VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na Ingri. Jedan drugom uvaljuju dionice.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



možda će Šprajc štogod lijepoga reći u Dnevniku ili Tončica u D3, pa ujutro navale kupci, …

Nemojte me krivo shvatit al jadni mi i takva burza gdje neku dionicu krene kupovat ekipa nakon vijesti u dnevniku… gdje su oni koji sada odnosno jučer i već odavno trebaju znati njenu vrijednost?
[/quote]
na savjetovanju o korištenju programa za automatsko određivanje portfelja

Ovo ne zvuči dobro za VIRU!!!!

[emo_palacd]

Srbija otkazala partnerstvo

Šećerni rat Srbije i Hrvatske okončan gubitkom 15 mil. eura

Partnerstvo otkazano nakon što je hrvatska strana tražila od susjeda da preispita odluku o zabrani izvoza repe u Hrvatsku.

Šećerni rat između Hrvatske i Srbije oko repe, koju su hrvatske tvrtke ugovorile na oko 10.000 hektara vojvođanskih njiva, okončan je, čini se, srpskom odbijenicom za partnerstvo na 18. međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2013.

Nakon što je virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić tamošnjem Ministarstvu poljoprivrede i Privrednoj komori uputio otvoreno pismo da preispitaju odluku o zabrani izvoza šećerne repe u Hrvatsku, “o čemu će ovisiti i opstojnost srpskog partnerstva na Viroexpou”, partnerstvo dogovoreno u srpnju ove godine ekspresno je raskinuto, što Tolušić tumači time da je srpskoj strani lakše bilo pobjeći od problema nego ga riješiti i pomoći hrvatskoj strani.

Google Oglasi
Dajemo vam 100.000 kn
Uz Auro domus zlato vrijedi više. Pogledaj pravila igre na web-u… Otkupljivanje-Zlata.com

Štete su, prema neslužbenim informacijama, između 12 i 15 milijuna eura, od čega je velik dio nanesen virovitičkoj šećerani – kaže Tolušić.
Drenislav Žekić, direktor hrvatskog ureda Privredne komore Srbije, nam je kazao da je takav odgovor bio jedini moguć na uvjetovano pismo župana Tolušića, to više što su za rješavanje spora oko repe mjerodavna bila ministarstva poljoprivrede dviju zemalja, a ne županije. Srpskih tvrtki, dakle, u organizaciji Privredne komore Srbije, neće biti na Viroekspou 2013.

– S izgubljenom repom samo su u Tvornici šećera Osijek izgubili oko 5 milijuna eura jer nisu imali dovoljno za proizvodnju šećera – kaže direktor Ilija Nedić, koji i dalje tvrdi kako je Srbija, bez obzira na pritiske iz hrvatske Vlade, pregovore pa i ocjenu povjerenika EU u Srbiji, prekršila pravila Cefte i sporazum o zaštiti ulaganja između dviju zemalja. Samo jednom vojvođanskom proizvođaču osječka je šećerana avansno platila i tri milijuna eura. Ne bi ni sijao da nije bilo hrvatskog investitora, kaže Nedić.

No, srpska ih vlada već tri godine gura sa svoga tržišta.

– Srbija obrađuje dvostruko više hektara nego RH. Imaju sustav navodnjavanja i fizički su nam blizu, što je razlog ulaganja u tamošnju proizvodnju. No, nakon iznimno loših iskustava i činjenice da nema nikakve sigurnosti, jako teško ćemo se više odlučiti na proizvodnju u Vojvodini – zaključio je Nedić.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

gospon ING firma je u fazi preuzimanja ako nepratite i kome je u interesu pisati ovakve clanke i da jesu istinite dali nije to uracunato u cijenu dionice pa trzi se na p/e 4 dobit od 90mil kn u 9mj.razdoblju a sa obzirom da su po ulagnjima uz bok svicarskim i njemackim seceranama pa koja je to onda vama fer cijena izmedju ostalog Viro nije ove godine avansno placao repu u Srbiji nego indirektno preko Sladorane koja je ugovarala ce imati gubitak ali sa obzir na financijske pokazatelje,dobrovoljnu ponudu i kupovinu vecinskih i Mf ova je cijena poklon

Očekivao bi čovjek stampedo danas na ovoj dionici.
Ipak će trpiti konsolidacija.
Čudno je naše tržište. [emo_zacudjen]

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)


Očekivao bi čovjek stampedo danas na ovoj dionici.
Zbog čega? Ne razumijem u kojem smjeru.

Genijalna stranica.
http://ec.europa.eu/agriculture/sugar/index_en.htm
http://ec.europa.eu/agriculture/sugar/presentations/index_en.htm

Ja sam mislio da se nesmiju probiti kvote koje je odredila EU. Pogledajte bilancu. Nema zemlje koja ne izvozi za pola više. Nakon što EU pređe kvotu od 3.5mil uvoza ponovo će se razmatrati kvote. Sada je 3.3mil. Kvote će nestati prije 2015 godine. Pogledajte koja je kvota brazila a koliko brazil izvozi u eu. Ma nema zime za šečer. Šta ostane ide u biogoriva.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ovaj viro izgleda kao nabijena puška koja nikako da opali. A valjda će i ona. Ja sam strpljiv

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ode li to i Viro sa ZSE… 20 kn dividende…plus isplata “pravicne ” cijene i gotovo..:((?

http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx

3.Donošenje odluke o povlačenju dionica Društva s uvrštenja na uređenom tržištu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

…pa pa Viro


Ode li to i Viro sa ZSE… 20 kn dividende…plus isplata "pravicne " cijene i gotovo..:((?

http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx

3.Donošenje odluke o povlačenju dionica Društva s uvrštenja na uređenom tržištu.

Pozdrav


Cini se da je tako. Kako je prosjek cijena zadnjih 3 mjeseca 526.18kn znači da cijena ne može ići ispod te razine. Ako se uračuna neka pravična cijena od 15% može se dobiti 526.18 * 15% je 605.11kn. Uz to ide i 20kn dividende. A znao sam da je dionica pre dobra da bi bila istinita. Šteta

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Sve što vrijedi na ovoj burzi ide ća.. Sumnjam u ovih 15% dodatka na cijenu, ne spominje se nigdje ništa osim prosječne..?

“Dobit u navedenom iznosu će se isplatiti svim dioničarima koji su na dan donošenja ove odluke evidentirani kao dioničari” – koji je dan donošenja odluke?

Pa trebalo bi biti dan odrzavanja skupstine tj oni koji su registrirani u skdd na taj dan…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Da. Tek sam kasnije vidio da prosječnu računaju na taj način. Tj. kao i ja samo bez dodatka.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Pa trebalo bi biti dan odrzavanja skupstine tj oni koji su registrirani u skdd na taj dan…

Pozdrav

Da, to bi mi bilo logično, no iz njihovog teksta izgleda da je odluka već donesena (dakle ne odlučuje se više o tome), i prema tome dan odluke je prošao a time i dan za ostvarivanje prava na dividendu. No, s obzirom na kupnju, vjerojatno sam pogrešno protumačio.

New Report

Close