj za 20 posto……….najava dividende -neprovjereno,ali zanimljivo.
Pa na ovakve vijesti a znate ih svi dionica je trebala već sada preći 700 kuna.
E sad me slobodno demantirajte,ja sam iznesao činjenice,i na osnovu njih sam i uložio svoj novac i još uvijek ulažem.Još nešta -najava stranih ulagača za Hrvatsku je prvo energetika,a tu je i PTKM,DIOKI,JANAF I HRANA,a šećer je hrana,pa luke,pa……….
Žao mi je ako koga povrijedim ali ovo je takva igra,tucite po mojim postovima sa jedinicama,ali i pročitajte možda i Vi nađete neki svoj zaključak,pa ga podijelite sa ostalima.Znam da je ipak puno ljudi shvatilo poantu mojih postova.SRETNO SVIMA !

peyo

peyo, nikad sva jaja u istu košaru, pa makar bila i zlatna

New Report

Close