VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po ocijenama se vidi da je većina rasprodala i sad bi se vratili nazat ali im je skupo.

slažem se, VIRO je preskup iznad 500 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Evo vam stotka za nekog je preskupo a za nekog prejeftino

Ovo vrijedi na duži (a možda i na kraći) rok najmanje 1000 kn.

500 kn je preniska cijena za poduzeće s takvom perspektivom i takvim brojkama.
Mislim, ljudi moji, nekonsolidirano izvješće, na današnji dan P/E = 4,77; ROE = 24%; ROA = 12%; neto profitna marža preko 11%, cijena šećera na svjetskom tržištu visoka, raste, stranci bacili oko Viro, ekipa se želi domoći dionica ne bi li ih preprodali Austrijancima (Agrana) i/ili njihovim vlasnicima Nijemcima.


Može li netko pojasniti ovu priču s Interkapitalom i prodajom vlastitih dionica od strane VIRA?

Trezor moze kupiti do 10% dionica i poništiti. Time bi 1., 2. i 3. dioničar povečali svoj udio ali i podigli cijenu za ostatak.

Izgleda da je plan da prvo otkupe od trezora po nekoj svojoj zamišljenoj cijeni (njima povoljnoj) a tek onda će trezor početi otkupljivati do 10% posto dionica i poništiti ih čine bi prešli prag od 75%.

Pitanje je samo kako će se mirovinci postaviti u cijeloj prići.

Nije bolest sve što boli

vrlo je izvjesno da ce kupci trezorovih dionca biti sami vlasnici Vira i u tom trenutku ce imati 72.4pct vira trba im znaci jos nekih 2.6pct ili ti po mojim procijenama nekih 34500kom dionica jer kad pogledamo trgovanje u petak kad je neko skinuo 1000kom ja pretpostavljam da su to skidali vlasnici ili neka treca osoba koja skuplja za njih, zato od petka treba jako dobro brojati broj dionca jer kazem ovdje je kljucnih 34500kom a to je jako punosa obzirom na top 10,veci semafor cemo imati u petak poslje aukcije ili do ponedjeljka se uprava mora ocitovati po kojoj su cijeni kupovali tako da bi tad okvirno mogli znati po kojoj su cijeni Mf spremni trziti u svakom slucaju sve ovisi o Mf i rukavica je bacena

Iskreno se nadam što kasnije. Ako žele 75% (a očito to žarko žele) neka i plate. Nisam baš neki stručnjak pa neznam što će se dogoditi kad prikupe 75% s ostatkom dioničara i vrijednosti njihovih dionica.Ako može pojašnjenje .

Narodna: Da ti Bog dao imao pa nemao

moraju objaviti jos jednu ponudu koja nemoze biti niza od max tromjesecnog prosijeka molim moderatora da me ne brise tako da mislim da dno nemoze biti manje od 450kn

Meni ovo vuče na financiranje kupovine jedine preostale hrvatske šećerane koja nije u vlasništvu Vira, dakle Kanditove. Pipuniću su pajceki prioritet, a Zadrama šećer.



Po ocijenama se vidi da je većina rasprodala i sad bi se vratili nazat ali im je skupo.

slažem se, VIRO je preskup iznad 500 kn
[/quote]
Zarada po trenutnoj cijeni (500 kuna) na polugodišnoj razini je 33.33 kune po dionici ili 6,6% .


Meni ovo vuče na financiranje kupovine jedine preostale hrvatske šećerane koja nije u vlasništvu Vira, dakle Kanditove. Pipuniću su pajceki prioritet, a Zadrama šećer.

Zvuci logicno. Plan je vjerojatno da ekipa unutar firme stekne dodatne udjele, da se tim novcem financira preuzimanje cime bi Viro postao jos jaci i perspektivniji, i u konacnici, jos privlacnija meta za Austrijance.

Trezor moze kupiti do 10% dionica i poništiti. Time bi 1., 2. i 3. dioničar povečali svoj udio ali i podigli cijenu za ostatak.

Izgleda da je plan da prvo otkupe od trezora po nekoj svojoj zamišljenoj cijeni (njima povoljnoj) a tek onda će trezor početi otkupljivati do 10% posto dionica i poništiti ih čine bi prešli prag od 75%.

Pitanje je samo kako će se mirovinci postaviti u cijeloj prići.

Ne vidim odakle će trezor kupiti tih 10% bez značajnijeg povećanja cijene. Logičnije bi bilo da su sadašnjih 6 i nešto posto pokušali navući do 10% i onda poništenje, te da su paralelno kupovali i za svoj račun do razine koja bi im nakon poništenja donijela 75%.

Ovako riskiraju da im mirovinci opale relativno nedostižnu cijenu za ovaj paket od recimo 600kn i da je tek onda pat pozicija jer niti će ovi doći do 75% niti će mirovinci to prodati jeftinije od 600kn. Tim više što su MF kupovali po 1400 i 1200 i 800 i ne želim ni znati koji im je prosjek (prosjek naših penzija). A možda je to i cilj – da zaradi trezor koji se punio po 410-420 a sad to prodaju MF-ovima za 500-600.

Always sunny in the rich man's world.

poprilicno sam siguran da dionce nece kupiti mf

ako mirovinci ne bi ovo kupovali, onda bi trebali javno objaviti u svim medijima što bi kupovali od firmi u Hrvatskoj, a zašto ne bi ovo, hoće li prepustiti većinskim vlasnicima ono što su kupovali dvostruko i trostruko skuplje, a Linića poslati da donese još dolara za mirovine


poprilicno sam siguran da dionce nece kupiti mf

sve je stvar dogovora, kao i na Ini


Trezor moze kupiti do 10% dionica i poništiti. Time bi 1., 2. i 3. dioničar povečali svoj udio ali i podigli cijenu za ostatak.

Izgleda da je plan da prvo otkupe od trezora po nekoj svojoj zamišljenoj cijeni (njima povoljnoj) a tek onda će trezor početi otkupljivati do 10% posto dionica i poništiti ih čine bi prešli prag od 75%.

Pitanje je samo kako će se mirovinci postaviti u cijeloj prići.

Ne vidim odakle će trezor kupiti tih 10% bez značajnijeg povećanja cijene. Logičnije bi bilo da su sadašnjih 6 i nešto posto pokušali navući do 10% i onda poništenje, te da su paralelno kupovali i za svoj račun do razine koja bi im nakon poništenja donijela 75%.

Ovako riskiraju da im mirovinci opale relativno nedostižnu cijenu za ovaj paket od recimo 600kn i da je tek onda pat pozicija jer niti će ovi doći do 75% niti će mirovinci to prodati jeftinije od 600kn. Tim više što su MF kupovali po 1400 i 1200 i 800 i ne želim ni znati koji im je prosjek (prosjek naših penzija). A možda je to i cilj – da zaradi trezor koji se punio po 410-420 a sad to prodaju MF-ovima za 500-600.

[/quote]
Većinski će kupiti pod šifrom:sve ili ništa. Da li po 430kao što je bila i obvezujuća ponuda?Ili više.
Ako ne prođe sve, natječaj će biti poništen.
Zašto bi netko dao nemoralnu ponudu od 600 i više.Većinski vlasnici imaju velikih 65%
i njima je daleko lakše skupiti nekoliko postotaka ako skupe ovih 6%,nego nekome da zaustavlja
nezautavljivo pokušavajući skupiti 25%.
Kada se dođe do 75% ,A VIRO i većinski to će sigurno uspjeti.Imaju dovoljno keša.Drugo im ne treba.
Možda su već o dogovoriliDividendu nisu dali damali dioničari ne bi došli do keša i mogli dodatno kupovati.
Sve se poduzima da se skupi 74,99%.Jer preuzimanje po većim cijenama na ovakvom tržištu kada sve tone nije neka mudra odluka,a da većinski nisu bili racionalni nebi bili u ovako dobroj situaciji.Pa za 75% im treba cca 3% dionica koje mogu platiti i puno više.Tek ako probiju 75% moraju dati i obvezujuću ponudu.I zato mislim da bi trebalko izlaziti dok skupljaju tih 3%.A tko zna možda su već i skupili .Dogovorili se sa nekim?Vodite računa da vam se ne dogodi Belišće.
Dabogda vas strefila INA-sindrom.
Na kraju bi najbolje mogli proći oni koji su prodali po 430 u ponudi za preuzimanje jer bi se ovaj paket mogao platiti i skuplje od tih 430 i ako se ne probije nema obvezujuće ponude po toj većoj cijeni
već samo isplata razlike za one koji su već prodali.
Recimo da većinski daju ponudu po 600 kn.170 kn će dobiti razliku oni koji su prihvatili ponudu,a sadašnji mali dioiničari neće moći dobiti po toliko.
I kada se skupi 74,99 može doći i do hlađenja i pada cijene.Jer ovolika dobit i ovakvo poslovanje neće trajati vječno.I ovdje sve ide ciklički pa bi i neka lošija vremena cijena šećera mogla u rikverc,a samim time
i cijena dionice.

U VIRU slatke brige.Vodite računa da ne budu preslatke,jer to nije zdravo!

New Report

Close